Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Kretingą vėl atskriejo „Vasaros laiškai“

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2020-10-06
Parodos atidarymo momentas. (Iš dešinės) Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Vytautas Blistrubis, Svetlana Gorenko, Sigutė Jusaitienė, parodos organizatorė Jūratė Jonauskienė, Regina Donbrauskaitė-Plotnikova ir Vaida Blistrubienė.

Kretingos rajono kultūros centro ir Žemaitijos dailininkų sąjungos narių draugystė tęsiasi – Vitražo salėje atidaryta ir visą mėnesį lankytojų lauks tradicinė menininkų kūrybos paroda „Vasaros laiškai“. Eksponuojami 28 darbai, sukurti šią vasarą Rietavo žirgyne įvykusiame plenere.

Linksmi staliukai ir nevienoda medžių laimė

„Taip esam susitarę, kad po plenerų, ką per 10 dienų pavyksta sukurti, pirmiausia parodysim Kretingai, juolab kad jaučiamės čia laukiami, mus priima šiltai ir jaukiai“, – gerų žodžių ypač šios parodos organizatorei Jūratei Jonauskienei negailėjo klaipėdietė dailininkė Sigutė Jusaitienė.

Ji pati eksponuoja keletą paveikslų-abstrakcijų, 4 darbai yra tapyti akrilu. „Aliejus ilgai džiūsta, o aš vis noriu to greito rezultato“, – juokėsi menininkė.

Vaida Blistrubienė ir Vytautas Blistrubis – tapytojos ir medžio meistro pora iš Sedos. Skulptūra „Rymanti“ – Vytauto autorinis darbas, o du drobę atstojantys mediniai staliukai iš sendaikčių turgaus žaismingai dekoruoti Vaidos. Menininkė eksponuoja ir vieną nutapytą paveikslą, kurį pati priskyrė naiviojo dekoratyvizmo žanrui. „Visi mes realistiškai piešti mokam, bet, kai pagauni savo stilių, kai pradedi „žaisti“, tai taip ir linksminiesi“, – apie savo kūrybą kalbėjo V. Blistrubienė.

O Regina Donbrauskaitė-Plotnikova šiuokart stebina „Medžių portretais“. Tai – 3 grafikos darbai, atlikti grafitu ir anglimi. Žemaitijos dailininkų sąjungai vadovaujančios menininkės žodžiais, pasirinkta tema – tarsi atsakas į situaciją, kai, urbanizuojant miestus, be gailesčio naikinami, kertami medžiai, motyvuojant, kad jų būklė bloga, nors, nupjovus kamieną, paaiškėja, kad tas medis galėjo gyvuoti dar dešimt, o gal ir dvidešimt metų.

„Užvaldo mintis, kodėl kaime ar gyvenvietėje pamatytas medis yra daug laimingesnis už pasodintą mieste? Miesto medžio likimą valdo žmonės ir atsitiktinės situacijos, o kaime, nors ir ant šiukšlių krūvos augantis, pats reguliuojasi gyvenimą, sprendžia, kada numesti lapus, kada priimti paukščius ir negąsdinti jų, kada plėstis ir augti, o kada pusiau užmigti“, – kalbėjo R. Donbrauskaitė-Plotnikova.

Šviesios nuotaikos liejasi akvarelėse

Įspūdingos klaipėdietės Svetlanos Gorenko jūros stichijos, lengvumu, šviesumu akį traukia ukrainiečio Sergejaus Lysyj ir palangiškės Eglės Lipinskaitės akvarelės.

„Sergejus – tarsi gaivus vėjas visame pajūrio regione, daugeliui mūsų, akvarelistų, jis yra profesionaumo pavyzdys“, – taip apie žymiausiuose pasauliniuose festivaliuose bei parodose dalyvaujantį kolegą atsiliepė Eglė. Ji pati lieti akvarelę svajojo nuo seno, to siekė studijuodama, tačiau, kad pakiltų į aukštesnį lygmenį, patirties, sakė, reikėjo semtis ir iš akvarelės žanro meistrų Vokietijoje, ir iš Klaipėdoje gyvenančio menininko S. Lysyj.

E. Lipinskaitė pasidžiaugė žinia, kad projektiniai dailininkų plenerai „Kretingos paletė“, kuriems vadovauja rajono Kultūros centro dailininkė J. Jonauskienė, jei tik bus skirtas Savivaldybės finansavimas, kitais metais ir vėl gali atgimti. Jų Kretingoje jau yra buvę trys – 2013, 2014 ir 2015-aisiais.

„Nesvarbu, kur mus apnakvydins, kokią salę duos, – prie visokių sąlygų esam pripratę. Svarbu, kad pleneras įvyktų“, – juokėsi E. Lipinskaitė. Kokį paveikslą ji sukurtų Kretingai?

„Praėjo laikai, kai tapydavau, ką matau: gražų peizažą, įdomesnį objektą. Dabar labiau noriu atskleisti kad ir trumpą, bet įsimintiną akimirką, išgyventą jausmą. Mano kūryboje dabar – daug simbolikos“, – sakė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas