Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į muziejaus renginius – neišėjus iš namų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra
  • 2020-04-07

Ir karantino metu Kretingos muziejus lankytojus kviečia laiką leisti turiningai – atsidarius muziejaus Facebook‘o paskyrą internete, kasdien susipažinti su kokia nors įdomia istorine sritimi, virtualiai pamatyti edukacijas, eksponatus ir ekspozicijas.

Tikimasi, kad trumpi vaizdo filmai, supažindinantys su seniausiais lietuvių liaudies amatais – audimu, vilnos vėlimu, taip pat – edukacinės pamokos, kaip patiems pasigaminti saldainių, istoriniai straipsniai apie Kretingos gatves bei Dvaro parko medžius-galiūnus, kuriuos, neabejojama, karantinui pasibaigus norėsis pamatyti „gyvai“, dėmesio sulauks ir už rajono ribų.

„Toks yra mūsų tikslas – kuo daugiau ir kuo plačiau populiarinti Kretingos muziejų“, – teigė direktorė Vida Kanapkienė.

Turbūt nedaugelis šiandien galėtų pasakyti, ką reiškia retai vartojamas žodis karavykas. O, pasirodo, tai – kryžius su dviem kryžmomis, kadaise žmones saugojęs nuo maro. Vieną įdomesnių istorinių publikacijų apie tai irgi bus galima paskaityti muziejaus Facebook‘o paskyroje.

Lankytojų dar laukia ir Gamtos skyriaus vedėjos Jurgitos Tertelienės parengta interaktyvi edukacija apie nepaprastą gėlę kinrožę, o edukatorė Vida Viskontienė pademonstruos, kaip Velykoms išsikepti tradicinę „Velykų bobą“, Žemaitijoje „Velykų babka“ vadinamą, ant mūsų prosenelių šventinio stalo garbingą vietą užimdavusią.

Virtualių renginių muziejus dovanoja ir mažiesiems savo lankytojams – iki karantino Algimanto Verbuto skaitomų pasakų jie klausydavosi susirinkę Žiemos sode, o dieną prieš Velykų sekmadienį latvių rašytojos Annos Saksės pasaką apie gėlę Pienę galės pasiklausyti neišėję iš namų.

„Iššūkis mums yra išsaugoti ypatingos priežiūros reikalaujančią mūsų oranžerijos augalų ekspoziciją. Jei išsaugosim, didžiuosiuosi darbuotojomis, kurios ir šiuo sudėtingu metu kasdien ateina ir nuoširdžiai rūpinasi – laisto, tręšia, genėja, augalus daugina“, – kalbėjo direktorė.

Kitas didelis iššūkis muziejui – kaip reikės išsilaikyti. Pasak V. Kanapkienės, dalį veiklos ši Savivaldybei priklausanti įstaiga vykdo iš specialiųjų programų lėšų. Balandį, gegužę iš šių lėšų išlaikomoms pareigybėms dar užteks, bet ką daryti toliau?


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas