„Kretinga“ liko be medalių

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2020-07-31

Gražią sporto šventę krepšinio mėgėjams padovanojo vyrų krepšinio rinktinė „Kretinga“ – jos trenerio Arimanto Mikaločiaus kvietimu į mūsų miestą parungtyniauti atvyko 15 Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono komandų, panorusių išsiaiškinti, kuri jų – stipriausia.

RKL krepšinio „3x3“ turnyro nugalėtoja Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (mėlyni marškinėliai), II v. laimėtojas Kauno „Atletas-LSU“ (balti marškinėliai) ir III v. užėmusi „Kelmė“.

„Kadangi RKL komandos dėl paskelbto karantino taip ir nebaigė savo pasirodymo lygoje, kilo mintis surengti krepšinio „3x3“ turnyrą, kuris ir išaiškintų galutines vietas turnyrinėje lentelėje, – kalbėjo turnyro iniciatorius RKL vykdomojo komiteto narys A. Mikaločius, kurio pastebėjimu, RKL vadovybės ir rajono Savivaldybės vadovų pritarimas šiuosyk buvęs labai svarbus: – Ir RKL, ir rajono meras ne tik pritarė turnyrui, bet ir nusprendė šį sporto renginį remti finansiškai.“

Kadangi į turnyrą neatvyko Vilkaviškio „Perlas“, Kretingos garbę gynė dvi komandos: „Kretingai-I“ atstovavo Domininkas Matutis, Rokas Šimkevičius, Tadas Budrys, Tadas Maželis, „Kretingai-II“ – Edgaras Danys, Karolis Opulskis, Arnas Sabaliauskas, Rokas Nikitinas.

„Kadangi vienas RKL reikalavimų buvo, kad turnyre žaistų tik tie krepšininkai, kurie ir žaidė per sezoną, kitų žaidėjų kviestis ar išbandyti naujus negalėjome“, – tvirtino A. Mikaločius.

Jis apgailestavo, kad abi kretingiškių komandos pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes – „Kretingos-I“ – 18:20 Raseinių „Raseiniams“, „Kretingos-II“ – po pratęsimo 17:18 Kelmės „Kelmei“ – ir liko be medalių, o galutinėje RKL komandų rikiuotėje su kitomis ekipomis pasidalino V–VIII pozicijomis.

Apskritai, į krepšinio „3x3“ turnyro ketvirtfinalį pateko beveik visos komandos, kurios buvo užsitikrinusios vietas ir pagrindinio RKL čempionato stipriausiųjų aštuonete. „Be to, sidabro medalius iškovojo Kauno „Atletas“, kuris ir liko antras 2019–2020 m. sezone, o bronza taip pat atiteko „Kelmės“ ekipai, kuri irgi buvo trečia pagrindiniame čempionate“, – savotiškus sutapimus įvardino A. Mikaločius.

Turnyro nugalėtoja tapo gerą formą visose turnyro rungtynėse demonstravusi Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ komanda, kuri grupės varžybose patyrė tik vieną nesėkmę, kai nieko nelemiančioje dvikovoje 18:19 pralaimėjo „Lietuvos sporto universiteto“ studentams. Ketvirtfinalyje panevėžiečiai 20:16 nugalėjo Ukmergės „Olimpą“, pusfinalyje 21:18 – „Raseinius“, o finale 18:13 įveikė Kauno „Atletą“.

„Aptardami turnyrą, visi pripažinome, kad būtų gerai užgimusią tradiciją pratęsti ir kitais metais – visi buvo patenkinti renginio organizacija, puikia sportine atmosfera ir kitais dalykais. Mano pasiūlymas buvo turnyrą kasmet rengti vis kitoje vietoje, ir, jeigu laimėjo panevėžiečiai, kitas renginys turėtų vykti kaip ir pas juos. Bet kol kas jie šios garbės kratosi – labiau žada atvažiuoti žaisti negu surengti turnyrą, nes visi pamatė, kiek jis pareikalavo organizacinių rūpesčių“, – pastebėjo turnyro iniciatorius.

Kretingai atstovavę žaidėjai: (iš kairės) Tadas Maželis, Rokas Šimkevičius, Domininkas Matutis, Tadas Budrys, Edgaras Danys, Rokas Nikitinas, Karolis Opulskis, Arnas Sabaliauskas.

Šventę papuošė baudų ir tritaškių metimo konkursai, Palangos „Kuršių“ šokėjos, sportinį pasirodymą parengė Kretingos sporto mokyklos jaunieji krepšininkai, visiems labai patiko akrobatai OswaHD iš Klaipėdos.

Tritaškių metimo konkursą laimėjo žiūrovas Tautvydas Vepštas, o geriausiu viso turnyro žaidėju pripažintas panevėžietis Darius Griškėnas, kuris krepšinio „3x3“ varžybose turi 10-ą reitingą.

Paklaustas apie artimiausius „Kretingos“ planus, A. Mikaločius nieko tvirto pasakyti negalėjo: „Nieko dar nežinome dėl galimo karantino, ir niekas iš anksto spėlioti nenori. Lauksime rugpjūčio mėnesio pabaigos – gal ir paaiškės, kada galėsime pradėti sezoną – norėtume startuoti su didesniu komandų skaičiumi.“

RKL krepšinio „3x3“ turnyre, be aikštės šeimininkės vyrų rinktinės „Kretinga“, varžėsi: Panevėžio „Bangenė-Aivera“, „Biržai-KKSC“, „Lietuvos sporto universitetas“, Kauno „Atletas-LSU“, Akmenės r. „Patriots-Cementas“, Plungės „Olimpas“, „Kelmė“, „Tauragė“, Vilniaus „Rivile-Stekas“, Ukmergės „Olimpas“, Kauno r. „Omega“, „Raseiniai“, „Kauno technologijos universitetas“, „LCC tarptautinis universitetas“.