Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sovietmečio pastatai griūva vienas po kito

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2019-04-16

Darbus stebėjęs Kretingos muziejaus Ūkio skyriaus vedėjas Kostas Razgaitis neabejojo, kad kada nors bus nugriautas ir bendrabutis Nr. 18, kuriame šiuo metu įsikūrusios kelios įstaigos bei įrengti socialiniai būstai.

Vakar Kretingos muziejaus teritorijoje pradėti dar vieno sovietinių laikų statinio – elektros transformatorinės – griovimo darbai. Juos atlieka 6 Manto Medučio individualios įmonės iš Plungės darbininkai.

Muziejaus direktorė Vida Kanapkienė jau prieš maždaug trejus metus raštu buvo kreipusis į ESO Klaipėdos tinklų projektų valdymo skyriaus vadovą Žilviną Perminą ir išdėsčiusi, kad senoji pastotė ne tik gadina vaizdą, tačiau ir užstos erdvę, kurioje ketinama pastatyti kadaise čia buvusio, bet grafo Aleksandro Tiškevičiaus Kauno karo muziejui padovanoto ir šio muziejaus kiemelyje šiandien tebestovinčio fontano-nykštuko, arba kalnų žmogelio gnomo, kopiją. Archeologiniai tyrinėjimai jau atlikti, techniniam projektui parengti šiuo metu renkamos lėšos, kurių iš viso reikės apie 6 tūkst. 500 Eur.

„Labai džiaugiuosi, kad ESO į prašymą ir į mūsų situaciją pažvelgė taip toliaregiškai, įvertino muziejaus paminklinės teritorijos statusą “, – „Pajūrio naujienoms“ sakė V. Kanapkienė. Transformatorinės griovimo darbus ir finansuoja ESO, tai įmonei gali kainuoti maždaug 100 tūkst. Eur. Elektros transformatorinė – ne vienintelis sovietmečio statinys, dingstantis iš dvaro parko horizonto: anksčiau žemės paviršiaus „nušluoti“ Žemės ūkio technikumo pastatas, katilinė, taip pat dalis garažų.

Likusieji garažai dar tebėra muziejaus galvos skausmas, mat jie – privatizuoti, o užstoja Astronominį kalendorių su saulės laikrodžiu. Tad Kretingos rajono savivaldybė turėtų spręsti, kur kitur suteikti sklypus savininkams, kad jie išsikraustytų. Be to, rūpestį kelia ir nenulemtas bendrabučio Nr. 18, kuriame įsikūrusios keletas įstaigų bei apgyvendintos socialinės rizikos šeimos, likimas. Šio bendrabučio vietoje turėtų būti atstatytas dar vienas grafų laikais buvęs fontanas.

Pasak V. Kanapkienės, beliktų išvalyti parko tvenkinius, pagražinti infrastruktūrą, įrengti apšvietimą, pastatyti suoliukų ir pavėsines, atstatyti krioklių grotą, parengus projektus kitam Europos Sąjungos finansavimo etapui, atstatyti „bravorą“ bei ūkinį pastatą.

„Darbų yra dar daug, bet visi jie vykdomi etapais, ir, kai turi tikslą, – įveikti galima, tik reikia nuoseklumo“, – sakė direktorė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas