Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atžalyniečiai sukūrė šešėlių teatrą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2019-11-22

Kito trečiadienio, lapkričio 27-osios, vakarą Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ kviečia kretingiškius į kitokį teatrą – jie seks pačių sukurtas pasakas apie Kretingos miesto istoriją. Ne žodžiais, o kūnų kalba, tiksliau – jų šešėliais ekrane.

„Atžalyno“ vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės žodžiais, spektaklį „Kretingos istorija vaikų pasakose“ jie kūrė, pasinaudodami istoriko Juliaus Kanarsko knyga apie Kretingos praeitį: „Užsikabinę“ už istorinių faktų, vaikai patys improvizavo, kaip galėjo atrodyti apylinkės ir jame gyvenę pirmieji žmonės prieš 10 tūkstančių metų, vėliau – kaip kūrėsi ir augo mūsų miestas, ką jame veikė žmonės. Taip gimė vaikų pasakos, kurias sumanėme vaidinti ne šiaip scenoje, o būdami už kadro – savo atspindžiais dideliame ekrane.“

Taip į spektaklį sugulė 8 ir dar keli epizodai pačių atžalyniečių sukurtų pasakų. Žiūrovams bus pateikti faktai – jie gaus tam tikrą informaciją, po to ekrane pagal temas išvys vaikų improvizacijas šešėliais.

„Siužetinė linija – intriguojanti, nes norėjosi patiems mesti iššūkį – suvaidinti miesto praeitį. Pagalvojome: fotografijomis nepavyks to perteikti, nes fotografija – palyginti jauna sritis, atsiradusi 19-me amžiuje. Ligi tol buvo tik šešėliai, todėl mes jais ir pasinaudojome.

Kūrėme, eksperimentavome ir tai mums patiems buvo labai įdomu. Vaikai neformaliai susipažino su Kretingos miesto praeitimi“, – teigė režisierė. Nors Kretingoje šešėlių teatro spektaklį „Kretingos istorija vaikų pasakose“ aktoriai parodys pirmąkart, tačiau tai – jau penktasis, kaip jie pavadino, – tikrasis, brandusis jų pasirodymas šiemet. Spektaklį praėjusią liepą jie parodė teatrų festivalyje „Baltijos rampa“, po to vaidino jaunimo teatrų sambūryje Estijoj, kur gavo apdovanojimą už puikią režisūrą, o neseniai – Ignalinoj ir Vilniuj.

„Visur scenos – skirtingos, aktoriams teko prisitaikyti neįprastose vietose, žiūrėti, kaip krinta šviesos projekcijos. Dabar grįžtame į savo erdvę, ten, kur ir repetavome, kurdami šešėlių teatrą“, – apie novatorišką projektą pasakojo A. Antulienė, minėdama, kad eksperimentuoti šešėliai pabandę jau prieš 2-jus metus.

Tai – ne pirmas sėkmingas atžalyniečių kūrybinis projektas: kone dešimtmetį ažalyniečiai, vadovaujami tuometinio vyriausiojo režisieriaus Algimanto Verbuto, stebindavo Lietuvą bei užsienio žiūrovus įspūdingais kojūkininkų pasirodymais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas