Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 96 %
Naktį9°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jums įtikėtina, kad Lietuvoje skursta kas penktas žmogus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sunkiosios atletikos populiarumas neslūgsta

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2019-10-04

Kretingos sporto mokyklos ir Marijono Daujoto progimnazijos būrelį „Geležiniai žaidimai“ lankantys mokiniai su treneriu Arvydu Bušecku nusiteikę siekti naujų pergalių ir gerų rezultatų.

Kretingos sporto mokyklos sunkiaatlečiai, treniruojami Arvydo Bušecko ir Regimanto Norvilo, dar tebegyvena sportiniais įspūdžiais, kurių jie patyrė, dalyvaudami „Švyturio“ arenoje įvykusiame didžiausiame Lietuvos sporto ir būrelių renginyje „Judrioji mugė“.

Sporto renginyje „Judrioji mugė“ 12 metų Domas Vanagas iškovojo I v., 11 metų Pijus Banys ir 14 metų Laurynas Lazarevičius pelnė II v., trečiąsias vietas užėmė 12 m. Linas Kupšys, 9 m. Karolis Riepšas ir 11 m. Erikas Pocius.

Šių vaikinų laimėjimai, galima sakyti, – pirmieji žingsniai į didįjį sportą, ir jie nėra patys lengviausi. Laurynas prisipažino, kad per varžybas labai jaudinosi, bet viską atpirko tas geras jausmas, kai iškeli štangą ir tavo pergalę mato daugybė žmonių. Kad patyrė jaudulį, neslėpė ir Linas, Pijus, Domas, tačiau vis dėlto patirti įspūdžiai, laimėjimų džiaugsmas atmintin įsirėžė labiau.

Trenerio A. Bušecko pastebėjimu, sunkioji atletika domina vis daugiau vaikų: be Kretingos sporto mokyklos treniruočių, vaikus suburia ir jo vadovaujamas būrelis „Geležiniai žaidimai“ Marijono Daujoto progimnazijoje, kurioje ir yra įrengta pagrindinė sunkiosios atletikos bazė Kretingoje.

„Sąlygos mums sportuoti po renovacijos sudarytos geros, tik nebetelpame, – pripažino treneris. – Bet ieškome išeičių: kol vieni triūsia prie įrengimų, kiti gerina fizinę formą progimnazijos sporto salėje.“

Kaip tik tokioms treniruotėms, įvykdžiusios trenerio užduotis su svarsčiais, rengėsi ir 11 metų Meda Jocytė bei 10 metų Eglė Litvinaitė. Mergaitės prisipažino, kad visada labai norėjusios lankyti sunkiosios atletikos treniruotes ir apsidžiaugė sužinojusios apie būrelį „Geležiniai žaidimai“. „Jau pirmą dieną patiko treniruotės – ir darbas su svarsčiais, ir fizinis parengimas: bėgimas, judrieji žaidimai, pratimai su kamuoliu“, – mergaitės prisipažino, kad joms nėra per sunku, o paklaustos, kodėl nepasirinko, tarkim, lengvosios atletikos, pajuokaudamos prasitarė, kad „lengvoji būtų per daug lengva.“ Sunkiąja atletika susidomėjo ir 12 metų Vilius Kontrimas, kurį į pirmąją treniruotę atlydėjo tėvas Laimonas Kontrimas. „Vaikinams artėja kariuomenė, vadinasi, reikės fizinio stiprumo, o ir paauglystė – pats laikas pradėti lankyti treniruotes, – neabejojo jis. – Aš ir pats sportavau „Ąžuolo“ klube, bet esu įsitikinęs, kad treniruočių procesui reikia profesionalo pagalbos – be trenerio nė vienas čempionas dar neužgimė.“ Trenerio A. Bušecko pastebėjimu, kaip ir kada vaikai pradeda sportuoti, priklauso ir nuo tėvų požiūrio. „Viską reikia daryti protingai“, – vis dar visuomenėje pasitaikančią skeptišką opiniją dėl sunkiosios atletikos neigė jis, vildamasis, kad jam ir kolegai pavyks užauginti naują sunkiaatlečių kartą, kuri Kretingą išgarsins ir šalyje, ir užsienyje. „Taip, kaip Adomo Kriaučiūno karta“, – pridūrė jis. O kad tai įvyktų, reikią tik vieno: sunkaus darbo per treniruotes, ryžto, valios, bendrų trenerio ir vaikų sąsajų bei susiklausymo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas