Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos muziejaus direktorę Vidą Kanapkienę Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis apdovanojo už svarų indėlį į šalies kultūrą.

Vilniuje įvykusiose Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatų pagerbimo iškilmėse dalyvavo ir šios premijos nominantė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, kuri buvo viena iš 12-os šalies kultūros ir meno kūrėjų bei veikėjų, apdovanotų už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei išskirtinius šios srities nuopelnus.

Apdovanojimų iškilmėse dalyvavęs šalies Premjeras Saulius Skvernelis akcentavo, kad Lietuvos kultūros ir meno žodis ryškiai girdimas ne tik šalyje, bet ir plačiajame pasaulyje. Unikali kūryba vertinama pirmiausia dėl savo išskirtinumo, kurį visiems mums suteikia mūsų kultūrinis tapatumas, mūsų istorija, mūsų žmonių būdas.

„Mes užaugome žavėdamiesi jumis kino ekranuose arba jūsų kino juostomis, už kurių kadrų likdavote nematomi, jūsų tapyba ir tekstilė priverčia stabtelėti ir susimąstyti, žodžiai jūsų eilėse pasako tiek nedaug – ir kartu pasako viską, jūsų knygos augina mūsų vaikus, verčia juos šypsotis, jūsų muzika nuskraidina mus iš šio pasaulio į kitą – lengvesnį, šviesesnį meno pasaulį, jūsų įžvalgos leidžia geriau suvokti mus supantį meną. Ir dėl to man didelė garbė šiandien jums įteikti tikrai pelnytas premijas“, – per apdovanojimų ceremoniją sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras paprašė kūrėjų, kultūros veikėjų nepamiršti šios sunkios, bet labai prasmingos ir atsakingos jiems tekusios dalios – per savo darbą formuoti mūsų savimonę, identitetą, vertybes ir apskritai mąstymą, pasaulio suvokimą. Tai ypač svarbu šiandien, interneto, trumpųjų žinučių ir nuolatinio informacijos srauto pasaulyje.

Po apdovanojimų Vyriausybėje – prie paminklo Vincui Kudirkai: (iš kairės) Juozas Pocius, kretingiškė Violeta Lazauskienė, Juozas Mažeika, Vytautas Kanapka, nominantė Vida Kanapkienė, Virginijus Domarkas, Dalia Činkienė.

Vyriausybės premiją pelniusią Kretingos muziejaus direktorę V. Kanapkienę pasveikino ne tik rajono vadovai – meras Juozas Mažeika, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, bet ir administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, kraštiečiai verslininkas Vladas Algirdas Bumelis, solistė Regina Maciūtė, žurnalistas rašytojas Juozas Pocius, „Pajūrio naujienų“ bendraautorius Romualdas Beniušis, kiti. Beje, apdovanojimui V. Kanapkienė buvo pakviesta pirmoji ir puikiai kalbėjo be jokių „popierių“, tuo, šventės dalyvių pastebėjimu, išsiskirdama iš kitų.

Be V. Kanapkienės, Vyriausybės kultūros ir meno premijos paskirtos fotomenininkui Ramūnui Danisevičiui, dailininkui, knygų vaikams autoriui Kęstučiui Kasparavičiui, kino ir teatro aktorei Vidai Vaivai Mainelytei, kompozitoriui Arvydui Malciui, tapytojai Sigitai Maslauskaitei-Mažylienei, menotyrininkei Agnei Narušytei, poetui Kęstučiui Navakui, aktorei Reginai Reklaitienei, kino operatoriui Janui Vitoldui Tomaševičiui, tekstilininkei Zinaidai Vogėlienei ir menotyrininkei Rasutei Žukienei.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas