Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pusiau vilniete, pusiau palangiške save vadinančią Jurgą Šeduikytę pirmiausiai išvydome televizijos ekranuose. Žurnalistiką baigusi dvidešimt šešerių mergina jau trečią sezoną veda populiarią TV laidą „Lietuvos dainų dešimtukas“ bei Eurovizijos atrankos konkursą. Praėjusį rudenį įrašius pirmąją autorinių dainų kompaktinę plokštelę „Aukso pieva“, J.Šeduikytė vis dažniau išvystame ir išgirstame kaip sparčiai kylančią jaunąją muzikos žvaigždę.

Sėkmės įrodymas – trys „Radiocentro“ apdovanojimai

Šiemet sausį surengtoje „Radiocentro“ apdovanojimų ceremonijoje J.Šeduikytė pelnė geriausios atlikėjos titulą. Jai taip pat atiteko apdovanojimai ir už geriausią dainą bei geriausią albumą. Dainininkė už kiekvieną nominaciją buvo apdovanota trimis originaliomis keramikinėmis lėkštėmis. Tik vieną jų jį pasiliko sau. Kitas dvi atidavė tiems, kas labiausiai prisidėjo prie jos sėkmės.

Praėjusį savaitgalį koncertuodama Palangos muzikos klube „Vandenis“, vieną lėkštę ji įteikė savo motinai – Aldonai Šeduikienei. Antroji lėkštė skirta savai vadybos kompanijai „M.P.3”.

“Tie trys apdovanojimai man buvo lyg sapnas. Mes, lietuviai, esame įdomūs žmonės. Tarkim, kokio Petro iš kaimo nepaklausiu gi, ar viskas buvo gerai. Patys esate „kalti“, kad balsavot už mane visoms trims nominacijoms, - savo sėkmę „Radiocentro“ konkurse šmaikščiai vertino atlikėja. – Vienaip ar kitaip į tokį savęs vertinimą žiūriu kaip į įdėto triūso rezultatą ir klausytojų leidimą kurti į priekį. Neišsidirbinėsiu, kad jau esu pastebėta kaip žvaigždė, apdovanojimai – tai tik akimirka, įpareigojanti dar labiau susikaupti“.

Dainininkės atkaklumą pastebėjo Andrius Mamontovas

Palangoje baigusi Stasio Vainiūno muzikos mokyklos fortepijono klasę, J.Šeduikytė tikino - nesėdėjo sudėjusi rankas. „Jeigu pati nebūčiau siekusi muzikinės karjeros, niekas manęs nebūtų pastebėjęs. Pati rodžiau iniciatyvą. Pastaruosius penkerius metus dalyvavau įvairiuose šou, Lotynų Amerikos muzikiniame projekte „Media Luna“, dainavau miuzikluose „Tadas Blinda“ bei „Meilė ir mirtis Veronoje“, - tvirtino jaunoji dainininkė.

J.Šeduikytės žodžiais, labai didelę įtaką jos muzikinei karjerai turėjo momentas, kai ją „pastebėjo“ lietuviškos muzikos legenda – Andrius Mamontovas. „Jis man suteikė laisvę ir erdvę. Sakė – kurk, kaip pati nori. Ir tai man buvo labai svarbu“, - Jurga teigė, jog draugiškas A.Mamontovo palaikymas peraugo ir į jos kūrybos prodiusavimą.

„Buvo kažkas nerealaus: per naktį sukuriu dainą, o A.Mamontovas iš ryto pateikia jos aranžuotę, ir, turėdami dainos apmatus, išsyk keliaujame į studiją ją įrašinėti“, - džiugiai prisiminė dainininkė. Ji sakė, jog dainų tekstus ir muziką rašanti pati, tik kelioms dainoms tekstus parinko A.Mamontovas.

J.Šeduikytė prisipažino, jog dainos muzikinis apipavidalinimas gimsta per kelias valandas, tačiau kurdama tekstus, „prie žodžių“ ji vargstanti kur kas ilgiau. Taip gimusios dainos su „mamontovišku braižu“ pernai rudenį gulė į kompaktinę plokštelę, pavadintą „Aukso pieva“. Vienuolika dainų buvo sukurtos per keturis mėnesius. Į jas, dainininkės žodžiais, sudėta tai, kas susikaupė per visus jos gyvenimo metus. „Viduje viskas šaukė klykė. Negalėjau nei valgyti , nei miegoti. Bloga daina, jei neina šiurpulys iš vidaus“, - įsitikinusi Jurga.

Vienok, dainininkė tvirtino, jog pačios geriausios dainos ji dar nesukūrė. Parašiusi dainą „Saulė vandeny“, suprato, kad ją dedikuos savo mamai. Nes dainoje, kaip ir motinoje, – daug atsakomybės ir subtilumo.

Rengia antrąjį dainų albumą

Jurga tikino, jog jos muzikalumas yra įgimtas. Abu jos seneliai iš tėvo pusės – vargonininkai, mama – chorvedė. Tačiau studijuoti muzikos ji nebandė, pasirinko žurnalistės specialybę. Kaip žurnalistei teko padirbėti Šilutės laikraštyje „Pamarys“, pabaigusi studijas atėjo į televiziją. Prieš tapdama „Lietuvos dainų dešimtuko“ vedėja, išbandė save laidose „TV3 žinios“, „Kultūros spąstai“.

„Kūryba nėra vien pomėgis. Esu perskelta pusiau – pusę savęs atiduodu žurnalistikai, pusę – muzikai. Dainavime viskas labai subtilu ir sudėtinga. Televizija meta daugiau iššūkių, nes esu laidos vedėja. Tačiau tobulėti norėčiau labiau muzikoje“, - prisipažino Jurga.

Į klausimą, ko daugiau - įdėto darbo ar lemties ženklų, kad dvidešimtmetį perkopusi mergina įsitvirtina lietuviškos muzikos scenoje, Jurga atsakė: „Viskas susiklostė natūraliai. Tiesiog kryptingai ėjau man skirtu keliu. Jei buhalterius ar prekybininkus keltų ant pakylų, jie savo darbo rezultatais irgi galėtų nustebinti publiką ir taptų žinomais“.

Šiuo metu mergina rengia antrąjį savo dainų albumą, tačiau tikinio, nebeskubėsianti jo išleisti. Jurgos žodžiais, ji jau turi įrangą aranžuotei. Kad dainos skambėtų gyvai, vėlgi ketino talkinti A.Mamontovas.

J.Šeduikytė kartu su grupe, kurioje klavišiniais groja Gintaras Botyrius, gitara - Romas Rainys, bosistas – Paulius Jackūnas, mušamaisiais – Vytis Vainilaitis, jau rengia koncertus. Pusiau vilniete, pusiau palangiške save laikanti Jurga Palangoje koncertavo trečiąkart.

„Mane traukia į Palangą, nes čia gyvena mano mama. Sykį keliaujant namo, vienas pakeleivis spėjo, kad aš – palangiškė ir pašmaikštavo, kad mano žvilgsnis - ilgesingas, kaip jūros“, - juokavo Jurga. Šeduikių šeimoje, kurioje augo keturiese – du broliai ir dvi seserys,- ji yra jaunėlė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas