Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Naujoji Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė perėmė ir Saugaus eismo komisijos pirmininkės funkciją. Šis posėdis jai buvo pirmasis.

Kelio ženklais sureguliuoti eismą komisijos prašė Kretingos miesto Pasieniečių g., Kūlupėnų ir Parąžės kaimo gyventojai. Posėdyje grįžta ir prie anksčiau svarstytų klausimų – eismo pakeitimo Rožyno bei Topolių g. sankryžoje, taip pat daubėniškių prašymo Miško gatvę pažymėti „Gyvenamąja zona“.

Daubėniškiai išsikovojo „Gyvenamąją zoną“

Miško gatvė yra pagrindinė Daubėnų buvusių sodų gatvė, į kurią sueina visos šalutinės gatvelės. Pagrindinėje gatvėje žaidžia, dviračiais važinėja vaikai, mokiniai grįžta iš mokyklos. Gyventojai įsitikino, kad ne visi vairuotojai supratingi, kai kurie važiuoja per greitai, keldami pavojų ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems žmonėms. Ženklas „Gyvenamoji zona“ vairuotojus drausmintų, o vietiniams taptų saugiau.

Pasak Darbėnų seniūno Alvydo Poškio, pernai lapkritį sprendimo įrengti ženklą „Gyvenamoji zona“ Saugaus eismo komisija nepriėmė motyvuojant, kad Miško gatvėje yra iki 20 km/h greitį ribojantis ženklas, kuris ir taip važiuojančius turėtų drausminti. Tačiau gyventojų tai netenkina, juolab kad pastaruoju metu kai kas įsigudrino pro čia važinėti ir neregistruotais, be numerių ir išvis neturinčiais teisės dalyvauti eisme motokrosiniais motociklais.

„Patariau, kad žmonės filmuotų, fotografuotų ir kaip įrodymus siųstų policijai“, – sakė A. Poškys. Posėdyje dalyvaujantis Kelių policijos tarnybos atstovas Aurelijus Jankauskas neabejojo, kad fiksuoti ir apie galimus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus ar pavojingą vairavimą pranešti – pilietiška pareiga. Anot jo, tokiais atvejais nepabijoti reikia paskambinti ir Bendrosios pagalbos centro telefonu 112, be to, į epolicija.lt galima parašyti internetu. Dėl ženklų „Gyvenamoji zona“ įrengimo problemos nebūtų, svarbiausia, – kam priklauso kelias ir ar visi sodininkų bendrijos gyventojai supažindinti? Pratęsdamas A. Jankausko mintį, Konstantinas Skierus pridūrė, kad pagrindinės gatvės, su kuria susikerta šalutiniai keliukai, pradžioje ir pabaigoje įrengus daubėniškių prašomą ženklą, būtų apriboti kai kurie ir jų pačių patogumai: pavyzdžiui, draudžiama stovėti įjungus transporto priemonės variklį ilgiau negu būtina paruošti transporto priemonę važiuoti; palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat – traktorius, savaeiges mašinas ir priekabas.

Kretingos autobusų parko direktoriaus Alvydo Dyburio nuomone, vis dėlto reikėtų visuotinės sodininkų apklausos, ar dauguma pritaria „Gyvenamosios zonos“ ženklui, nes tarp jų gali atsirasti žmonių, užsiimančių veiklomis, kurioms yra būtinos minėtos transporto priemonės. A. Poškys beveik neabejojo, kad tokių savininkų bus. Surinkti jų kontaktus, sakė, neįmanoma, tie žmonės išsibarstę – vieni Palangoje, kiti Klaipėdoje ar net Kaune, į savo sodus tik atvažiuoja, o negyvena. Seniūnas buvo beatsitraukiąs nuo idėjos Miško g. pastatyti gyvenamąją zoną žymintį ženklą, motyvuodamas, kad nenorįs vieniems pagerinti, o kitiems pabloginti sąlygas. Greitis ten ir taip ribojamas, kelias – neinventorizuotas.

Tačiau naujosios Saugaus eismo komisijos pirmininkės Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Turauskaitės žodžiais, tai, kad kelias neinventorizuotas, negali būti priežastis nepatenkinti gyventojų prašymo. „Daubėnai yra mūsų rajone, aš siūlyčiau parengti schemą, galbūt mėnesiui pakabinti skelbimų lentoje?“ – svarstė ji. A. Poškys abejojo to nauda. „Aš žiūriu į ateitį: išleisim pinigus, pagaminsim, pastatysim ženklus, o reikės tuoj pat nuimti“, – savo nuomonės laikėsi jis.

Išeitį, kad „ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika“, rado A. Jankauskas, pasiūlęs paženklinti ne visą, o labiausiai apgyvendintą Miško g. zoną – nuo įvažiavimo į ją iki upelio. Bendru sutarimu šiam sprendimui pritarta. Darbėnų seniūnijai reikės pasirūpinti 4-iais „Gyvenamoji zona“ kelio ženklais. Iki 20 km/h greitį ribojantis ženklas bus nuimtas.

Eismą sureguliuos, be sferinio veidrodžio kol kas apsieis

Saugaus eismo komisija išnagrinėjo gyventojo prašymą ne iki galo asfaltuotoje Kretingos miesto Pasieniečių gatvėje, susikertančioje su Drebulių gatve, nustatyti pagrindinio ir šalutinio kelio kryptis, jas pažymėti kelio ženklais.

Kad nebūtų klaidinami vairuotojai, policijos atstovui A. Jankauskui pasiūlius, bendru sutarimu nuspręsta kelio ženklais eismą sureguliuoti ne vien tik šiose dviejose gatvėse, o visame nuo Šiaulių plento sankryžos esančiame ruože, į kurį įeina ir Jovarų, Alksnyno, Geležinkelio, Palangos gatvės.

Kelis iš gyventojų gautus prašymus turėjo Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė: leisti pastatyti 20 km/h eismo ribojimo ženklą prie Mokyklos g. atšakos, „Mokyklos g. Nr. 4 ir 6 pažymėti rodykle ir prie ūkinio pastato, esančio Mokyklos g. 6, dėl geresnio matomumo pastatyti sferinį kelio veidrodį.

Kaip sakė R. Lubienė, dėl rodyklės 2020 m. vasaros pabaigoje gyventojai buvo kreipęsi ir į seniūniją. Rodyklę pažadėta sumontuoti iš 2021 m. seniūnijai skirtų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, jos jau yra įtrauktos į skirstomų lėšų sąrašą.

Komentuodama kitus kūlupėniškių prašymus, seniūnė svarstė, galbūt vietoj iki 20 km/h greitį ribojančio ženklo Mokyklos g. geriau pastatyti ženklą „Gyvenamoji zona“? Po diskusijų tam vienbalsiai pritarė ir komisija. Pastačius šį ženklą, turėtų nebetekti prasmės ir sferinis veidrodis, o, jei jo vis dar žmonėms reikės, bus svarstoma iš naujo.

Į teršėjų sąžinę apeliuos raštu

Saugaus eismo komisiją pasiekė Parąžės kaimo gyventojo prašymas kelio ženklu uždrausti traktorių eismą pro Tėviškės gatvę. Kaip paaiškino Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis, ši gatvė eina nuo Pušų gatvės ir jungiasi su naujuoju Liepojos plentu. Pro čia Palangoje esantis žirgynas traktoriumi į Kiauleikius sekmadieniais gabena mėšlą.

„Drasko pačių Tėviškės gatvės žmonių tvarkomą ir taip prastą, vos ne lauko, keliuką, jį pridrabsto mėšlo. Ypač nekoks vaizdas būna rudenį ir pavasarį. Skambinau žirgyno vadovams, prašiau, kad pakeistų maršrutą – pažadėjo, bet nieko panašaus nedaro“, – kalbėjo seniūnas.

Policijos atstovo nuomone, dėl vienos įmonės ir vieno traktoriaus kol kas ženklo statyti neverta, paragino su žirgyno vadovais bandyti tartis dar kartą. Be to, anot A. Jankausko , jei reikės, galėtų įsikišti ir rajono Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius – užfiksavus teršimo faktą, rašyti protokolus. Už gatvių teršimą numatytos baudos.

Komisija nusprendė į teršėjus kreiptis raštu ir problemą kol kas spręsti geranoriškai.

Bet, ar tai pavyks, suabejojo K. Skierus. „Turiu patirties iš to meto, kai dar dirbau Palangoje. Tiems žmonėms įstatymai negalioja, jie ten turi savo filosofiją“, – pridūrė komisijos narys.

Sudėtinga sankryža: nepatogu, bet saugu

Posėdyje dar kartą buvo aptarti eismo saugumo sprendiniai Kretingos Rožyno ir Topolių g. sankryžoje. Automobilių kelių direkcijos vis dėlto neįtikino pernai lapkritį Saugaus eismo komisijos išdėstyti argumentai, kad, gerinant eismo organizavimą, toje vietoje pakaks atlikti tik horizontalų kelio dangos ženklinimą – esą tai iš esmės nieko nespręstų, o žiemos laikotarpiu linija nelabai ir matytųsi.

„Vairuotojai turi žiūrėti į ženklus, bet dažnas dabar važiuoja tiesiog „iš atminties“, – sakė Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė Angelė Ubartienė. Komisijos narių nuomone, budėjimą šioje sankryžoje turėtų sustiprinti policija.

K. Skierus teigė iš asmeninės patirties pastebėjęs, kad daliai žmonių pro šią vietą važiuoti nepatogu, bet dėl eismo saugumo dabartiniai Kelių direkcijos ženklinimo sprendiniai yra labai geri. „O ateityje aš čia matau tik žiedinę sankryžą“, – sakė K. Skierus.

Automobilių kelių direkcija rajono Savivaldybę informavo, kad Šventosios g., ties prekybos centru „Norfa“, esantį dažnai neveikiantį šviesoforą patikrins specialistai, gedimai bus pašalinti.

Komisijos narys Antanas Puodys atkreipė dėmesį, kad Savanorių gatvėje, važiuojant stadiono link, užsiliko perteklinių draudžiamųjų kelio ženklų, kuriuos reikia pašalinti. A. Dyburys – kad tebėra nenuimtas ženklas „Sustoti draudžiama“ ir Savanorių g., nuo Vilniaus g. važiuojant Savivaldybės link, ties vieta, kur anksčiau sustodavo autobusai.

K. Skierus tuo pačiu paragino raštu informuoti tarybos narę Dalią Martišauskienę, kad, anot jo, be reikalo „nebekeltų bangų“ klausimais apie autobusų eismo grąžinimo Savanorių gatve galimybes.

„Esam nusprendę, kad ta gatvė autobusų eismui yra nepritaikyta“, – sakė jis. Vicemeras Dangiras Samalius pritarė: sprendimas priimtas, ir prie šio klausimo daugiau nebėra ko grįžti.

---

Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ Saugaus eismo komisiją informavo, kad 2018–2019 metais buvo įvertintos visos Lietuvos Respublikos viešosios infrastruktūros galimai neteisėtos geležinkelio perėjos, paženklintos įspėjamaisiais ženklais. Atsižvelgiant į tai, kad šios pirminės priemonės nėra efektyvios, bendrovė numato teritorijas įtraukti į planuojamą 2021–2023 metų stočių ir tarpstočių aptvėrimo programą. Apie programos vykdymo rezultatus rajono Savivaldybę informuos papildomai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas