Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šventinė Šukė: be fejerverkų, bet su pagarba žmogui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2019-07-16

Pagerbti sodybų aplinką gražiai tvarkantys gyventojai.

Liaudiška ir estradinė muzika, skanumynai bei ūkininkų ūkiuose pagamintos kaimiškos gėrybės, apdovanotų sodybas gražiai puoselėjančių, taip pat garbingus jubiliejus pasitikusių vietinių žmonių plačios šypsenos, – tokie tad buvo pagrindiniai savaitgalį Šukėje nuvilnijusios vasaros šventės „Sodžiaus takais“ akcentai.

Kam medaus, kam puokštę gėlių

Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus vedėjos Violetos Ruikienės žodžiais, kaimas šeštadienį bruzdėjo jau nuo pat ankstyvo ryto – sceną ir jos prieigas ruošti, iš Aldonos Puodžiūnienės, Irutės Barasienės ir Onos Turauskienės užaugintų gėlių puokštes, kuriomis bus apdovanoti jubiliatai bei sodybų puoselėtojai, kurti sušoko ir aktyvus bendruomenės jaunimas.

Pasak vedėjos, galbūt kai kurie žmonės mano grožį kuriantys tik dėl savęs, bet iš tikrųjų taip nėra. Gražindami savo namų aplinką, jie gražina visą kaimą, o gražindami kaimą – seniūniją, rajoną ir Žemaitiją. Tarp tokių buvo paminėti ir padėkomis apdovanoti Liuda ir Juozas Martinkai iš Kašučių, Adolfina Viskontienė, sodybos savininkai Aušra ir Darius Kazlauskai iš Vaineikių, Virgilija ir Artūras Turauskiai, Onutė ir Povilas Turauskiai, Laura ir Mindaugas Norkai, Darutė ir Rimantas Ruikiai, Stasys ir Genutė Lomsargiai iš Šukės.

Po gėlę kaip pagarbos simbolį, o plojimų energiją kaip palinkėjimą sveikatos renginio vedėja plungiškė Irena Stražinskaitė-Glinskienė kartu su V. Ruikiene sakė skiriančios 90-mečius šiemet mininčioms Stasei Kartavičienei ir Aleksandrai Tamošauskienei, 80-mečius minintiems Viktorijai Brazdauskienei, Juozui Brazdauskui, Anastazijai Benetytei ir Romui Žiliui, 70-mečius švenčiantiems Jonui Domarkui, Antanui Radikui, Justinui Riniui, Danutei Anusaitei, Virginijai Bručkienei, Broniui Miliui, 60-mečius pasitinkantiems Alfonsui Jonušui, Genutei Šalnienei, Aldonai Paškevičienei bei Gedeminui Barkauskui.

Anot renginio vedėjų, kiekvieną šeimą aplanko džiaugsmas, kada ji susilaukia mažylio. Tačiau gali būti, kad dar didesnė laimė užlieja močiučių širdis sulaukus anūkų ir proanūkių. Tapus Jorio „probabūne“ buvo pasveikinta Liuda Paulienė. Pasveikinta ir Aušra Kazlauskienė, kuri turi anūkę Arielę, Sofija Beniušienė – gimė anūkas Patrikas, Bronė Venslovienė – gimė anūkė Kotryna, Albertas Martinkus – anūkės Rūtos gimimo proga.

Jubiliatai dovanų gavo ir gėlių, ir po stiklainį šviežio medaus.

„Šiemet šventei mes pirmąkart įrengėme ir vaikų kiemelį, kuriame menui gabesni mažieji galėjo vieni kitiems piešiniais marginti veidukus, nusifotografuoti su krokodilu arba, kiek tik nori, nemokamai pašokinėti ant batuto. „Gal šios pramogos vaikams pirmąkart į Šukę pritraukė ir tiek daug kaimyninio Vaineikių kaimo gyventojų?“ – svarstė V. Ruikienė.

Bet ir prekeiviai pavėsinėse viliojo: savo lietus varškės sūrius pardavinėjo vaineikiškė Aušra Kazlauskienė, medaus, vaistažolių ir pačios surištų vantų siūlė šukiškė pirtininkė Vaida Bružienė, šviežia savo kepta duona, sausainiais ir pyragais prekiavo darbėniškė kepėja Vida Viskontienė.

Šventės dalyvius ir svečius, visą kaimo bendruomenę pasveikino rajono meras Antanas Kalnius, rajono tarybos narys Vytautas Ročys. Skambėjo Kulių kultūros namų Stalgėnų kapela „Sodžius“ bei Remigijaus Šilinskio skrabalai, dainavo kartu su šokėjomis atvykęs televizijos projekto dalyvis iš Rusnės Valdas Lacko.

„Šiemet vien tik gerus atsiliepimus girdžiu apie mūsų šventę, ir tai nuteikia maloniai, norisi stengtis, kad visada būtų taip, tačiau priklauso ir nuo turimų lėšų“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo V. Ruikienė. Iš viso, sakė, išleista apie 3 tūkst. Eur: 1 tūkst. 200 eurų skyrė Savivaldybė, dalį prisidėjo geradariai, dar dalį pavyko gauti iš Žemės ūkio ministerijos, parašius ir laimėjus projektą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas