Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laimėjo proginį turnyrą Londone

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2020-02-21
Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, treniruojami Arimanto Mikaločiaus, laimėjo krepšinio turnyrą, kurį surengė Britanijos lietuvių krepšinio lyga ir Londono krepšinio klubas „Gintaras“.

Nepakartojamų įspūdžių viešėdami Didžiojoje Britanijoje patyrė Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2007 m. ir treniruojami Arimanto Mikaločiaus: jie ne tik laimėjo proginį Vasario 16-ajai skirtą krepšinio turnyrą, bet ir pabuvojo 30 lankytinų Londono ir jo prieigų vietų bei per 3 dienas pėsčiomis įveikė 60 km.

„Be abejo, įspūdžius sustiprino ir tai, kad vaikai buvo globojami Londono lietuvių šeimų, kurios mus priėmė labai maloniai, viskuo rūpinosi, kur reikėjo, atvežė-nuvežė-palydėjo – buvo išties gera patirti tikrą nacionalinės bendrystės jausmą, kad lietuvis lietuviui yra tautietis ir pagalbininkas, – pripažino A. Mikaločius, akcentuodamas, kad Londono lietuviai savęs nevadina emigrantais, nes tokiais nesijaučia. – Jie save įvardija išvažiavusiaisiais ten, kur geriau gyventi.“

Pažintis su Londono krepšinio klubu „Gintaras“ užsimezgė praėjusią vasarą, kai šio klubo nariai stovyklavo Karklėje ir A. Mikaločiaus auklėtiniams pasiūlė sužaisti draugiškas varžybas. „Susipažinome su viena stovyklos organizatorių Laura Rusteika (Jančauskaite) – buvusia kretingiške, jau daug metų gyvenančia Londone, apsikeitėme kontaktais. Kilo idėja ir dėl mūsų krepšininkų viešnagės Londone“, – sakė treneris.

Dėl didelio salės užimtumo Britanijos lietuvių krepšinio lygos surengtame turnyre A. Mikaločiaus auklėtiniai ir jų varžovai lietuvaičių komandos žaidė po du 10 min. trukmės kėlinius. Kretingiškiai Wisbech „Wizards“ nugalėjo 24:16, Peterborough „Vytį“ – 46:24, krepšinio klubos „Gintaras“ komandą – 28:22 ir užėmė I v. Antri buvo „Wizards“, trečias – „Gintaras“, ketvirtas – „Vytis“.

Dvylikametis Jokūbas Leščiauskas kaip teisėjas debiutavo oficialiose Britanijos lietuvių krepšinio lygos rungtynėse.

Trenerio ir auklėtinio konkurso nugalėtojais tarp 8 komandų tapo A. Mikaločius ir Tautvydas Rudys.

Trenerio pastebėjimu, jo auklėtiniai, kurie krepšinio mokosi jau 6-us metus, nuo bendraamžių ir vyresnių vaikinų išsiskyrė savo žaidimo technika: „Ir tai – suprantama, nes mes treniruojamės po 5 kartus per savaitę, jie – 2–3 kartus, tačiau turi kitų sporto šakų užsiėmimų ir per rungtynes išties buvo pastebimai fiziškai stipresni, o ir per galvą aukštesni. Bet mūsų vaikai buvo pranašesni ir technika, ir žaidimo taktika, be to, parodė ir itin disciplinuotos komandos pavyzdį.“ Fizinio kontakto krepšinį kretingiškiai pajautė – patyrė, ką reiškia gerokai pasistumdyti, – ir per žaidimą su vietos komanda, kurią sudarė perpus U-12 ir U-14 amžiaus vaikinai. Mūsiškiai pralaimėjo 1 taško skirtumu ir dėl tokio žaidimo patyrė didžiulį įspūdį.

Turnyre buvo surengtas trenerio ir auklėtinio konkursas, kurį tarp 8 komandų vėlgi laimėjo kretingiškiai – treneris ir žaidėjas Tautvydas Rudys.

Britanijos lietuvių krepšinio lygą, kuri buvo viena turnyro organizatorių, nustebino ir Jokūbas Leščiauskas, kuris, praėjusį spalį išsilaikęs oficialią krepšinio teisėjo licenciją, debiutavo teisėjaudamas oficialioms šios lygos rungtynėms ir tai buvo nauja patirtis, nes iki šiol Jokūbas teisėjavo tik vaikų rungtynėse. Dvylikametį debiutantą visi labai šiltai priėmė, jį pastebėjo ir žiniasklaida.

Viešėdamas Londone, A. Mikaločius „Gintaro“ krepšinio klube vedė treniruotes, kuo Londono lietuvaičių tėvai buvo labai patenkinti ir pageidautų vasarą treniruotėms atvažiuoti į Kretingą. „Labai norėtųsi jiems padėti“, – teigė treneris, kurio pastebėjimu, krepšinis Didžiojoje Britanijoje nėra populiarus – gatvėje sutikus vietinį gyventoją jis savo šalies krepšininkų neišvardytų, nes vis dėlto šioje šalyje pagal populiarumą pirmauja futbolas – net įprastoje sporto rūbų parduotuvėje viskas skirta futbolui.

Kretingiškių viešnagė Londone, anot A. Mikaločiaus, buvo tarsi repeticija prieš išvyką į Jungtines Amerikos Valstijas, kurias aplankyti kretingiškiai planuoja 2021 m. mūsų kraštiečio krepšinio trenerio Stepo Žilio kvietimu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas