Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Baltijos šalių laipiojimo medžių laja čempionatą susirinko per 50 profesionalių medžių priežiūros specialistų iš įvairių šalių.

Kretingos muziejaus dvaro parke įvykusį Baltijos šalių laipiojimo medžių laja čempionatą laimėjo Lietuvos arboristų asociacijos (LARA) narys arboristas Linas Danauskas, kuris ir buvo stipriausias tarp Baltijos šalių vyrų. Lietuvės moterys šiame renginyje nesivaržė.

Kretingos muziejaus ir LARA suorganizuotas renginys sukvietė per 50 arboristų – profesionalių medžių priežiūros specialistų ne tik iš Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bet sulaukė svečių teisėmis panorusių varžytis arboristų iš Suomijos, Švedijos, Baltarusijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Anglijos. Tarpusavyje varžėsi 26 dalyviai: 22 vyrai ir 4 moterys.

Prieš prasidedant čempionatui, sertifikuoti specialistai patikrino dalyvių įrangą ir saugos priemones, nes saugumas šiame renginyje, kaip ir arboristo darbe, – visų svarbiausia. Sportininkai varžėsi 5 rungtyse: nukentėjusiojo gelbėjimo, greito kopimo medžio kamienu, greito kopimo virve, kopimo virvės į lają pakėlimo ir arboristo darbo lajoje imitavimo. Kitądien vyko finalinės – meistrų rungtynės, kuriose dalyvavo geriausiai pasirodę 4 vyrai ir 2 moterys. Finalas – tai visų ankstesniųjų rungčių jungtis, ir čia svarbus buvo ne tik greitis, bet ir saugumas, taip pat profesinės žinios.

Čempionato nugalėtoju tapo suomis Juuso Valima, antras buvo lietuvaitis Linas Danauskas, kuriam Baltijos šalių čempiono vardas atiteko dėl to, kad Suomijos atstovas dalyvavo svečio teisėmis. Trečią vietą išsivežė latvis Uldis Snikis. Ketvirtuoju prizu apdovanotas estas Tarmo Sklave. Tarp moterų stipriausia buvo švedė Boel Hammarstrand, nenusileidusi į finalą išėjusiai estei Kerdi Varm. Tačiau Baltijos šalių čempione tapo estė.

Arboristus pasveikino (iš dešinės) rajono vicemeras Dangiras Samalius, Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, mero patarėjas Albertas Barauskas, rajono meras Antanas Kalnius.

Anot Tarptautinės arboristų draugijos (ISA) atstovo, renginio stebėtojo ir konsultanto de Gouret Litchfield, LARA renginys – vienas geriausių čempionatų, kurie yra vykę Baltijos šalyse ir pats geriausias kada nors jo stebėtas Lietuvoje. Toks įvertinimas organizatoriams labai svarbus, nes čempionatas vyksta būtent po ISA vėliava ir jos laimėtojai gauna teisę varžytis analogiškame Europos čempionate. ISA čempionatus rengia jau gerą pusšimtį metų ir iki 2012 metų juose nedalyvavo jokie mūsų šalis atstovai, nes jų tiesiog nebuvo. Pirmasis Baltijos šalių arboristų čempionatas surengtas Latvijoje., jo iniciatorius – arboristas Janis Strausmanis, kuris šįmet lietuvaičių surengtose varžybose buvo vyriausiasis teisėjas. Prie organizavimo prisidėjo ir jo vadovaujama Latvijos arboristų draugija, taip pat ir analogiška estų organizacija.

Vieno čempionato organizatorius LARA direktoriaus Renaldo Žilinsko pastebėjimu, renginys pavyko tik darbščių asociacijos narių ir savanorių dėka: arboristai Kretingos muziejaus dvaro parke keturias dienas prieš čempionatą rengė rungtynių trasas, sutvarkė reprezentacinėje parko dalyje augančius dešimt senolių ąžuolų ir vieną tuopą. Arboristai nugenėjo sausas šakas, atšviežino medžių lajas, o vieną sutvirtino, taip palengvindami šiems puikiems augalams jų tolesnį gyvavimą. Iš viso rengiant čempionatą talkino 38 savanoriai.

Gerą žodį R. Žilinskas skyrė ir Kretingos muziejaus direktorei Vidai Kanapkienei, Gamtos skyriaus vedėjai Jurgitai Tertelienei, be kurių pagalbos asociacijai išsiversti būtų buvę sunku. Čempionatas sulaukė ir rajono mero Antano Kalniaus dėmesio.

Su Kretinga arboristai neatsisveikino – Kretingos muziejaus parke jie savo parodomąją programą pristatys per šeštadienį įvyksiančią Dvaro šventę.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas