Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Įpusėjo kadencija: ar esate patenkinti rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Žibutės“ auklėtiniai, dalyvavę piešinių konkurse, su direktore Snieguole Bruže (kairėje) ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Petrauskiene.

Respublikiniame konkurse „IKI sodinčius“, vykstančiame nuo 2017 metų pavasario, sėkmė nusišypsojo ir kretingiškiams. Šiandien mokyklos-darželio „Žibutė“ kiemą jau puošia šiltnamis, kuriame vaikai mokysis sodinti augalus, bus su jais supažindinami.

Konkurse bet kuris Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiantis darželis turi galimybę laimėti nuosavą šiltnamį su visa reikalinga įranga – žeme, darbo įrankiais, sėklomis ir sodinukais. Jis įrengiamas darželio teritorijoje.

„Šiais metais vaikai turėjo sukurti plakatą, kuriame būtų pavaizduota jų pasirinkta daržovė ir užrašytas sakinys, kuo ji yra naudinga“, – apie pirmą sėkmingą bandymą dalyvauti konkurse kalbėjo „Žibutės“ direktorė Snieguolė Bružė.

Konkurse dalyvavo ikimokyklinio amžiaus 3–6 m. vaikai. „Iš visų piešinių pedagogų komisija išrinko vieną darbą ir išsiuntė į Vilnių. Tai – šešerių Eglės Novogreckaitės piešinys „Morka „Žibutė“, – laimėtoją įvardijo S. Bružė.

Šiltnamis yra 3x6 – 18 kv. m. „Jį prižiūrėsime patys, – tikino direktorė. – Šiltnamis bus pastatytas darželio teritorijoje. Esame numatę erdvę, kurioje praėjusiais metais įrengėme 6 pakeliamas lysves. Jose auginome ir auginsime daržoves, prieskonines žoleles, vaistinius augalus. Ateityje šią teritoriją planuojame aptverti tvora, įsirengsime laistymo sistemą. Tai bus mūsų daržas.“

Visiems vaikams, kurie dalyvavo piešinių konkurse, taip pat įteikti padėkos raštai ir laistytuvai, kad turėtų kuo laistyti šiltnamį. Konkurso nugalėtojai buvo renkami burtų keliu. Iš viso šalyje konkursą laimėjo 20 dalyvių: be Kretingos, iš Šilutės, Utenos, Šiaulių, Vilniaus, Skuodo, Raseinių, Radviliškio, Pasvalio, Panevėžio, Mažeikių, Klaipėdos, Kelmės, Druskininkų, Anykščių.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas