Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vida Kanapkienė – Vyriausybės Kultūros ir meno premijos 2018 m. laureatė

Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui 12 kūrėjų paskirtos Vyriausybės Kultūros ir meno premijos, tarp laureatų – Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Kaip skelbia Kultūros ministerija, Vyriausybės kultūros ir meno premiją, be V. Kanapkienės, pelnė fotomenininkas Ramūnas Danisevičius, dailininkas, knygų vaikams autorius Kęstutis Kasparavičius, kino ir teatro aktorė Vida Vaiva Mainelytė, kompozitorius Arvydas Malcius, tapytojai Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, menotyrininkė Agnė Narušytė, poetas Kęstutis Navakas, aktorė Regina Reklaitienė, kino operatorius Janas Vitoldas Tomaševičius, tekstilininkė Zinaida Vogėlienė ir menotyrininkė Rasutė Žukienė.

Nutarimo projektą dėl premijų skyrimo Vyriausybei tvirtinti pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Komisija iš visuomenės pasiūlytų daugiau nei 40-ies dailės, teatro, muzikos, literatūros bei kitų meno sričių atstovų atrinko 12 kandidatų gauti premijas.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės Kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių Kultūros ir meno kūrėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 metų premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos ir kolektyvui. Kolektyvo gauta premija išdalinama po lygiai visiems jo nariams.

„Vida Kanapkienė šios premijos nusipelnė dėl muziejaus plėtros, grafų Tiškevičių dvaro pritaikymo turizmui, reprezentacijai, edukacijai. Ji yra tikra šios srities profesionalė. Jos labai gera savybė – atkaklumas siekiant užsibrėžto tikslo“, – sakė Kretingos savivaldybės meras Juozas Mažeika, sužinojęs apie premijos muziejaus direktorei paskyrimą.

Vyriausybės Kultūros ir meno premijai gauti V. Kanapkienę nominavo Lietuvos Dailės muziejaus, kuriam vadovauja Romualdas Budrys, bendruomenė. Premijos laureatams turėtų būti įteiktos šių metų kovo 7 d. Vyriausybės rūmuose.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas