Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Gyvenime svarbu – judėti

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2006-04-07
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkės Laimos Grigaitienės veidą dažnai puošia šypsena. Ji nenustygsta vietoje ir tikisi dar pakeliauti - aplankyti Graikiją bei Egiptą. Pasitaikius progai, pati mielai sėda už automobilio vairo.

- Kaip pavargusi atsipalaiduojate?

- Mažai laiko praleidžiu namuose ir kažko ypatingo nedarau - skaitau spaudą, bendrauju su anūkais. Mėgstame su vyru nuvažiuoti į Palangą prie jūros.

- Kas, Jūsų manymu, padeda žmogui mažiau sirgti ir ilgai išlikti sveikam bei energingam?

Tautodailininkė Laima Grigaitienė mano, jog dabar žmonės išlepę ir mažiau užsigrūdinę.

- Manau, jog sveikata daug priklauso nuo maitinimosi. Žinau, kad reikia riboti kai kuriuos maisto produktus, tačiau kol kas nieko neriboju. Tiesa, vieną kartą per savaitę - penktadieniais – nevalgau mėsos.

Manau, kad be reikalo ligų nereikia ieškoti. Tačiau rimtai ligai užklupus reikia kreiptis į gydytojus, o truputį sunegalavus galima gydytis ir žolelėmis.

Dabar žmonės išlepę ir mažiau vaikšto. Nėra ir užsigrūdinę. Kai dirbau “Laisvės” fabrike, į darbą eidavau po du kilometrus. Norint gerai jaustis, reikia daug judėti. Nejudant sąnariai sustingsta. Mėgstu pasivaikščioti apie tvenkinį, vasarą užsuku į kapines gėlių palaistyti.

Priešingai negu vyras – esu pelėda ir miegoti einu apie pusiaunaktį. Tačiau rytais norisi ilgėliau pamiegoti.

Sveikatai įtakos turi ir užterštas oras, gamta, civilizacijos paliesti maisto produktai.

Manau, kad tikras natūralus maistas - geriau už įvairius maisto papildus. Namuose pagamintos sultys sveikesnės už pirktas parduotuvėje.

Medicina domiuosi. Su malonumu sekmadieniais žiūriu per LNK laidą “Sveikatos ABC”. Nors dabar laidoje daugiausia vaistai reklamuojami. Nusiperku ir laikraščių. Manau, kad turint žinių, galima ligai už akių užbėgti.

Kartą per mėnesį mėgstu pirtyje pasikaitinti. Ne taip seniai brolis man ir seseriai padovanojo kelialapius į sanatoriją Druskininkuose. Išbandėme įvairiausių procedūrų, labai patiko.

- Kaip mama gydydavo, kai sunegaluodavote vaikystėje? Gal pamenate kokį mamos receptą?

- Mama vaikystėje peršalus ir susirgus bronchitu gydydavo pačios padarytais vaistais: alijošiaus sultis sumaišydavo su sviestu ir medumi, o kad skaniau būtų - įdėdavo kakavos. Šeimoje augome šeši vaikai ir visi sveiki. Pediatrė net stebėdavosi mūsų sveikata. Buvome užsigrūdinę, vasarą visą laiką basomis lakstydavome.

Iš vaikystės įsiminė mamos gaminti šilti pusryčiai ir iki šiolei tęsiu tą tradiciją. Gal todėl niekam skrandį neskauda. O vakarienė turi būti lengva.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas