Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Našlys prašo prakalbinti jo širdį

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-02-14

Garbaus amžiaus kretingiškis Antanas Jokūbauskas „Vakarų Lietuvos“ pažinčių skyrelyje dukart išspausdino savo skelbimą. Vyriškis sakė ir pats buvęs nustebęs, kai sulaukė apie 80 moterų skambučių.

Negali gyventi be moters švelnumo

Našlys sulaukė skambučių iš Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Mažeikių, Plungės rajonų. Daugiausiai skambino našlės, kaip ir jis pats. Beveik pusė pretendenčių atkrito iš karto, nes jos gyvena kaimuose, turi žemės, todėl nori vyriškio, kuris apsigyventų pas jas ir dirbtų ūkyje. Antanas ilgus metus taip pat gyveno kaime, bet dabar jis turi butą Kretingoje ir iš savo vietos niekur važiuoti nebenori.

Kitos pretendentės atkrito dėl amžiaus. Antanas ieško draugės, kuri būtų apie 60 metų, bet jam skambina ir jaunesnės, ir vyresnės.

Su savo žmona Antanas santuokoje pragyveno 52 metus. Jo moteris jam buvo didžioji gyvenimo meilė. Paskutinius 6 metus žmona sirgo, 2 metus Antanas ją slaugė.

Meilėje ir santarvėje pragyvenęs su savo moterimi, Antanas nenori vienas sulaukti paskutinių savo dienų.

„Vienam sunku, noriu malonaus buvimo su moterimi, noriu moteriško švelnumo ir šilumos, - sako Antanas. – Matau mieste vaikštant žmones poromis – gera į juos žiūrėti, pats taip noriu vaikščioti su moterimi. Manoji vis tiek nebegrįš, nors, jeigu tai būtų įmanoma, keliais nušliaužčiau ir susigrąžinčiau“.

Vienas reikalavimų moteriai, kurią Antanas pasirinks, – ji turi būti panaši į jo žmoną. Tokią moterį Antanas jau buvo sutikęs. Ji turėjo tokį pat vardą, kaip jo žmona, dirbo toje pat sistemoje, kurioje dirbo ir jo moteris, net turėjo išorinių panašumų. Antano neatšaldė net tai, kad jo išrinktoji labiau mylėjo moteris, o ne vyrus. Antanui ši aplinkybė kėlė smalsumą. Įsitikinęs, kad ji yra tokia pat moteris, kaip ir kitos, draugystės vardan jai padovanojo papuošalų. Netrukus užmovė sužadėtuvių žiedą. Tačiau atomazga atėjo greitai – ir ne tokia, kokios laukė Antanas. Pajutęs, kad draugė ėmė jo vengti, Antanas paprašė grąžinti sužadėtuvių žiedą. Moteris papyko, bet žiedą grąžino.

„Jei tau auksas patiko, o aš nepatikau, tai ko čia pykti?“ – prisiminė taip draugei pasakęs Antanas.

Šešiasdešimtmetė rodė pliką bambą

Garbaus amžiaus vyriškis sakė nesuvokiąs, kaip moteris pas vyriškį gali atvažiuoti nepasipuošusi. Antaną nustebino viena kaimo moterėlė, atvykusi iš Šilutės rajono. Pasitempęs, kaklaraištį ryšintis vyriškis sako, kad moteriai išvaizda ir apranga labai svarbu. Todėl jis džiaugėsi atsitiktinai į svečius atėjusia kaimyne, kuri jį išvadavo nuo šilutiškės – nepasipuošusios, paprastos, Antano žodžiais, kaimo bobos.

Tačiau vyriškiui nepriimtina ir moteris, kuri sulaukusi garbaus amžiaus rodo pliką bambą. Tokia irgi buvo pas Antaną atvažiavusi. Sakėsi esanti klaipėdietė, gyvenanti 4 kambarių bute ir turinti 4 vaikus. Bet Antanui ji pasirodė „kažkokia neaiški“. Jam atrodė, kad moteris buvo jaunesnė, nors tikino esanti 60 metų. Antano galva, tokio amžiaus moterys bambos neberodo. Kai paklausė, kaip vieniša moteris išlaiko didelį butą, ji numykė kažką labai neįtikimo. Antrąkart klaipėdietė nebepasirodė, nes Antanas paprašė kitąsyk atsivežti pasą.

Nori būti laimingas, neskriausdamas vaikų

Kelias moteris Antanas laiko tinkamomis kandidatėmis. Viena jų – 60-metė telšiškė - pas jį atvažiuoja savo automobiliu. Moteris turi sodybą, uždarbiauja užsienyje. Supratusi, kad Antanas iš Kretingos niekur nevažiuos, telšiškė jam pasiūlė likti draugais.

Antanas norėtų sutikti vietinę moterį, kad abu galėtų gyventi tai vienuose, tai kituose namuose. Pasak vyriškio, siekdamas laimės jis nenori prarasti savo buto, savo turto, nes turi dvi dukras. Jeigu sutiktų labai gerą moterį, gal ją ir parsivestų namo, bet po mirties moteriai paliktų tik santaupų, o ne butą. Antanas nori būti laimingas neskriausdamas vaikų – nei savo, nei moters. Tokią kretingiškę jis jau sutiko, bet kol vis netyla telefonas, Antanas tebesirenka.

Mylintis moteris vyriškis sakė niekada nebuvęs mergišius. Jo gyvenime buvo pirmoji meilė, išgyventa 18-19 metų, ir moteris, tapusi jo žmona. Jaunystėje jis turėjo merginų, bet toliau bučinių ir nekaltų glamonių Antanas nesiekė, nes gerbė savo drauges. Vedęs su svetimomis moterims tik flirtuodavo, bet niekada nebuvo įsimylėjęs.

Kai susipažino su būsima žmona, ji buvo ištekėjusi už kito vyro, tuomet sėdinčio kalėjime, ir turėjo dukrą. Antanas įsidukrino mergaitę ir ją myli taip pat, kaip myli santuokoje gimusius dar du vaikus. Žuvus sūnui, mirus žmonai, jam liko tik dukros.

Trisdešimt kartų buvęs piršliu, dabar Antanas pats ieško moters, kuri, jo mėgstamos dainos žodžiais, prakalbintų jo širdį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas