Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susibūrė policijos pensininkai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-04-11
Pasitarę milicijos ir policijos veteranai nusprendė, kad nori priklausyti Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungai, nes susibūrusiems lengviau spręsti savo problemas. Anksti išėję į pensijas pareigūnai nori bendrauti tarpusavyje, nori padėti rajono bendruomenei ir jaunesniems kolegoms.

Šią savaitę Kretingoje įkurtas Vidaus reikalų sistemos pensininkų skyrius. Jo vadove išrinkta Ramutė Daujotienė, jos pavaduotoju – Antanas Puodys, atsakinga už piniginius skyriaus reikalus – Liudmila Džiaugienė, sekretorius – Jurgis Kazlauskas.

„Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungos tikslas - vienyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų sistemos (VRS) pensininkus, ginti jų teises ir rūpintis tolimesniu pensijų įstatymų tobulinimu bei materialine parama, - sakė rajono policijos komisariato atstovė spaudai Neringa Retkienė. - Dauguma VRS pensininkų yra sergantys, jaučiasi užmiršti ir palikti nežinioje, todėl sprendžiant jų problemas visuose miestų ir rajonų centruose siekiama sukurti pensininkų sąjungos atstovybes, skyrius, kurie suburtų pensijoje esančius, buvusius darbuotojus“.

Komisariato salėje susirinkę veteranai – dirbę milicijoje ir policijoje – noriai priėmė siūlymą susiburti į organizaciją, jungsiančią juos pagal buvusią profesiją.

„Nesitikiu, kad ši organizacija man duos didesnę pensiją, bet mums svarbu pabūti kartu, pabendrauti“, - sakė R.Daujotienė.

Jurgis Kazlauskas mano, kad tokia organizacija galėtų padėti ir sprendžiant piniginius reikalus. Tuo metu, kai įstatymai ribojo dirbančio pensininko pajamas, jis suskaičiavo praradęs apie 10 tūkst. Lt. Vėliau šios įstatyminės normos buvo pakoreguotos, bet pinigų dirbę pensininkai neatgavo. J.Kazlauskas dukart rašė ir į Prezidentūrą, bet gavo tik formalius atsakymus. Vladislovas Macius sakė netikįs, kad VRS pensininkų sąjunga šiuo atveju galėtų kuo padėti, bet jis sutinka, kad susibūrusių žmonių balsas gali būti geriau girdimas.

A.Puodžio nuomone, sąjunga gali apginti pensininką, bet ne mažiau svarbu jiems yra bendrauti, vienas kitą remti nelaimėje, ištikus problemoms.

Policijos komisariato vadovybė noriai pasiūlė savo patalpas buvusiems kolegoms, įkūrusiems Vidaus reikalų sistemos pensininkų skyrių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas