Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaikus skatina džiaugtis futbolu

  • Edita KALNIENĖ
  • Švietimas
  • 2019-11-12
Futbolo klubo „Žibininkai“ treneris, atsakingas už vaikų ugdymą, Gintaras Šeirys (dešinėje) Kretingos mokykloje-darželyje „Žibutė“ moko vaikus žaisti futbolą.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ bendruomenė savo pastangomis įrengė sporto aikštyną: futbolo aikštę ir bėgimo taką. Šioje mokymo įstaigoje vaikai yra mokomi žaisti futbolą ne tik pradinėse klasėse, bet ir darželyje.

Tvarkė patys

Futbolo aikštę mokyklos bendruomenė rengti pradėjo dar praėjusiais mokslo metais. „Ugdymo įstaigoje besimokantys pradinių klasių mokiniai neturėjo sporto aikštyno, todėl nusprendėme jį įrengti“, – pradžią prisiminė ugdymo įstaigos direktorė Snieguolė Bružė.

Įrengti aikštę nebuvo taip paprasta. „Suradome techniką, kuria galėjome išarti seną pievą. Po to viską darėme rankomis – lyginome žemes, sėjome žolę. Padėjo nepedagoginis mokyklos personalas, – tikino direktorė, prisiminusi, kad reikėjo nemažai pastangų, kol išdygo žolė. – Žolė nedygo, nes praėjusi vasara buvo sausa. Rudenį ją vėl sėjome iš naujo. Pasitarę su specialistais išsiaiškinome, kad ją reikia suvoluoti. Rankinis volas nepasiteisino, tad volavome ir su šulinio rentiniu, ir išsinuomojome kelininkų naudojamą volą, kuriuo užbaigėme aikštės lyginimo procesą.“

Sutvarkius žolę, mokyklos bendruomenė pradėjo rengti bėgimo taką aplink aikštę: pirmiausia iškasė žemes, atliko kitus reikalingus bėgimo tako parengimo darbus ir taką užpylė žvyro danga. „Pavasarį suorganizavome sporto šventę ir supratome, kad ant žvyro bėgti yra sunku. Tuomet suradome rėmėją, kuris mums bėgimo taką užpylė skalda ir įrėmino specialiomis juostomis“, – kalbėjo S. Bružė.

Įrengus sporto aikštyną, vieno vaiko tėvas mokyklai padovanojo futbolo vartus su tinklu. „Įrengę aikštyną svarstėme, kaip kuo daugiau įrengtą erdvę išnaudoti. Taip pradėjome vaikus mokyti žaisti futbolą“, – teigė S. Bružė.

Moko futbolo

Ugdymo įstaigos direktorė S. Bružė sužinojo, kad futbolo klubas „Žibininkai“ organizuoja vasaros stovyklas vaikams, todėl nutarė kreiptis į klubą dėl futbolo treniruočių mokiniams. „Taip prasidėjo mūsų bendradarbiavimas“, – įvardijo futbolo klubo „Žibininkai“ treneris, atsakingas už vaikų ugdymą, Gintaras Šeirys.

„Futbolo aikštė vaikams tapo pačia mėgstamiausia edukacine erdve, kurioje jie leidžia pertraukas, žaidžia po pamokų“, – tvirtino S. Bružė.

Šalyse, kuriose aktyviai propaguojamas futbolas, vaikai šios sporto šakos mokyti pradedami nuo 4–5 metų. „Yra atlikta nemažai tyrimų, kad vaikai, kurie pradeda kuo anksčiau sportuoti, gerų rezultatų pasiekia ne tik sporte, bet ir gyvenime. Lietuvoje tik didžiuosiuose šalies miestuose bandoma tai daryti, – kalbėjo G. Šeirys, pridūręs, kad vaikams yra pritaikomos programos. – Programą jiems rengiame taip – mokyti pradedame nuo paprastesnių ir einama sudėtingesnių dalykų link.“

Treneris atkreipė dėmesį, kad svarbiausia – ne rezultatai, o noras užsiimti kokiu nors sportu: „Mūsų, trenerių, uždavinys – pritaikant vakarietiškus vaikų ugdymo metodus, planuoti ir rengti užsiėmimus, kad vaikai patirtų geras emocijas, norėtų sportuoti, ir paskatinti juos džiaugtis futbolu. Reikia, kad vaikai sportuotų, pažintų įvairias sporto šakas ir pasirinktų, kas jiems yra svarbiausia.“

Tam specialiai yra rengiami ir treneriai. „Pastaraisiais metais Lietuvos futbolo federacija daug dėmesio skiria trenerių tobulinimo kursams. Atvažiuoja žinomų trenerių iš Anglijos, Belgijos, Vokietijos ir veda mokymus, todėl mes stengiamės juose dalyvauti ir naujoves perduoti vaikams, kurie lanko mūsų organizuojamus futbolo užsiėmimus“, – paaiškino G. Šeirys.

Trenerio teigimu, norint, kad vaikai sportuotų, reikia trijų dalykų: mokyklos vadovybės teisingo požiūrio į sportą, vaikų ir tėvų santykio ir licencijuotų futbolo trenerių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas