Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kalėdines nuotaikas Kretingos muziejaus vandens malūne kuria tautodailininkės Valentinos Kaubrienės (pirma iš kairės) siuvinėtų rankdarbių paroda „Žiemos pasaka, apgaubta balto angelo sparnu“.

Praėjusį savaitgalį Kretingos muziejaus Vandens malūne veikiančią etnografinę ekspoziciją papuošė gargždiškės tautodailininkės Valentinos Kaubrienės rankdarbių paroda. Jos darbai, siuvinėti kryželiu bei virvute, peltakiuojant, tarsi ištraukti iš senovinių skrynių ir eksponuojami netradicinėje erdvėje, nukelia prie senųjų tradicijų ištakų.

Siuvinėti paveikslai, staltiesės, takeliai, pagalvėlės, rankšluosčiai, dalmonai, kalėdinės eglutės žaislai, – tokį turtingą rankdarbių kraitį kretingiškiams pristatė gargždiškė V. Kaubrienė.

Atidarydama renginį Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė sakė, jog, artėjant Kūčioms, labai jauku, atsidūrus tarsi erdvioje senovinėje troboje, pajausti protėvių namų dvasią, kurią savo rankdarbiais ir sukūrė V. Kaubrienė. „Tautodailininkės rankdarbiuose tarsi atsispindi tie tylūs adventinio laukimo vakarai, kada palinkusios prie žvakių šviesos mūsų promotės į savo kūrybą įausdavo, įmegzdavo ar įsiūdavo ne tik savo mintis, džiaugsmus ir vargus, bet ir per amžius sukauptas senąsias kūrybine tradicijas“, – kalbėjo V. Kanapkienė.

V. Kaubrienės siuvinėjimo raštuose dominuoja lietuviško darželio gėlynai – našlaitės, rūtos, aguonos, kuriuos abipus aptūpę Lietuvos laukų paukščiai. Pati menininkė prisipažino, jog šie motyvai, derinat šiltas spalvas, ant lino ar medvilnės audinio, gimstantys ne taip ir paprastai – jiems reikia daug laiko, kantrybės, susikaupimo, akylumo, kūrybiškumo.

Parodos atidarymo nuotaiką žemaitiškomis dainomis sustiprino Veiviržėnų meno mokyklos liaudiškos muzikos ansamblis „Veiviržas“, o pasveikinti kūrėją, surengusią jau 23-ąją parodą, suvažiavo gausus būrys jos artimųjų bei draugų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas