Pajūrio naujienos
Help
2021 Rugsėjis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 11 %
Naktį6°C debesuotumas 50 %
Apklausa

Ar padėtumėte nelegaliems migrantams, kad gerėtų jų gyvenimo sąlygos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono kultūros centro parodų salėje eksponuojama Palangos „Šilko klubo“ narių tapybos darbų paroda „Vasara ir moteris“, veiksianti liepos–rugpjūčio mėnesiais.

„Mes parodą pavadinome tiesiog „Vasara“, tačiau organizatoriai sumanė pridėti žodžius „ir moteris“ – matyt todėl, kad tapėme ne tik vasarą, bet ir moteris“, – juokėsi klubo vadovė Daiva Stonkuvienė.

Ji sakė, kad šioje parodoje eksponuojami aštuonių moterų darbai. Nors ekspozicijoje prie paveikslų neparašytos autorių pavardės, tačiau šilkų kampuose įmantriai išraityti inicialai – regis, autorei K. D. labiausiai patinka tapyti gėles, R. – drugelius, o L. M. – moteris. Vis dėlto visas tapytojas vienija pomėgis ryškioms, įvairioms spalvoms ir beveik visos jos saikingai naudoja blizgius dažus, kurie suteikia paveikslams prabangos.

„Kūryba atpalaiduoja, suteikia energijos, nuslopina pyktį, nerimą. Visi mes esame bent šiek tiek meniški ir to nereikėtų slopinti“, – įsitikinusi D. Stonkuvienė. Labiausiai ji džiaugėsi vaikais, kurie, pasak jos, yra patys kūrybiškiausi, geriausi tapytojai, ir apgailestavo, kad klube trūksta vyrų: „Tikrai žinau, kad yra norinčių užsiimti tapyba ant šilko, tačiau mums niekaip nepavyksta jų prisikviesti, jie nedrįsta. Per visą klubo gyvavimo istoriją mūsų klube buvo tik vienas vyras, kai moterų buvo apie 150!“.

Jau vienuoliktus metus veikiantis klubas turi sukūręs ir savų tradicijų, apie kai kurias jų D. Stonkuvienė nebuvo linkusi atvirauti: „Turime visokių: vienos slaptos, kitos – ne. Viena tradicijų – du kartus per metus surengti parodą. Kita, kurią iškart pristatome visoms naujokėms, – mes būtinai viešiname darbus, nededame jų „į stalčių“. Taip pat ji džiaugėsi, kad klubo narės noriai pasineria į meną: „Dabar kai kurios jų jau savarankiškai eksponuoja savo kūrinius.“

D. Stonkuvienė ragino neslopinti savo kūrybiškumo: „Kviečiu visus į šilko klubą ir linkiu nebijoti išlaisvinti savo kūrybines galias ir galbūt įgyvendinti vaikystės svajones.“

Gražina ŽILINSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas