Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Pavasarį laikas apsikuopti

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-04-04

“Norime paraginti miesto gyventojus, įmones, organizacijas susitvarkyti savo teritorijas ir prie teritorijų esančius šaligatvius, žaliąsias juostas, kelkraščius, - sako Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė. – Reikia surinkti iš po sniego išlindusias šiukšles ir nuolat prižiūrėti priskirtas teritorijas“.

Kretingiškius – gyventojus ir mieste įsikūrusias organizacijas - gyventi švariai įpareigoja ir Kretingos rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės. Jose nurodyta, kad pastatų ir sklypų savininkai, kitos organizacijos, eksploatuojančios pastatus ir jų teritorijas, privalo atlikti sanitarinę priežiūrą ir valyti prie gyvenamųjų namų valdų esančius šaligatvius, žaliąsias juostas, griovius, kelkraščius vieno metro atstumu nuo kelio borto, šienauti žaliuosius plotus, prižiūrėti kitus želdinius.

Tvarką mieste bei gyventojų saugumą lemia ir tai, kaip bus laikomi gyvūnai. Jų laikymas yra aptartas Gyvūnų laikymo taisyklėse.

Taisyklės nurodo, kad atsakingas asmuo privalo registruoti laikomus gyvūnus pagal gyvenamąją vietą ir mokėti Kretingos rajono savivaldybės Tarybos nustatytą paslaugos mokestį už gyvūnų (šunų ir kačių) registraciją.

Naminius gyvūnus - šunis ir kates – registruoja bei leidimus laikyti agresyvius šunis Kretingos mieste išduoda miesto seniūnija.

„Atsakingas asmuo privalo garantuoti, kad gyvūnai bus laikomi, šeriami ir prižiūrimi sąlygomis, kurios bus parenkamos atsižvelgiant į gyvūno rūšies bei veislės ypatumus, kad gyvūnų laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų, laikysis sanitarijos ir higienos taisyklių gyvūnams. Viešosiose vietose savininkai privalo vedžioti tik sveikus ir skiepytus, nustatyta forma registruotus gyvūnus, gyvūnai neturi kelti grėsmės praeiviams. Pavadėlio ilgis leidžiamas iki 5 metrų, -primena taisykles seniūno pavaduotoja. - Vedžiojant, važinėjant ar jodinėjant viešose vietose, gyvūnų ekskrementus (išmatas) gyvūno savininkas privalo surinkti ir pašalinti. Taip pat gyvūno savininkai privalo išvalyti ir surinkti gyvūno priterštą viešojo transporto priemonę, liftą, kitas bendrojo naudojimo vietas“.

Taip pat gyvūnų savininkai atlygina visas išlaidas, susijusias su jiems priklausančių gyvūnų padaryta žala žmonių sveikatai ir turtui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas