Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tvirta tradicija Budriuose – vasaros stovykla vaikams

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2018-08-28

Jau 14 metus Budrių kaime buvo suorganizuota vasaros stovykla – šįkart joje dalyvavo penkiolika 5-15 metų vaikų. Organizatoriai pasistengė, kad kiekviena stovyklos diena būtų turtinga veiklos ir įspūdžių, o vaikų tėvams dėl to nereikėtų išleisti nė cento.

Stovyklos atidarymo šventėje – kartu su svečiais.

„Prezidentė jau kelintus metus ragina padovanoti vaikams atostogas – mes tai ir darome 14 metų, stengdamiesi, kad visi vaikai turėtų nepamirštamų įspūdžių. Nors kiekvienais metais po stovyklos suabejojame, ar kitąmet ją beorganizuoti, ar mes nenusibodome vaikams, tačiau, artėjant vasarai, kaimo žmonės neduoda ramybės – vis klausinėja apie stovyklą, – linksmai pasakojo Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyrius vedėja Janina Lukauskienė. – Šiemet stovyklos šūkis buvo „Dalinkimės!“, kviečiant dalintis savo gerumu, šypsenomis, padėti vieni kitiems. Atrodė, kad šį šūkį perėmė visas kaimas, nes žmonės neprašomi patys stovyklos vaikus vaišino savo užaugintomis daržovėmis, vaisiais, bandelėmis. Į ką tik kreipėmės, prašydami pagalbos, – niekas neatsakė.“

Vaikų ir jaunimo vasaros stovyklą „Saulutė teka kiekvienam“ suorganizavo susitelkusios trys vietinės organizacijos: Budrių kaimo bendruomenė, Kretingos rajono kultūros centro Budrių skyrius ir Kretingos rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Budrių filialas.

Stovyklos programa buvo labai įvairi: vaikams edukacinius užsiėmimus vedė tautodailininkė Laimutė Kasparavičienė, Baublių bendruomenės centro pirmininkė Gražina Rimkuvienė, Budrių bibliotekos bibliotekininkė Jolanta Zubernienė ir stovyklos savanorė Simona Lukauskaitė. Vyko ir filmų vakaras, įvairios sporto rungtys.

„Vaikų amžiaus vidurkis buvo 8,5 metų – ir patys nuogąstavome, kaip seksis su tokiais jaunais stovyklautojais. Tačiau jie buvo ypatingi vaikai – geranoriški, labai iškalbingi, smalsūs“, – pasakojo J. Lukauskienė, pasidalinusi, kad stovyklos metu daug dėmesio skirta ir pokalbiams apie savo jausmus, apie tai, kas vaikams teikia džiaugsmą.

Vaikų laukė ir kelionės – stovykla prasidėjo ekskursija po kaimą, aplankant vietinius gyventojus, apžiūrint įvairius objektus, užsukant į kapines. „Nuėjome ir prie kelio, kuris neseniai paklotas asfaltu – gyventojams tai buvo ilgai lauktas įvykis, nes nebereikės dardėti per duobes“, – pasidžiaugė J. Lukauskienė.

Padedant vietiniams gyventojams Algiui Martinkui ir Virginijui Markevičiui, buvo suorganizuota kelionė į Klaipėdą – ten laukė pažintinė ekskursija po jūrų uostą, o ant jūros pakrantės įvyko stovyklos naujokų krikštynos.

Stovyklos uždarymas buvęs taip pat įspūdingas – prie Germanto ežero, Telšiuose. Čia stovyklautojams buvo suorganizuota pažintinė-pramoginė kelionė, o autobusą suteikė Kretingos rajono kultūros centras.

J. Lukauskienė pastebi, kad kasmet stovykloje kartu leisdami laiką skirtingo amžiaus kaimo vaikai dar labiau susidraugauja, jiems patinka mokytis naujų dalykų ir keliauti.

„Turime ir stovyklos himną, vėliavą – nubluko ji per šitiek metų, tad siūsime naują“, – kad jau dabar rengiamasi 15-ajai vasaros stovyklai, kuri įvyks kitais metais, patikino J. Lukauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas