Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar žinote, kas sieks mero pozicijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2022-ųjų Metų žmogų!

Paulius VAINEIKIS
Gabrielė STONKUTĖ
Eldoradas BUTRIMAS
Vytautas GRYKŠAS
Brigita BARKAUSKAITĖ
Jonas DRUNGILAS
Aida MIKUTIENĖ
Šarūnas KASMAUSKAS
Birutė VISKONTIENĖ
Komentarų topas
Scenoje – Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus moterų vokalinis ansamblis.

Su švente sveikino (iš dešinės) klebonas Karolis Petravičius, bendruomenės pirmininkas Simas Končius ir renginį vedęs Nerijus Stasiulis.

Sekmadienį, Vydmantų bendruomenės centro sukviesti, į jau penktąją šventę „Grilio pieva“ rinkosi ne tik vydmantiškiai, bet ir svečiai iš apylinkių. Ragaujantys ant grotelių keptų skanėstų, puoduose kunkuliavusių troškinių bei kitokių gardumynų, kuriais vaišino gaspadinės bei gaspadoriai, ir nepamiršę aukoti, šventės dalyviai lėšas skyrė Vydmantų Dievo Gailestingumo bažnyčios statybai.

Penktoji bendruomenės šventė

Šalia jau paklotų būsimos bažnyčios pamatų, kurie buvo pašventinti paskutinį birželio sekmadienį, ant liepsnojančios ugnies „Grilio pievos“ dalyviai gamino įvairiausius patiekalus.

Visam „Grilio pievos“ veiksmui dirigavęs vydmantiškis Nerijus Stasiulis gausiai besirenkančius svečius ragino paisyti visų su pandemija susijusių reikalavimų ir, prieš įžengiant pro saulėgrąžomis išpaišytas duris į šventei skirtąją teritoriją, pirmiausia užsiregistruoti, nepamiršti kaukių. Oficialią šventės atidarymo ceremoniją pradėjo Vydmantų bendruomenės centro pirmininkas, Kretingos rajono tarybos narys Simas Končius, pasidžiaugęs, kad kasmet „Grilio pieva“ auga ir plečiasi.

„Pirmąkart susirinkę į „Grilio pievą“ šventės metu suaukotas lėšas skyrėme tais metais naujai paskirtam klebonui įsikurti. Antrais metais lėšas surinkome vaikų žaidimo aikštelei. Trečiąkart aukojome bažnyčiai – ir štai jau turime pamatus. Pernai surinktos lėšos buvo skirtos suoliukams: šiais metais Vydmantuose pastatyta 17 suolelių su šiukšlių dėžėmis. Beje, prie durų, vedančių į „Grilio pievą“, matote naujus medinius suolus su stalais: jie keliaus prie šiemet sutvarkyto Vydmantų tvenkinio, ir kitąmet jau turėsime maudyklą su poilsiaviete“, – nuveiktus darbus vardijo S. Končius, paraginęs susirinkusiuosius ir šiemet būti dosniais – jų aukos vėl bus skirtos bažnyčios statybai.

Bendruomenės pirmininkas, padėkojęs visiems nuolatiniams šventės dalyviams bei rėmėjams, sveikinimo žodžius tarti kvietė garbius svečius. Vydmantiškius su gražia tradicija ir penktąja švente sveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, kartu su savo komanda „Kretingos kraštas“ šiemet viręs plovą, LR Seimo narys Antanas Vinkus bei Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis.

Plovą 3,5 valandos virė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius (dešinėje).

Į penktąją „Grilio pievą“ susirinko gausiai dalyvių ir svečių.

„Po vieną mes nieko nepadarysime, o susibūrę galime atlikti net sunkiausius darbus: štai plyname lauke iš nieko auga bažnyčia. Glauskimės širdimis visi, mylintys Dievą, Tėvynę ir žmones, tada nugalėsime visus sunkumus – net „koronę“, – padėkojęs visiems, kas savo aukomis prisidėjo, prisideda ir prisidės prie bažnyčios statybos, kalbėjo Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius, pajuokavęs, jog šiam sekmadieniui specialiai užsakęs vėją, kad visus virusus toli nupūstų.

K. Petravičius su S. Končiumi įteikė padėkas bažnyčios statybos rėmėjams: Reginai Lapienei ir Radikui Šaimuchomedovui, Jurgitai ir Kęstučiui Šoblinskams, Vitai ir Vytautui Stonkams, Radai Matulevičienei, Rūtai Kupstienei, Reginai Kairienei, Gabrielei Šaikuvienei, Viktorijai Viršilienei, Stasiui Šmaižiui, Dainiui Gineikiui, Donatui Vaičekauskui, Vytautui Dvarionui, Jurgitai Tučkutei, Stasiui Stuopeliui, Arlandui Kubiliui bei UAB „Taurys“ kolektyvui.

Stebino išmone ir skoniais

Po oficialių kalbų, skambant Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus liaudiškos kapelos, moterų vokalinio ansamblio, atlikėjų brolių Kūjelių, Aušrinės ir itin karštai publikos priimto Radžio dainoms, šventės svečiai pasklido po „Grilio pievą“.

Nemenka eilė išsirikiavo prie „Mero plovo“. Paskanauti, ką pagamino kolega A. Kalnius, atėjo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pajuokavęs, kad nors prie šventės neprisideda maistu, užtat prisideda auka bažnyčiai.

Pats A. Kalnius sakė, jog katilai su plovu pradėjo kunkuliuoti nuo 11 valandos ryto: patiekalo gamyba užtrunka pusketvirtos valandos. Ir išvien su kolega Kęstu Trakimu pasidalijo jo receptu: „Kadangi lietuviai už avieną labiau mėgsta kiaulieną, tad pasirinkome šią mėsą. Iš pradžių keptuvėje patirpinome lašinukų ir pakepinome griežinėliais pjaustytų svogūnų. Tada svogūnus išėmėme ir sudėjome mėsą, kurią gerai apkepėm. Pridėjome šiaudeliais supjaustytų morkų, anksčiau pakepintus svogūnus ir ilgai troškinome. Kai išsiskyrė padažas, į jį įdėjome česnako: ne pjaustyto, o visas galvutes, nes tada ir skonis, ir aromatas geresnis. Į proceso pabaigą, kai lieka koks pusvalandis, reikia sudėti iš anksto numirkytus ryžius. Troškinom nepamiršdami pamaišyti, ir – skanaus“, – pasakojo A. Kalnius.

Pirmąkart „Grilio pievoje“ dalyvavo baikeriai iš Žemaitijos.

Žoliapjovę laimėjo Rasa Valušienė iš Kretingsodžio.

Kiek toliau puode garavo nuolatinio šventės dalyvio įmonės „Linartika“ gaminamas troškinys, kurį pagrindiniu virėju įvardintas Linijus Gedminas pavadino „žvėrienos šiurpa“. Egzotiškai pavadintas patiekalas buvo gaminamas ant ne mažiau egzotiškos ugniavietės – ugnis degė skalbyklės būgne. „Reikėjo gi pateisinti reklamą, kad „Beko“ skalbyklės ilgai tarnauja. Nors nupirkta skalbimo mašina sugedo po trijų mėnesių, ugnis jos būgne ilgai degs“, – šypsojosi L. Gedminas.

Itin daug šventės dalyvių sukiojosi apie kasmet „Grilio pievoje“ patiekalų gausa išsiskiriančią „Saulės tako“ gatvės gyventojų palapinę. Dosnios šeimininkės Stasė Žilakauskienė, Vilma Beržanskienė, Regina Uksienė, Dalia Viržintienė, Virginija Senkuvienė, Meilutė Rekašienė ir Rovena Vitkauskienė prigamino troškintų kopūstų su dešrelėmis, žirnių su spirgučiais, šašlykų, įvairiausių pyragų, keptų obuolių – viską net sunku išvardinti. Dar – jau pernai didelio pasisekimo sulaukusio, į gėlėmis apkaišytą išskobtą arbūzą supilto, obuolių punšo.

Tarp nuolatinių šventės dalyvių sukinėjosi pirmąkart į „Grilio pievą“ atvažiavę ir čia savo plieno žirgus pasistatę baikeriai. Vydmantiškio Mariaus Žalimo pakviesti, suvažiavo svečiai iš Palangos, Kretingos, Klaipėdos, Telšių ir net Kėdainių.

„Atvažiavome pažiūrėti, kokia šventė kaimynystėje rengiama – daug girdėjom, bet dar nebuvom buvę. Ir, žinoma, paremti kilnų tikslą – bažnyčios statybą“, – sakė Palangos baikerius vienijančio klubo „Vakarų vėjai“ atstovai šventojiškiai Stasys ir Silva Sendrauskai.

Pasidžiaugę bendruomene, surengusia puikią šventę, šventojiškiai, kurių miestelyje neseniai taip pat plynam lauke iškilo didinga bažnyčia, linkėjo vydmantiškiams stiprybės ir kantrybės statant savuosius maldos namus.

Šventei besibaigiant buvo pranešta, kad bažnyčios statybai jos dalyviai ir svečiai paaukojo per 5 tūkst. 300 eurų.

Prie šventės šiemet prisidėjo ir „Pajūrio naujienos“: laikraščio prenumeratos akcijos metu vyko loterija – jos laimėtoja tapo ir į Kretingsodį žoliapjovę išsivežė Rasa Valušienė.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas