Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 11 %
Naktį6°C debesuotumas 50 %
Apklausa

Ar padėtumėte nelegaliems migrantams, kad gerėtų jų gyvenimo sąlygos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atžalyniečiai sukūrė šešėlių teatrą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2019-11-22

Kito trečiadienio, lapkričio 27-osios, vakarą Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ kviečia kretingiškius į kitokį teatrą – jie seks pačių sukurtas pasakas apie Kretingos miesto istoriją. Ne žodžiais, o kūnų kalba, tiksliau – jų šešėliais ekrane.

„Atžalyno“ vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės žodžiais, spektaklį „Kretingos istorija vaikų pasakose“ jie kūrė, pasinaudodami istoriko Juliaus Kanarsko knyga apie Kretingos praeitį: „Užsikabinę“ už istorinių faktų, vaikai patys improvizavo, kaip galėjo atrodyti apylinkės ir jame gyvenę pirmieji žmonės prieš 10 tūkstančių metų, vėliau – kaip kūrėsi ir augo mūsų miestas, ką jame veikė žmonės. Taip gimė vaikų pasakos, kurias sumanėme vaidinti ne šiaip scenoje, o būdami už kadro – savo atspindžiais dideliame ekrane.“

Taip į spektaklį sugulė 8 ir dar keli epizodai pačių atžalyniečių sukurtų pasakų. Žiūrovams bus pateikti faktai – jie gaus tam tikrą informaciją, po to ekrane pagal temas išvys vaikų improvizacijas šešėliais.

„Siužetinė linija – intriguojanti, nes norėjosi patiems mesti iššūkį – suvaidinti miesto praeitį. Pagalvojome: fotografijomis nepavyks to perteikti, nes fotografija – palyginti jauna sritis, atsiradusi 19-me amžiuje. Ligi tol buvo tik šešėliai, todėl mes jais ir pasinaudojome.

Kūrėme, eksperimentavome ir tai mums patiems buvo labai įdomu. Vaikai neformaliai susipažino su Kretingos miesto praeitimi“, – teigė režisierė. Nors Kretingoje šešėlių teatro spektaklį „Kretingos istorija vaikų pasakose“ aktoriai parodys pirmąkart, tačiau tai – jau penktasis, kaip jie pavadino, – tikrasis, brandusis jų pasirodymas šiemet. Spektaklį praėjusią liepą jie parodė teatrų festivalyje „Baltijos rampa“, po to vaidino jaunimo teatrų sambūryje Estijoj, kur gavo apdovanojimą už puikią režisūrą, o neseniai – Ignalinoj ir Vilniuj.

„Visur scenos – skirtingos, aktoriams teko prisitaikyti neįprastose vietose, žiūrėti, kaip krinta šviesos projekcijos. Dabar grįžtame į savo erdvę, ten, kur ir repetavome, kurdami šešėlių teatrą“, – apie novatorišką projektą pasakojo A. Antulienė, minėdama, kad eksperimentuoti šešėliai pabandę jau prieš 2-jus metus.

Tai – ne pirmas sėkmingas atžalyniečių kūrybinis projektas: kone dešimtmetį ažalyniečiai, vadovaujami tuometinio vyriausiojo režisieriaus Algimanto Verbuto, stebindavo Lietuvą bei užsienio žiūrovus įspūdingais kojūkininkų pasirodymais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas