Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Apsilankęs parodoje Simas Žaltauskas nusprendė rinktis ne sportininko, o menininko kelią

Neretai žmonės gal ir norėtų pradėti tapyti, tačiau jiems neužtenka drąsos, pasitikėjimo savo jėgomis: mano, kad, norint žengti pirmus žingsnius tapybos link, reikia turėti ne tik įgūdžių, bet ir profesionalių priemonių, kurios yra brangios ir reikalauja didelių investicijų. Ar tai tiesa ir ar visi norintys gali pradėti tapyti, kalbamės su Lietuvos dailininkų sąjungos nariu dailininku tapytoju Simu Žaltausku.

Nuo sporto iki tapybos

Jaunystėje intensyviai sportavęs ir žaidęs rankinį Klaipėdos komandoje „Dragūnas“ S. Žaltauskas kartą apsilankė tapytojo grafiko Algimanto Švėgždos parodoje ir suprato, kad nori keisti savo gyvenimą ir pasirinkti ne sportą, o tapybą. „Labai gerai prisimenu, kaip pamatyta tapybos kūrinių ekspozicija-paroda mane taip sužavėjo, kad supratau – noriu užsiimti šia veikla. Taigi norėdamas tobulėti ir ugdyti savo gebėjimus įstojau į Vilniaus dailės akademiją“, – savo tapybos kelio pradžią prisimena menininkas.

2008 metais baigęs studijas menininkas įsidarbino Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, kuriame dirba ir šiandien. O nuo 2010 metų jis dar dėsto tapybą ir piešimą Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete.

„Noriu su studentais dalintis patirtimi, perduoti jiems savo filosofiją, žinias, kurias man suteikė garbūs profesoriai: Algimantas Jonas Kuras, Kostas Dereškevičius, Arvydas Šaltenis. Pastarajam aš dėkingas už tai, kad man įskiepijo tapybos matymą čia ir dabar, išmokė, kad viską reikia fiksuoti iškart: savo emocijas, nuojautas, išgyvenimus. Nes tuo metu viskas yra tikra, natūralu ir nesuvaidinta. Tad tą patį aš stengiuosi perduoti ir savo studentams. Stengiuosi jiems akcentuoti, kad kurdami paveikslus jie ne imituotų, o tapytų tai, kas tikra ir natūralu“, – apie savo mokymosi ir dėstymo patirtį akademijoje pasakojo S. Žaltauskas.

Nereikia brangių priemonių

Pasak dėstytojo ir tapytojo, visi, kas nori, gali piešti. Tam nereikia specialių brangių priemonių. Užtenka to, kas nesunkiai randama visų namuose. „Turėjau studentų, kurie piešė pirmą kartą gyvenime ir net patys netikėjo, kad jie gali sukurti tokius gražius darbus. Be to, manau, kad, norint tapyti, galima pasiimti net ir degtos anglies iš laužo ir, įtrinant ją į popierių ar drobę, ką nors sukurti. Taigi tų priemonių galima lengvai susirasti ir iš pradžių jų tikrai pakanka“, – teigė dailininkas, pridurdamas, kad visų pirma reikėtų pradėti nuo paprastų dailės formų ir priemonių, o vėliau jau reikėtų gilinti žinias, susijusias su tapyba, drobe, akrilu ir pan.

Menininko teigimu, lietuviai po truputėlį pradeda domėtis daile. Atsiradus galimybei keliauti ir pamatyti įvairias pasaulio šalis, jų kultūrą ir meną, tautiečiai iš užsienio namo parsiveža supratimą apie meną, pradeda jį vertinti, be to, kuo toliau, tuo dažniau namuose nori turėti gražių geros kokybės darbų. Pasak S. Žaltausko, lietuvių skonį sunku apibūdinti, tačiau, jo manymu, mūsų tautiečiai mėgsta rafinuotą, išlaikytą ir subalansuotą spalvų harmoniją.

---

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas