Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gyventojų atkaklumas išvijo „Bitę“

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-14

Nuolatinė statybos komisija trečiadienį nederino žemės sklypo, kuriame „Bitė“ rengėsi statyti retransliatorių, detaliojo plano.

„Tai reiškia, kad detaliojo planavimo procedūra nutraukiama“, - sakė Nuolatinės statybos komisijos pirmininkas Jonas Petrulis.

Taigi „Bitė“ turės ieškoti kitos vietos retransliatoriui statyti.

Nuolatinės statybos komisijos posėdyje dalyvavo Kretingos miesto Šventosios ir aplinkinių gatvių gyventojai. Dar iki šio posėdžio gyventojai raštu kreipėsi į Kretingos rajono ir miesto vadovus, prašydami uždrausti Šventosios gatvėje statyti „Bitės“ retransliatorių. Savo nuostatą jie išsakė ir posėdyje. Kretingiškiai sakė netikintys „popieriniais normatyvais“, nes ir apie Černobylio elektrinės grėsmę valdžia niekada nekalbėjo. Jeigu valdininkai retransliatoriaus nenori statyti prie savo namų, kodėl laimina jo statybą Šventosios gatvėje, klausė susirinkusieji. Jie nedviprasmiškai užsiminė, kad sprendimus, kuriems priešinasi gyventojai, veikiausiai priima iš to materialinės naudos turintys valdžios atstovai.

Savo prašymą neleisti statyti retransliatoriaus gyventojai grindė tuo, kad gali pablogėti jų sveikata dėl elektromagnetinio lauko, kurį sukuria retransliatorius, nuvertėja jų turtas – namai ir sklypai, atsidūrę nepageidautinoje kaimynystėje. Gretimybių savininkai, kaip tai nurodyta reglamentuojančiuose dokumentuose, nepasirašė dokumentų.

„Įrodykit kretingiškiams, kad dar ne visi Kretingoje paperkami“, - prašė posėdyje dalyvavę ir prašymą pasirašę 28 gyventojai. Jie įsakmiai prašė už juos jų likimo nespręsti.

„Manau, kad konfliktas kilo dėl to, jog „Bitės“ atstovai nesugebėjo tinkamu būdu ir, kaip to reikalauja dokumentai, informuoti gretimybių savininkų apie retransliatoriaus statybą“, - sakė J.Petrulis.

Architekto ir komisijos pirmininko žodžius patvirtino ir vienas gretimos žemės savininkų Edmundas Leugaudas. Jis buvo vienintelis žmogus, pasirašęs kaip gretimybės savininkas. Tačiau E.Leugaudas tikino, kad „Bitės“ atstovai jo parašą gavo apgaule. Vyriškis sakė pasirašęs nežinodamas, kas bus statoma sklype. Žmonės, lankęsi pas jį, tikinę, kad reikalingus dokumentus pasirašys ir kiti gretimybių savininkai.

Pasak J.Petrulio, „Bitei“ rengti detalųjį planą buvo leista jų pačių rizika. Nesugebėję susitarti su gyventojais, jie yra priversti trauktis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas