Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Merui Antanui Kalniui (kairėje) regalijas įteikė Seimo narys Antanas Vinkus.

Šeštadienio rytą kretingiškiai ir Kretingos miesto svečiai rinkosi prie Jono Karolio Chodkevičiaus paminklo. Čia tradiciškai Šv. Antano atlaidų ir miesto šventės proga pagerbtas Kretingos įkūrėjas J. K. Chodkevičius ir iškilmingai inauguruotas išrinktasis rajono Savivaldybės meras Antanas Kalnius, kuris vakare vykusioje ceremonijoje įteikė kultūros ir meno premijas penkiems šių metų laureatams.

Įteikė regalijas merui

„Aš – senas miestas, parėmęs debesis bažnyčių smailėmis“, – šiais žodžiais prasidėjo ceremonija prie paminklo Kretingos miesto, vienuolyno ir bažnyčios įkūrėjui J. K. Chodkevičiui. Štai jau dešimt metų šioje vietoje tradiciškai pradedama miesto, kuris šiemet mini savo 410-tąjį gimtadienį ir 766-ąsias vardo paminėjimo metines, šventės iškilmingoji dalis. Ir jau antrą kartą čia, pačiame miesto centre, inauguruojamas Kretingos miesto ir rajono gyventojų tiesiogiai išrinktas meras.

Išrinktajam merui Antanui Kalniui įteikti regalijas buvo pakviesti į ceremoniją atvykę LR Seimo nariai Antanas Vinkus bei Levutė Staniuvienė ir Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė.

Savo padėkos kalboje inauguruotasis meras A. Kalnius akcentavo, jog jam įteiktos regalijos – ne tik garbė, bet ir įpareigojimas ateities darbams.

„Kretinga turi daug nuoširdžių ir darbščių žmonių. Ir tik nuo mūsų visų bendro darbo priklausys, kokia bus Kretinga. Nesipykime, nesiginčykime, kartu kurkime miestą ir kraštą, kuriame norėtų kurtis jaunos šeimos, kuriame jaunimas turėtų veiklos, o senjorai orią ir aktyvią senatvę“, – kalbėjo A. Kalnius.

Brolių pranciškonų paraginti rankas ištiesę merą A. Kalnių su žmona laimino visi ceremonijos dalyviai.

Padovanojo kalaviją

Mero regalijas įteikęs Seimo narys A. Vinkus išreiškė viltį, kad A. Kalniui vadovaujant bus tęsiamos Kretingos vardo garsinimo tradicijos, ir palinkėjo turėti tvirtą stuburą, nepasiduoti emocijų pliūpsniams bei į vieną komandą sutelkti visus, net kitaminčius.

Švento Antano globos ir sėkmės darbuose merui linkėjo L. Saniuvienė ir I. Šiaulienė, viltį, kad geras kaimynas bus ir stiprus kolega kartu dirbant dėl viso regiono gerovės, išreiškė Klaipėdos rajono savivaldybės neras Bronius Markauskas.

Ovacijų sulaukė netikėta kalvio Vinco Lučinsko dovana: įteikęs merui A. Kalniui savo nukaldintą kalaviją, V. Lučinskas linkėjo garbingai, sąžiningai ir ryžtingai kvoti už Kretingos miesto ir rajono gyventojų gražų gyvenimą ir laimingą rytojų.

Merą ir kretingiškius sveikino šiemet 120 metų sukaktį minėsiančios Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas dr. Darius Petkūnas, su dvidešimtą kartą švenčiama miesto švente ir Šv. Antano atlaidais sveikino šventės atkūrimo iniciatoriai broliai pranciškonai Astijus ir Gediminas, pakvietę visus susirinkusiuosius ištiesti rankas ir palinkėti Dievo palaimos merui A. Kalniui. Kuršių žemėje išaugusią žemaičių Kretingą, nepamirštančią praeities tradicijų ir žengiančią į ateitį veržliais pasirodymais sveikino miesto jaunimas, aikštėje trispalvėmis kreidelėmis nubrėžę Lietuvos žemėlapio kontūrą.

Kultūros ir meno premijos laureatai (iš kairės) Adolfas Andriejus Viluckis, Julius Kanarskas, Milda Trušauskaitė ir Diana Brazdeikienė.

Pagerbė laureatus

Dar viena iškilminga ceremonija vyko vakare miesto estradoje. Dar kartą su švente kretingiškius pasveikino Seimo narys A. Vinkus ir Viljandės (Estija) vicemerė Janika Gedvil ir meras A. Kalnius.

Gaudžiant būgnams į sceną pakilo šių metų kultūros ir meno premijos laureatai. Savivaldybės tarybos sprendimu garbingus apdovanojimus ir įspūdingus stiklo angelai meras A. Kalnius įteikė Kretingos rajono kultūros centro Meno skyriaus vedėjai-etnokultūros specialistei Dianai Brazdeikienei už aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojui muziejininkystei Juliui Kanarskui už reikšmingą etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą, Marijono Daujoto progimnazijos muzikos mokytojai ekspertei Mildai Trušauskaitei už reikšmingą kūrybinę ir kultūrinę veiklą, išskirtinį scenos meno (muzikos) puoselėjimą ir pristatymą, tautodailininkui Adolfui Andriejui Viluckiui už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę veiklą ir UAB „Pajūrio naujienos“ redakcijos kūrybinei grupei už reikšmingą kūrybinę ir kultūrinę veiklą.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas