Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį4°C debesuotumas 18 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darželinukai parką papuošė ekologiškais varpeliais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-04-02
Nebereikalingi išmetami daiktai šalies darželinukų, jų auklėtojų ir tėvų pastangomis nuspalvino vieną gražiausių Kretingos kampelių – dvaro parką ties Saulės laikrodžius.

Kretingos dvaro parko medžiai, einant Saulės laikrodžio link, prieš Velykas išpuošti skambančiais vėjo varpeliais. Tačiau ne bet kokiais, o pagamintais iš gamtinių ar antrinių medžiagų, prikeltų naujam gyvavimui: išpūstų kiaušinių, plastiko butelių, puodelių, sagų ar buityje nebenaudojamų daiktų.

Išmoningai suverti, nuspalvinti, papuošti karoliukais, virvutėmis, lazdelėmis šie vėjo varpeliai tilindžiuoja ant parko medžio šakų, traukdami praeivių akį ir viliodami prieiti patyrinėti iš arčiau.

Pasirodo, šie varpeliai sukurti ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų vaikų rankomis ir atsiųsti į respublikinę parodą „STEAM vėjo varpeliai“ iš 18 Lietuvos ugdymo įstaigų: Klaipėdos, Skuodo, Kaišiadorių, Anykščių, Švenčionėlių, Šilutės, Skuodo, Kintų, Laukuvos. Parką taip pat papuošė ir mūsų rajono – Kurmaičių, Rūdaičių, Kartenos, Darbėnų – ikimokyklinukų ir jų auklėtojų sukurti darbai.

Šio skambančių velykinių varpelių projekto sumanytojos – Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ ir jo ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Eglutė“ auklėtojos Virginija Jakienė ir Aušra Žemaitienė. Jos jau pernai išvien su vaikais bei jų tėvais išpuošė savo įstaigos erdves, o šiemet paragino ir kitus dalyvauti bendrame projekte pagal STEAM ugdymą – integralų, kompleksišką tikrovės pažinimą, skatinat vaikų ugdymą ir gebėjimą, pažįstant gamtą, inžineriją, technologijas. Šiuo projektu buvo siekiama supažindinti mažuosius su gamtos reiškiniu – vėju.

Pasak projekto koordinatorės lopšelio-darželio „Pasaka“ pavaduotojos ugdymui Astos Machmajevos, buvo bendradarbiaujama su Kretingos rajono švietimo centru ir Kretingos muziejumi, todėl vieta realizuoti ir skoningai pateikti respublikinio projekto darbus buvo nuspręsta kretingiškių pamėgtame dvaro parke.

„Tokių projektų, kada iš nebereikalingų medžiagų vaikų, jų auklėtojų ir tėvų pastangomis gimsta žavūs darbai, idėja pasiteisino – savaip nušvito vienas parko kampelių. Todėl vėliau galbūt panašią idėją plėtosime ir kitose Kretingos miesto vietose“, – patikino A. Machmajeva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas