Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ieškos vietos šunų išvedžiojimo aikštelei

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2021-04-02

Kretingos rajono savivaldybės taryba, svarstydama sprendimo projektą „Dėl 2021–2023 metų Kretingos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2021 metais įgyvendinamų priemonių tvirtinimo“, rajono Savivaldybės administraciją įpareigojo per balandį surasti žemės sklypą šunų išvedžiojimo aikštelei ir numatyti preliminarią sąmatą aikštelei įrengti.

Rajono tarybos komitetuose diskutuojant dėl Visuomenės sveikatos rėmimo specialiojoje programoje numatytų priemonių, viename komitetų tarybos narys Konstantinas Skierus pasiūlė iš šunų išvedžiojimo aikštelei skirtų pinigų – 13 tūkst. 420 Eur – atimti 10 tūkst. Eur ir juos skirti kovai su koronaviruso pandemija.

Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Juozas Mažeika, komiteto vardu ir pasiūlęs ieškoti sklypo šunų išvedžiojimo aikštelei bei parengti bent preliminarią sąmatą, kalbėjo, kad sprendimas paimti 10 tūkst. Eur ir juos skirti kovai su pandemija šunų augintojų gali būti ne taip suprastas. „Kol neturime sąmatos, apie pinigus išvis nereikėtų kalbėti, nes jau dabar aišku, kad numatytų pinigų neužteks. Tačiau nekelkime aistrų – lėšos yra pažadėtos, o šunų augintojų bendruomenė laukia tos aikštelės. Pasiūlymas neįšaldyti lėšų – geras, bet tai bus suprasta, kad mes tos aikštelės neplanuojame rengti. Taip sukelsime didesnes aistras negu jų yra sukelta šiandien“, – savo pastebėjimus išsakė J. Mažeika.

Jis, o po to ir kiti kolegos išsakė nusistebėjimą: kaip, tarybos nariui ar komitetui išsakius pasiūlymą, jis iškart paviešinamas socialiniuose tinkluose, kas sukelia neadekvačią reakciją.

„Taip, mano pasiūlymas sukėlė aistras neva aš neleidžiu įrengti šunų išvedžiojimo aikštelės. Meras paskleidė netikslią informaciją apie mano pasiūlymo esmę, todėl aš jį atsiimu, nes tai susiję su manimi asmeniškai“, – tarė K. Skierus.

Kad tuos 10 tūkst. Eur reikėtų skirti kovai su pandemija, pritarė ir Steponas Baltuonis, kurio pastebėjimu, ekologinė situacija Salantuose „suvalgė“ visą administracijos direktoriaus fondą, ir ekstremalioms situacijoms ar kovai su COVID-19 nelikę nė euro. Tam pritarė ir tarybos narys Marius Meškauskas, pasisakęs ir dėl Savivaldybės informacijos nutekinimo socialiniams tinklams. Į diskusiją įsitraukęs vicemeras Dangiras Samalius taip pat stebėjosi: „Dalyvavau visų komitetų posėdžiuose, ir nebuvo nė vieno tarybos nario, kuris pasisakytų, kad šunų išvedžiojimo aikštelės nereikia. Po to sulaukiu paklausimo, kodėl taryba nenori įrengti tokios aikštelės. Kaip, mere, ta informacija paskleidžiama?“

„Kai ateisite į kabinetą, aš jums papasakosiu, kaip tai daroma“, – toks buvo rajono Antano Kalniaus atsakymas, o dėl tiesiogiai išsakytos K. Skieraus replikos, kad informaciją perduoda meras ir jo padėjėjas, A. Kalnius nesiteisino, bet pripažino: „Aš pateikiau informaciją, kaip buvote pasakęs.“

Kad nekiltų tokių ginčų, kad ateityje nereikėtų kaltinti vienas kito, tarybos narės Vaida Jakumienė ir Dalia Martišauskienė pasiūlė išeitį – rajono Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai turi būti vieši, kaip ir rajono tarybos posėdžiai. „Ir tai padaryti reikia kuo greičiau. Visi žinos, visi girdės, kas yra kalbama, ir nebeliks poreikio nutekinti informaciją“, – pastebėjo D. Martišauskienė.

Bendru rajono tarybos narių sutarimu lėšos, skirtos šunų išvedžiojimo aikštelei, perskirstytos nebuvo ir sprendimo eilutė liko tokia, kokia buvusi – kad šiam tikslui skiriama 13 tūkst. 420 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas