Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet gerą nuotaiką per šventę-koncertą „Kretingėškė polka“ kurs renginio vedėja Sigita Dirmeitienė-Marelė.

Tęsdamas liaudiško muzikavimo tradicijas mūsų krašte Kretingos rajono kultūros centras kovo 30 dieną šio žanro muzikos mėgėjus sukvies į šventę-koncertą „Kretingėškė polka“.

Anot Kultūros centro direktoriaus Prano Razmaus, šių švenčių tradicija – gili ir sena, tęsiasi ji nuo 1996 m., o mūsų rajonas – išskirtinis, kai kalbama apie liaudiškų kapelų gausą.

„Visi mūsų rajone susibūrę liaudiškos muzikos kolektyvai yra pakankamai aukšto profesinio lygio, aktyviai koncertuojantys ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Jie laukiami ir mūsų žiūrovo, kuris mums ištikimas, o mes kuo puikiausiai žinome jo poreikius“, – teigė šventės sumanytojas P. Razmus.

Šventė-koncertas „Kretingėškė polka“ yra tarsi liaudiškos muzikos kolektyvų metinė ataskaita Kretingos krašto žmonėms. „Norėdami pamaloninti klausytoją, dar iki pagrindinės šventės rajone rengiame du koncertus-atrankas, kuriose dalyvaus visi pretendentai, siekiantys pasirodyti baigiamajame koncerte“, – paaiškino Kretingos rajono kultūros centro direktorius.

Kovo 23 dieną 13 val. atrankos koncertas įvyks Kartenoje, kovo 24 dieną 12 val. – Rūdaičiuose. Iš viso atrankose dalyvaus 13 kapelų ir tiek pat retro muzikos ansamblių iš viso rajono. Būtent atrankos, anot P. Razmaus, kolektyvams suteikia motyvacijos siekti profesionalumo, tobulinti savo repertuarą.

Baigiamajame koncerte kolektyvus rikiuos ir linksmą nuotaiką bei sąsajas tarp atlikėjų ir žiūrovų kurs šventės vedėja Sigita Dirmeitienė, o koncerto pabaigoje, diriguojant šventės svečiui Vytautui Alenskui ir P. Razmui, tradiciškai suskambės jungtiniai kūriniai – Jurgio Gaižausko maršas „Rožės žiedelis“ ir P. Razmaus „Pastauninko polka“.

---

Šventė-koncertas „Kretingėškė polka“ Kretingos rajono kultūros centre įvyks kovo 30 d. 16 val.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas