Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svarbiausia – gaminti pigiau ir daugiau

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2006-04-07

Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus ataskaitinio susirinkimo metu žemdirbiai akcentavo, kad svarbiausias sąjungos ir skyriaus tikslas turėtų būti ieškoti būdų, kaip gaminti pigiau ir daugiau. Rajono ūkininkai nesirengia likti Europos nuošalėje – jie ES rinkoje nori būti konkurencingi.

Prieš ataskaitinį susirinkimą Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus ir jo pavaduotoja Nijolė Pielikienė dar kartą apžvelgė pagrindinius klausimus.

Politikas ir Ūkininkų sąjungos narys Povilas Turauskis pažymėjo, kad Europos fondai ne visą laiką pinigus dalys žemdirbiams, todėl ragino pasinaudoti proga. Jis yra vienas iš nedaugelio rajono ūkininkų, raginančių kooperuotis visose srityse, nes tik susivieniję žemdirbiai gali pretenduoti į fondų paramą, kuria pasinaudoję galėtų konkuruoti rinkoje. Jam pritarė ūkininkas Vladas Baltuonis, atkreipdamas dėmesį į tai, kad brangsta žemė, darbo užmokesčiai ūkio darbininkams bei kitos sąnaudos. Ūkininkas turi karčios bandymo suvienyti ūkininkus patirties. Matydamas rūgštėjančias žemes, V.Baltuonis bandė ieškoti ūkininkų, kurie susivieniję kartu kalkintų žemes, tačiau išgirdo pasiūlymą geriau išsidalinti kalkinimui skirtas lėšas.

Palaikydami Lietuvos žemdirbių ketinimus, ataskaitiniame susirinkime rajono ūkininkai prabilo apie ūkininkų paramą patiems sau. Praėjusių metų stichinėms nelaimėms sugadinus derlių, ūkininkai sakė išgirdę tik gausybę pažadų padėti, o ne lėšų. Kadangi ne itin pasitiki draudimo kompanijomis, jie ketina kurti pasėlių draudimo fondą, į kurį įmokos turėtų būti privalomos. Šį fondą galbūt valdytų patys ūkininkai. Jie girdėjo valdžios pažadą, kad valstybė paremtų žemdirbių iniciatyvą ir galbūt skirtų 50 proc. lėšų. Susirinkusiųjų žodžiais, kaip Kredito unija ūkininkui yra palankesnė negu bankai, taip toks fondas turėtų būti žymiai naudingesnis negu draudimo kompanijos.

Ataskaitiniame susirinkime buvo paliestas ir ypač aktualus melioracijos klausimas. Ūkininkas Bronius Milius stebėjosi, kad lėšų melioracijai skiriama vis daugiau, bet retas kuris matęs melioratorius kur kaime besidarbuojant. Žemės ūkio skyriaus specialistas Antanas Būta priminė, kad lėšos skirtos ne ūkininkų žemėse esančioms, todėl jiems ir priklausančioms melioracijos sistemoms, o valstybiniams įrenginiams. Ūkininkai taip pat gali gauti lėšų, bet jie turi susivienyti, rengti bendrus projektus. Šiemet rajono melioracijos įrenginiams eksploatuoti skirta 410 tūkst. Lt, iš kurių 50 tūkst. Lt skirta polderiams, 99 tūkst. Lt – kompensacijoms melioruotų žemių savininkams, kurie patys inicijuos melioracijos darbus. Paraiškas, pagal kurias savininkams bus kompensuojama 85 proc. lėšų, pateikė tik keturi savininkai.

Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus metų veiklą apžvelgė skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus. Ką tik grįžęs iš Lietuvos Ūkininkų sąjungos suvažiavimo, su rajono ūkininkais jis pasidalijo problemomis, gvildentomis Lietuvos žemdirbių.

Ataskaitiniame skyriaus susirinkime rajono ūkininkai nustatė bazinį nario mokestį – 20 Lt. Tokį mokestį mokės ir sodininkų bendrijos nariai. Turintiems didesnius plotus, be bazinio mokesčio teks mokėti nuo hektaro žemės po1 Lt, bet ne daugiau 100 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas