Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Tapo tarptautinio konkurso laureatu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2020-08-25

Kretingos meno mokyklos mokinys 14-metis Algirdas Eugenijus Kulvietis tapo tarptautinio konkurso „Musical Fireworks in Baden-Württemberg“, surengto Vokietijoje, II vietos laureatu. Klarnetu vaikiną groti moko ir konkursui parengė mokytojas Visvaldas Stirblys, kartu su konkursantu muzikavo koncertmeisterė Vigilija Smilgytė-Mockevičienė.

Kretingos meno mokyklos mokinys Algirdas Eugenijus Kulvietis, tarptautiniame konkurse užėmęs II vietą, su pedagogais – klarneto mokytoju Visvaldu Stirbliu ir koncertmeistere Vigilija Smilgyte-Mockevičiene.

Dalyvauti šiame konkurse buvo tam tikras iššūkis ir mokiniui, ir mokytojui, nes konkursas vyko nuotoliniu būdu. „Mažytis pliusas – kad, įrašant pasirodymą, galima jį pakartoti, jeigu kas nors nepasisekė. Tačiau įrašas turėjo būti nepertraukiamas, be jokio montažo. Vadinasi, siekiant tobulybės ir darant papildomus įrašus, patiriama emocinė įtampa, nuovargis. O gyvame konkurse yra kitaip – kaip pagrojai, taip, ir klaidų ištaisyti galimybės nėra“, – kalbėjo mokytojas V. Stirblys, pasidžiaugęs, kad vis dėlto konkurso reikalavimus pavyko išpildyti, ir A. E. Kulvietis sėkmingai nepertraukiamai pagrojo tris kūrinius.

Vienas konkurso reikalavimų – kad konkursanto programoje skambėtų vokiečių arba austrų kompozitoriaus kūrinys. A. E. Kulvietis konkursui parengė du vokiečių kompozitorių kūrinius – C. M. Weber „Sonatina“ ir J. P. Martini „Andantino“ , taip pat skambėjo lietuvių kompozitoriaus S. Žentelio „Etiudas Nr.3“. Mokytojas pripažino, kad „Sonatina“ yra labiau konkursinis kūrinys, o štai „Andantino“ pedagogai dažnai parenka groti ir ugdymo proceso metu.

V. Stirblys šiek tiek apgailestavo, kad dėl koronaviruso pandemijos nepavyko į konkursą nuvažiuoti „gyvai“ – tai būtų suteikę galimybę pajausti konkurso atmosferą. Juolab kad konkursas – tikrai didelis, jame dalyvavo apie 400 atlikėjų iš pačių įvairiausių šalių: be Lietuvos, dar – Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Bulgarijos, Turkijos, Pietų Korėjos, Kinijos, Azerbaidžano, Rusijos. Svarbiausia, kad konkursantai neskirstomi pagal amžių, instrumentus, vokalą. Beje, šiame konkurse I vietos laureatu tapo ir mūsų kraštietis operos solistas Mindaugas Rojus. Konkurso dalyvius vertino autoritetinga ir kompetentinga komisija, vadovaujama Tarptautinės muzikos akademijos (JAV) ir Sankt Peterburgo muzikos meno universiteto profesoriaus menų daktaro Vadimo Voilerio.

Groti klarnetu A. E. Kulvietis Kretingos meno mokykloje mokosi jau trejus metus ir rugsėjį pradės lankyti IV klasę. „Tačiau Algirdas Eugenijus mūsų meno mokyklos nebaigs – mokslą jis ketina tęsti Stasio Šimkaus konservatorijoje Klaipėdoje, kadangi norėtų rinktis profesionalaus muziko kelią, – V. Stirblys prisipažino, kad jam bus sunku atsisveikinti su tokiu geru, muzikaliu ir darbščiu mokiniu. – Tačiau jam linkiu ir visada linkėsiu kuo didžiausios sėkmės.“

V. Stirblio auklėtinis sėkmingai pasirodė ne tik tarptautiniame konkurse – sėkmė jaunąjį muzikantą lydėjo ir respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurse, kuriame A. E. Kulvietis vėlgi užėmė II v. Šis konkursas taip pat vyko nuotoliniu būdu.

Anot mokytojo, Kretingos meno mokykloje groti klarnetu mokosi ir berniukai, ir mergaitės. Šio instrumento populiarumą, V. Stirblio pastebėjimu, greičiausiai lemia jo panaudojimo galimybės. „Klarnetas – universalus instrumentas: juo galima groti džiazą, klasiką, galima groti pučiamųjų ir simfoniniuose orkestruose. Gal tuo šis instrumentas ir patraukia vaikus, juolab kad ir per pamokas pagrojame ir pramoginės muzikos, ir klasikos, taip pat – improvizuojame“, – sakė mokytojas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas