Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Dabartinės stadiono tribūnos ir jas jungiantis pastatas buvo pastatyti 1990 metais. Tais metais Kretingos stadione vyko Pasaulio lietuvių žaidynių moterų futbolo varžybos.

Uždaroji akcinė bendrovė „Medstatyba“ rengia Kretingos miesto stadiono rekonstrukcijos, kuriai planuojama išleisti apie 2,7 mln. eurų, projektą, Savivaldybės Strateginės plėtros taryba aptarė projektinius pasiūlymus ir pritarė projektuotojams, kad dabartinį pastatą su tribūnomis reikia griauti ir jo vietoje pastatyti naują.

Pastatyti naują pastatą ar renovuoti senąjį kainuotų panašiai – daugiau kaip 1,6 mln. eurų. Už šiuos pinigus dar numatoma įrengti aikštelę automobiliams su išvažiavimu į Žemaitės alėją (už stadiono tvoros, parko pusėje), pastatyti kasas. (Išlaidos pastatui nugriauti įskaičiuotos į naujos statybos kainą.)

Projektinius pasiūlymus Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams pristatęs Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis teigė, kad, pradedant stadiono rekonstrukcijos projektą, nebuvo minties pastatą su tribūnomis nugriauti, tačiau nagrinėjant senojo pastato rekonstrukcijos galimybes, vėrėsi naujo pastato statybos pranašumai. „Dabartinėse tribūnose nepatogus žiūrovų pasiskirstymo principas – turi užlipti į viršų, kad patektumei į savo vietą“, – dėstė P. Černeckis. Jis akcentavo, kad rekonstruojant senąjį pastatą būtų sudėtingiau išpildyti Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) reikalavimus dėl patalpų teisėjams, žaidėjų patikrai dėl dopingo vartojimo ir kt. Naujas pastatas irgi turėtų kavinę, žiūrovai tribūnose būtų paskirstomi iš apačios į viršų, tribūnų vidurinėse eilėse atsirastų VIP vietos. Kartu su stadiono pastatu planuojama nugriauti ir parke prie stadiono esančius nebenaudojamus tualetus. Strateginės plėtros tarybos politikai senojo pastato nugriovimui ir naujo statybai pritarė vieningai. Juozas Mažeika suabejojo tik dėl kai kurių šio projekto detalių. Jo supratimu, švieslentei parinkta ne itin tinkama vieta, problemų gali kilti dėl planuojamos automobilių aikštelės – išvažiavimo pro tribūnas į Žemaitės alėją. „Ar tas išvažiavimas yra būtinas, ar neatsiras gastrolierių, kurie čia dėl smagumo suks ratus?“ – klausė politikas.

P. Černeckis paaiškino, kad aikštelės reikia priešgaisrinėms mašinoms, autobusams parkuoti. „Aikštelę įrengti bus sudėtinga, nežinia, kaip tą pavyks suderinti su Automobilių kelių direkcija, nes Žemaitės alėja sutampa su magistraliniu keliu“, – pripažino jis. Dėl švieslentės dar bus svarstoma. Dovydas Bajoras pastebėjo, kad šiuolaikiniuose stadionuose švieslenčių būna ne viena, o dvi–trys, be to, jos dažnai keičiamos ekranais. „Ekranai daug efektyvesni“, – teigė politikas.

Svarstant projektinius stadiono rekonstrukcijos pasiūlymus buvo užsiminta, kad rekonstruojant stadioną vietos nebeužtenka paplūdimio tinklinio aikštelei.

Meras Antanas Kalnius patikino, kad, projektuojant miesto stadiono rekonstrukciją, atsižvelgta į Kretingos sporto mokyklos trenerių, kitų rajono sporto bendruomenės atstovų pageidavimus, pastabas.

Stadiono rekonstrukcijos projektas turėtų būti parengtas dar šį rudenį. „Norime kitąmet pradėti stadiono rekonstrukcijos darbus, kad, užbaigus futbolo treniruočių su dirbtine danga aikštės bei Sporto ir sveikatingumo komplekso statybą, Kretingoje turėtume šiuolaikišką sporto bazę“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė P. Černeckis.

Lėšų Kretingos miesto stadionui atnaujinti Savivaldybė tikisi iš Vyriausybės. Jau pateikė prašymą įrašyti stadiono rekonstrukciją į Valstybės investicijų programos (VIP) objektų sąrašą ir 2021 metais šiai rekonstrukcijai skirti VIP lėšas. Iš VIP tikimasi gauti 50 proc. – t. y. apie 1 mln. 35 tūkst. eurų, tiek pat – kitą dalį iš savo biudžeto prisidėti turėtų Savivaldybė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas