Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Intensyvų koncertinį sezoną gyvenanti Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lakštingelė“ savo žiūrovus pasitiks ir per šventę „Grok, žemaiti!“

Lapkričio 10 d. 17 val. Kretingos rajono kultūros centre liaudiškos muzikos mėgėjus suburs kapelų šventė „Grok, žemaiti!“ – tradicinis renginys, jo sumanytojų užaugintas iki tarptautinio ir jų pastangomis paskleistas po rajoną.

„Kapelų šventė išgyvena nuolatinę kaitą – stengiamės pasikviesti naujų kolektyvų, iš kurių nesikeičia tik vienas – mūsų „Lakštingelė“, – kalbėjo Kretingos rajono kultūros centro direktorius šio kolektyvo vadovas šventės „Grok, žemaiti!“ iniciatorius Pranas Razmus, kartu su „Lakštingele“ praėjusį savaitgalį dalyvavęs televizijos projekto „Duokim garo!“ filmavime.

„Lakštingelės“ gerbėjams – gera žinia: 28-erius metus gyvuojantis kolektyvas gruodį pristatys naują ir jau trečiąją kompaktinę plokštelę, kurioje – mūsų krašto poetų Aušrinės Zulumskytės, Nijolės Rimkienės, Mildos Viluckienės ir kitų žodžiais sukurtos P. Razmaus dainos.

„Lakštingelės“ vadovo teigimu, kapela gyveno intensyvų sezoną: koncertavo, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, kur, koncertuodami Lemborko miesto šventėje, ir susipažino su naujais bičiuliais – išgirdę Pilzno miesto kapelos „DoOporO“ muzikavimą, nusprendė juos pasikviesti į savo šventę.

„Jaunatviškas, charakteringas kolektyvas, su labiau pietietišku temperamentu atliekantis mūsų kraštams visiškai nebūdingą muziką, manau, galinčią sužavėti ir Kretingos žiūrovą“, – neabejojo P. Razmus.

Pirmieji lenkų kolektyvų atliekamą muziką išgirs Raguviškių ir aplinkinių kaimų klausytojai, o Lazdininkų skyriuje kapelų šventės išvakarėse koncertuos jau girdėti ir žiūrovų pamėgti „Heino Tartes ir draugai“ – prieš kelerius metus atvykę į Kretingą, jie tapo tikrais „Lakštingelės“ bičiuliais, kurių kvietimu kretingiškiai šią vasarą koncertavo 5 tūkst. žiūrovų auditorijai.

„Tai buvo pirmas kartas mūsų kapelos istorijoje, kai „Lakštingelės“ solinio pasirodymo klausėsi tokia minia žmonių“, – įspūdį perteikė kolektyvo vadovas.

Be lenkų ir estų, Kretingos rajono kultūros centro scenoje pasirodys publikos numylėtiniai – „Kreicburgas Zikeri“ iš Latvijos – ilgametė draugystė su šiuo kolektyvu ne tik kad nenutrūko, o tik dar labiau stiprėja, keičiantis koncertiniais vizitais vienas pas kitą.

Pirmą kartą šventėje „Grok, žemaiti!“ koncertuos Radviliškio „Radvija“ – su šiuo kolektyvu kretingiškiai praėjusiais metais kartu koncertavo Seinuose, tarptautiniame liaudiškos muzikos festivalyje.

Aukštaičių krašto muzikos sąskambiais dalinsis ir Panevėžio „Ratasai“ – P. Razmaus pastebėjimu, Aukštaitijos regiono kolektyvai į šventę įneša lengvumo ir savito žavesio.

Savita ir įdomi, geros nuotaikos užtaisą dovanojanti yra ir Nidos „Joldija“ – kretingiškių žinoma, dažnai mūsų scenoje koncertuojanti liaudiškos muzikos kapela, viešėsianti ir šiųmetinėje „Grok, žemaiti!“ scenoje.

P. Razmus neslėpė džiaugsmo, jog tradicinė „Grok, žemaiti!“ šventė yra įtraukta į 2019 m. respublikinį projektą Žemaitijos renginių programą, skirtą Žemaitijos metams paminėti.

„Tad gal turėsime galimybę dar labiau išplėtoti renginį, sugrįžti prie konferencijų tradicijos, kurią buvome pradėję, bet dėl tam tikrų aplinkybių šiemet jos atsisakėme“, – kalbėjo Kultūros centro direktorius.

Sumanius „Grok, žemaiti!“ paskleisti po rajono Kultūros centro skyrius, jau 5-erius metus su šventėje viešinčių užsienio kolektyvų atliekama muzika spėjo susipažinti Kartenos, Darbėnų, kitų didesnių gyvenviečių klausytojai – tie, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių neturi galimybės atvažiuoti į šventę, tad jiems šventės sumanytojų iniciatyva liaudiškos muzikos kultūra yra priartinama, rengiant solinius svečių koncertus.

Šventę „Grok, žemaiti!“ ves Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus vedėja Sigita Dirmeitienė, kuri savo vaidmenį papildo etnokultūros, papročių ir tradicijų žiniomis, pastebėjimais, liaudišku humoru.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas