Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Finaliniam festivalio kūriniui-himnui „Tauro ragas kviečiai dainai“ nuskambėjus.

Respublikinis vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“, 10-ą kartą įvykęs Tauragės kultūros centre ir subrandinęs tvirtas tradicijas, anot jame dalyvavusio Kretingos rajono kultūros centro „Žilvino“ ansamblio vadovo Aloyzo Žilio, yra labai laukiamas ir reikalingas renginys, suburiantis dainuojančius Lietuvos vyrus.

„Festivalyje susitinkame su dainos bičiuliais, išgirstame vieni kitus. Festivalio forma yra dėkinga tuo, kad kiekvienas kolektyvas turi galimybę parodyti tokį repertuarą, koks jam yra įdomus, priimtinas, teikiantis pasitenkinimą ir dainininkams, ir žiūrovams“, – teigė A. Žilys, akcentavęs, kad tauragiškiai turi puikų lengvosios muzikos orkestrą (vad. Mikas Karosas, koncertmeisteris-dirigentas Tadas Zakarauskas), kuris akompanuoja kiekvienam kolektyvui po vieną dainą ir festivalio 3 finalinius kūrinius.

„Tai renginį, kuris yra įtrauktas į Tauragės rajono trijų prioritetinių renginių sąrašą, pakylėja į aukštesnį lygį profesionalumo prasme“, – neabejojo A. Žilys.

Be Kretingos „Žilvino“, festivalyje dalyvavo šalies vyrų chorai – Vilniaus „Sakalas“ (vad. Romas Makarevičius), Lietuvos Dailės muziejaus „Varpas“ (vad. Jurijus Kalcas), Vilniaus įgulos karininkų ramovės „Aidas“ (vad. Tadas Šumskas), Kauno kultūros centro „Tautos namai“ „Perkūnas“ (vad. Romaldas Misiukevičius), Jurbarko kultūros centro vaikinų vokalinis ansamblis „Bildukas“ (vad. Danutė Lapienė), Palangos jūros šaulių vyrų ansamblis (vad. Rimgaudas Juozapavičius) ir renginio šeimininkas Tauragės kultūros centro kolektyvas „Mintauja“, vadovaujamas renginio iniciatorės Danutės Petraitienės. Festivalio svečias – aukštu profesionalumu išsiskiriantis ir Ukrainoje gerai žinomas vyrų kvartetas „Kolo“ iš Ivan Frankovski centrinių bendruomenės namų. Pasikviesti viešnagėn kokį nors kolektyvą yra festivalio tradicija, ir jame jau yra pasirodę Latvijos, Gruzijos, Baltarusijos, kitų valstybių dainininkai.

„Kaip visada, ir žiūrovai, ir dainos bičiuliai buvo neabejingi mūsų „Žilvino“ pasirodymui – vyrai nepriekaištingai ir įtaigiai atliko savo repertuarą, tad netrūko ir „bravo“, ir „biso“, – kad kretingiškiai patyrė gerų emocijų ir įspūdžių, pripažino kolektyvo vadovas.

Baigiantis festivaliui visi jo dalyviai su dideliu malonumu, kaip ir visada, užtraukė renginio finalinį kūrinį-himną „Tauro ragas kviečia dainai“, kurio muzikos ir teksto autorius A. Žilys jį sukūrė 2012 m., pirmajam festivaliui nuaidėjus.

Tarp svečių iš Ukrainos ir kretingiškių užsimezgė draugiškas kontaktas – per vakaronę „Žilvinas“ festivalio svečius pasveikino ukrainietiška daina „Ten toli matosi kaimas“ („Ėi vidno selo“), padovanojo porą kompozitoriaus A. Žilio autorinių leidinių, o ukrainiečiai kretingiškius pakvietė su koncertine programa gruodžio mėnesį atvykti į Ukrainą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas