Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną23°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jau laikas būtų atsisakyti karantino?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiųmetinėms Velykoms – dekoruoti laikrodžiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žmonės
  • 2021-03-30
Vytautas Kusas šioms Velykoms užsimojo tūkstančiu vištos kiaušinių papuošti priešais galeriją augančią liepą.

Kraštietis menininkas Vytautas Kusas prieš kiekvienas Velykas sukuria staigmenų, kuriomis nustebina lankytojus, užsukusius į jo studiją-galeriją Palangoje. Savo kūrybinėmis naujovėmis menininkas kasmet pasidalija ir su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais.

Jau prie įėjimo į jo studiją pasitinka velykinis medis su tūkstančiu vėjyje linguojančių kiaušinių, o viduje tarp daugybės per pastarąjį dešimtmetį dekoruotų kiaušinių – šiųmetinėms Velykoms iš stručių kiaušinių sukurti laikrodžiai ir grafinai, taip pat – šviečianti dekoratyvinė lempa iš šimtų vištos kiaušinių.

„Tą lempą galvojau įkelti į kiaušiniais išpuoštą liepą, bet pritrūkau laiko – reikėjo laidus išvedžioti, pajungti, kad apšviestų, – apie nebaigtą realizuoti sumanymą prasitarė kūrėjas. – Velykinei kūrybai skyriau tik kovą, ligi tol buvau užsiėmęs kitais darbais.“ V. Kusas dar tapo, kuria miniatiūrinius daiktus, rašo eiles, kolekcionuoja.

Šiųmetiniai išskirtiniai darbai: laikrodis stručio kiaušinyje ir žiedas-laikrodis (apačioje).

Menininkas šioms Velykoms sukūrė ypač preciziškai išgraviruotą grafiną ir du laikrodžius, dekoruotus šimtais įvairaus dydžio karoliukų, su viduje įtaisytais mechanizmais. O trečiąjį – žiedą-laikrodį sumanė kaip dovaną savo žmonai Vidai. Taip pat – iš stručio kiaušinių šeimos moterims – be žmonos, ir dukrai Janinai – sukūrė originalių puošmenų plaukams. Paklaustas, kaip reikia sučiupinėti tokius smulkius dekoro elementus, V. Kusas tuoj pat pademonstravo, kaip išradęs savąją techniką. Siurbtelėjęs iš puodelio arbatos, lūpomis palietė adatą ir pridėjo prie miniatiūrinės akutės – ši prilipo, ir tuomet ją perkėlė ant kiaušinio. „Niekas gi technikos nemoko, pats privalai savąją išrasti. Anksčiau gerdavau arbatą ir kavą be cukraus, o dabar – saldintus, nes, suvilgius adatą, lengviau prie tokios prikimba karoliukas“, – dalijosi V. Kusas.

Vyras neslėpė, kad nuo tokių kruopščių darbų labai kenčia akys, bet, koncentruojantis į didelio dėmesio ir atidos reikalaujantį darbą, atsitolina kitokios sveikatos bėdos.

Verbų sekmadieniui, prasitarė kūrėjas, jis sukūrė verbą iš žąsies kiaušinių ir sudžiovintų kermėkų. „Atrodytų, niekuo ypatinga, bet man – išskirtinė, nes gėlės yra iš vestuvinės Vidos puokštės prieš 29-erius metus. Išsaugojo ji tą puokštę, o aš išardžiau ir padariau verbą. Kažin, ar beprisimins, iš kur tie žiedeliai“, – garsiai smalsavo, įsivedęs į dirbtuves, kur ligi Verbų dar slėpė kompoziciją nuo žmonos.

Dirbtuvėse – kelios popierinės dėžės, kuriose jau paruoštos krūvos išpūstų ir išdžiovintų kiaušinių: „Čia – kitoms Velykoms, jei gyvi jų sulauksime.“ Menininkas prasitarė, kad jau metai, kaip velykinė jo darbų paroda atgabenta į Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešąją biblioteką, tačiau neeksponuota, nes užėjo pirmoji karantino banga, po to – antroji, dabar – trečioji. „Gal išvys kretingiškiai ją kitąmet“, – viltingai kalbėjo V. Kusas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas