Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas
Vainiką prie paminklo Nepriklausomybei padėjo (iš kairės) Egidijus Viskontas, Antanas Kalnius ir Dangiras Samalius.

Trys salvės – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Lietuvos valstybės atkūrimo 103-iųjų metinių minėjimas šiais metais dėl pandemijos visoje šalyje vyko be tradicinių susibūrimų ir šventinių koncertų. Į virtualią erdvę persikėlė ir didžioji dalis Kretingoje bei rajone vykusių šiai datai skirtų renginių.

Kretingoje Vasario 16-osios minėjimas prasidėjo prie paminklo Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 pėstininkų kuopos kariams iškėlus valstybės vėliavą ir tradiciškai iššovus tris salves, vainikus prie paminklo padėjo Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas ir kariai savanoriai. Valstybės atkūrimo šventės proga trims jų – vyr. eiliniui Mindaugui Kiseliui, vyr. eiliniui Mindaugui Šimkui ir eiliniui Evaldui Užandeniui – buvo įteikti medaliai už pavyzdingą kario savanorio tarnybą.

Įspūdingai šiemet Vasario 16-ajai pasipuošė Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia – prie jos bokšto suplazdėjo beveik 10 m ilgio Lietuvos trispalvė.

Kitus šventinius renginius – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir vyskupo Motiejaus Valančiaus 220-osioms gimimo metinėms skirtą istorinį-meninį siužetą „Ne sau, bet Lietuvos gerovei“, Kretingos rajono Garbės piliečio vardo suteikimo Edvardui Tadevušui Stalmokui ir vyskupo Motiejaus Valančiaus atminimo medalio teikimo Pranui Andrijaičiui ceremonijas bei rajono Kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų koncerto „Nuo tėviškės prasideda tėvynė“ vaizdo siužeto transliaciją buvo galima stebėti virtualiai.

34-ajame sveikatingumo renginyje ir šiemet bėgo nuolatinis jo dalyvis Vitalijus Anužis iš Rūdaičių.

Į virtualią erdvę persikėlė ir tradicinis, jau 34-tus metus vykstantis bėgimas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti „XXXIV sveikatingumo renginys „Bėgimas Rūdaičiai-2021“. Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė, šiemet dėl pandemijos įprastai Rūdaičiuose vykdavęs ir daug žmonių sutraukdavęs renginys vyksta nuo vasario 10 iki 20 dienos. Tautine atributika pasipuošę bėgikai šįkart nebuvo kviečiami bėgti tradicine 2,5 km trasa apie tvenkinį – jie paraginti šį atstumą nubėgti ar neskubėdami su šeima nueiti ten, kur jiems patogiau, ir nuotraukas, nurodydami nueitą atstumą ir laiką, atsiųsti seniūnijai. S. Riepšaitė paminėjo, kad jau gauta nuotraukų iš Rūdaičių, Kretingos ir net Šventosios.

Vasario 16-ąją visų Kretingos rajono kultūros centro skyrių feisbuko paskyrose buvo galima pasižiūrėti šventei skirtus vaizdo siužetus. Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvių kalbos dienoms Baublių skyrius parengė literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Te skamba lietuviški žodžiai“, Budrių skyrius surengė pilietinę akciją „Virtualūs laiškai Lietuvai“, Darbėnų skyrius transliavo muzikinį siužetą „Čia mano Lietuva“. Kalniškių skyriaus asmeninėse darbuotojų feisbuko paskyrose buvo galima pasižiūrėti siužetą „Šviesa – neblėstanti šimtmečiais“, skirtą vyskupo M. Valančiaus 220-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, muzikinius siužetus „Tai Lietuva – Tėvynė mūsų“ ir „Aš sava žeme einu...“ transliavo Kartenos ir Kurmaičių skyriai. Muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Įaudžiau širdin savo Lietuvą“ parengė Kūlupėnų skyrius, o Laukžemės skyrius – poetinį-muzikinį siužetą „Lietuva, mano gimtine“. Literatūrinius-muzikinius siužetus „Brangi tu, mūsų tėvyne!“ transliavo Raguviškių, „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – Senosios Įpilties skyriai.

Kretingos rajono Salantų kultūros centras buvo parengęs ne tik virtualų muzikinį sveikinimą Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, bet ir siužetą, pasakojantį apie tarpukario trispalvę, rastą 2019 metais. Salantų kultūros centro Juodupėnų skyrius transliavo sveikinimą „Širdyje lietuvio – brangiausios spalvos trys“, Laivių skyrius parengė sveikinimą „Lietuva – tu man viena“, Žvainių skyriaus saviveiklininkų sveikinimai skambėjo kompozicijoje „Visų gražiausias žiedas – gimtinė Lietuva“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas