Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pranciškonų gimnazijos technologijų mokytoja Aldona Narkuvienų – kandidatų į tautodailininkus. Pasak A.Narkuvienės, sugebėjimą nerti, megzti bei siuvinėti ji paveldėjo iš motinos.

Iki šiolei ji pamena mamos išsiuvinėtą raudonomis aguonomis baltą staltiesę. Prisiminimuose išliko ir įvairūs jos siuvinėti kampeliai, staltiesėlės, virtuvėje kaboję paveikslai su užrašais. O iš mamos išsiuvinėtos laikraštinės pašnekovė prisipažino pasisiuvusi pagalvėlę. Visi šie mamos rankdarbiai puošė namus ir teikė jiems jaukumo.

- Pati rankdarbiais susidomėjau būdama dvidešimtmetė,- sakė A.Narkuvienė. Labiausiai ji mėgsta nerti vąšeliu ir megzti virbalais. Jos darbai – įvairių spalvų ir dydžio servetėlės ir staltiesės. Pastarosios kartais derinamos su medžiaga.

Nerti labiausiai mėgsta baltais, storais, siuvimui skirtais siūlais. Mėgsta megzti ir rūbus. Megzti rūbai ne tik patogūs, nesiglamžo, bet ir originalūs. Anot pašnekovės, kai jos dukros buvo dar mažos, ji megzdavo joms rūbus. Dabar dukros suaugusios ir pačios neria bei mezga.

Dažniausiai vąšelį į rankas paima vakarais žiūrėdama televizorių. Kartais taip įsijaučia į nėrimą, kad aplinkui nieko nebegirdi ir nebemato. Tada per vakarą ir “gimsta” servetėlė. Tačiau mezgant virbalais didelę staltiesę, kartais per vakarą apneria tik porą eilių. Dažnai raštus pasirenka iš knygutės, kurią kažkada padovanojo vyras.

Moteris prisipažino, jog sau yra labai reikli. Jei numegztas megztinis nepatinka, be gailesčio jį išardo.

A.Narkuvienė mėgsta ir siuvinėti. Kartais apmegztas staltieses dar ir išsiuvinėja. Kryžiuku siuvinėja ir paveikslus. Juose - vaizdai, gėlės, prisirpusios vyšnios. Piešinius pasirenka iš žurnalų, nuotraukų, tik stengiasi, kad nebūtų matytas. Nors siuvinėja gėles – aguonas, ramunes, tačiau niekada nesiuvinėja rožių. Anot pašnekovės, kad ir kaip besistengtum jas išsiuvinėti, tokių, kaip auga gamtoje, neišsiuvinėsi - jos vis tik nebus kaip gyvos.

Siuvinėja mulinė siūlais. Pasak A.Narkuvienės, moterys nuvykusios į svetimą miestą, dažnai bėga nusipirkti parfumerijos, o ji – siuvinėjimo siūlų. Mėgstamiausios spalvos - natūrali lino, žalia. Nemėgsta raudonos spalvos. - Turiu nusipirkusi raudonos medžiagos, tačiau nežinau, ką iš jos darysiu - nebent kalėdinę staltiesę, - šypsojosi pašnekovė.

A.Narkuvienė moka siūti ir žaislus. Dar mažai dukrai esant buvo pasiuvusi skudurinę lėlę. Lėlė dukrai taip patiko, jog ši su ja eidavo ir miegoti. Ir užaugusi dukra tebeturi lėlę.

Moteris sakė, jog mėgsta skiautinius, tačiau tam reikia daug vietos ir daugiau laiko.

A.Narkuvienė savo rankdarbius dovanoja draugams, artimiesiems. Pašnekovė apgailestavo, kad ne visos moksleivės domisi rankdarbiais, nors mokėti siūti ar megzti gyvenime dažnai praverčia.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas