Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Muziejaus ūkvedys Kostas Razgaitis prieš dvi dienas aptiko iš po nakties nulenktą atitvarą.

Kretingos muziejaus darbuotojai, trečiadienio rytą rinkdamiesi į darbą, pamatė nulenktą Amatų kiemelio atitvarą, o dvaro parke suniokotus vardinius suolus: vienas jų nulaužtas ir dingęs, o kitas išterliotas raudonais dažais su užgauliu užrašu ir išpieštais vyriškais lyties organais.

Muziejaus vaizdo kamera prie Ūkvedžio namo užfiksavo, kad trečiadienio paryčiais – 4.50 val. atitvarą niokojo jaunuolių trijulė. Jį pavyko sutaisyti paties muziejaus darbuotojams. Tačiau vienas suolelis dvaro parke buvo barbariškai niokotas ir dingęs.

Kretingos muziejaus ūkvedys Kostas Razgaitis, aprodęs vandalų siautėjimo objektus, sakė, kad vardiniai suolai parke buvo įrengti už mecenatų lėšas. Kad stovėtų tvirtai, jie varžtais pritvirtinti prie grindinio. „Vienoj pusėj pavogto suolo varžtus pavyko atsukti, o kitoj pusėj – ne, tad suolo atramos tiesiog nulaužtos. Iš pradžių galvojome, kad nutempė ir kur nors numetė pakrūmėj – kam gi tokį parduos, bet apėjome parką ir niekur suolo neradome“, – pasakojo K. Razgaitis.

Kretingos dvaro parkas, jo žodžiais, jau seniai taip nebuvo vandalų nuniokotas. „Didžiausia problema – nėra jokio apšvietimo. Norėtųsi parką apjuosti tvora palei Žemaitės alėją ir ligoninę. Aš dar iš savo vaikystės atsimenu istoriškai parką nuo ligoninės skiriančią tvorą“, – kalbėjo muziejaus ūkvedys. Jis patikino, kad bus rengiamas Kretingos dvaro parko tvarkybos projektas, tikintis lėšų iš ES fondų – tuo pačiu turėtų būti įrengtas ir apšvietimas, pastatyta tvora.

Šiomis dienomis, kai muziejuje nėra lankytojų, jo darbuotojai kibo į parko tvarkymo darbus: grėbiami ir išvežami lapai. „Lėšų medžių ir želdinių priežiūrai muziejus kasmet tegauna apie 2 tūkst. eurų, tad turime verstis savo jėgomis ir iš savų lėšų“, – patikino muziejaus ūkvedys.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas