Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Iškilmingai atidarė tradicinių amatų kiemelį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-10-05
Per amatų kiemelio atidarymą Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė džiaugėsi, kad muziejaus tampa tarsi miesteliu su ekspozicijomis, edukacija, kavine, prekyba ir pramogomis tam skirtose vietose.

Vakar lietumi vis prapliumpantis dangus vidurdienį nušvito ir oras nesugadino Kretingos muziejaus prie Tradicinių amatų centro surengtos šventės – trankia folkloro muzika ir smagiu amatininkų šurmuliu buvo iškilmingai atidarytas amatų kiemelis.

Negausiai į šventę susirinkusiems kretingiškiams bei svečiams savo amatus ir meistrystę demonstravo tautodailininkai iš Kretingos ir kaimyninės Plungės rajonų, o muziejus, talkinat kavinei „Pas grafą“, nuo žvarbos svečius šildė karšta žolelių arbata ir žirnių koše. Atidarymo šventės dalyvius linksmino Kretingos rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Gervelė“ ir Šukės skyriaus meno vadovas Alvydas Vozgirdas su muzikuojančia šeima.

Tarp Amatų centro ir dvaro ratinės įrengti tradicinių amatų kiemelį ir pasatyti jame 3 medinius namelius, skirtus Kretingos rajono tautodailininkų bei sertifikuotų meistrų – duonkepių, keramikų, medžio drožėjų ir raižytojų, vilnos vėlėjų, saldainių virėjų – amatams bei krašto tautinio paveldo produktų populiarinimui buvo sumanyta, įgyvendinat Kaimo plėtros fondo finansuojamą projektą „Tradicinių amatų centro Kretingos dvaro pastatų ansamblyje plėtra“, vykdant trečiąjį jo etapą. Per pirmąjį ir antrąjį buvo atkurtas ir išplėtotas senasis dvaro šiltnamis, kuris ir tapo muziejaus edukacijai skirtu Amatų centru.

Pastarojo etapo darbai kainavo 109,47 tūkst. eurų, – iš jų Kretingos rajono savivaldybės dalis sudarė 10 proc. Įrengiant amatų kiemelį, trinkelėmis buvo išklotas 920 kv. m ploto kiemas, įrengtas LED apšvietimas, pastatyti trys mediniai nameliai-kioskai.

Kretingos muziejaus ūkvedžio Kosto Razgaičio žodžiais, pagaminti estetiškus medinius namelius, derančius prie kuriamos dvaro aplinkos, buvo patikėta Jūratės ir Prano Varkojų medienos įmonei. Dviejuose iš jų įrengti suvenyrų bei tautodailės dirbinių kioskai, o trečiasis tarnauja kaip malkinė. „Amatų centre vykdomi populiarūs edukaciniai duonos kepimo bei kiti užsiėmimai. Malkų jiems parūpiname patys, pašalindami parko medžius po vėjovartos ar senus ir paliegusius medžius“, – tvirtino K. Razgaitis.

„Seniai turėjau viziją, kad Kretingos muziejus taptų mažu miesteliu – jame būtų ir ekspozicijos, ir kavinė, parduotuvė, vyktų įvairios pramogos. Manau, kad amatų kiemelis tapos traukos centru kretingiškiams ir svečiams, jo veikla bus derinama su kruizinių laivų turistų grupių apsilankymu. Amatų kiemelyje galėsime parodyti, ką sunkiu rankų darbu geba sukurti mūsų meistrai, čia veiks edukacinės dirbtuvės. O šaltuoju metų laiku amatų kiemelyje veiks ekologiškas turgelis, kur kretingiškiai galės prekiauti savo gamybos maisto produktais – medumi, žolelėmis, sūriais ar rankdarbiais – vilnonėmis pirštinėmis, kojinėmis, muilu“, – „Pajūrio naujienoms“ pasakojo V. Kanapkienė.

Jos žodžiais, dar 2016 m. rajono taryba patvirtino prekybos amatų kiemelyje įkainius: 1 mėn. prekiaujant maisto produktais 1 kv. m plotas kainuos 2 Eur, prekiaujant tautinio paveldo produktais ar gaminiais 1 kv. m kainuos 0,30 Eur. Prekiaujant suvenyrais ar saldumynais pramogų bei švenčių metu 1 kv. m kainuos 2 Eur.

Šventėje dalyvavęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, pasidžiaugęs Kretingos muziejuje atliktais darbais, sakė manąs, kad ateinančios Kalėdos bus didelių statybos objektų pabaigtuvių Kretingoje pradžia: be Amatų kiemelio, bus užbaigta sankryžos renovacija, jos prieigose švies kryžius, duris atvers naujoji miesto biblioteka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas