Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusį savaitgalį Kretingos muziejuje buvo surengta žaisminga Kretingos meno klubo „Pinx“ jaunųjų kūrėjų tapybos akcija ir naujausių jų darbų paroda „Kad būtų linksmiau“. Parodoje pristatyta apie 30 darbų, kurie tampa analogų neturinčio tarptautinio projekto-gerumo akcijos dalimi. Paveikslus kretingiškiai dovanos vėžiu sergantiems pasaulio vaikams.

Akcijos–parodos „Kad būtų linksmiau“ dalyvius Audrius Danilevičius (centre) pakvietė išbandyti savo gebėjimus, piešiant linksmą portretą tiesiog ant pozuotojo veido uždėto permatomo popieriaus.

Per dvejus metus grupė kretingiškių – vaikų ir jaunimo – ketina sukurti 25 kolekcijas (apie 500 darbų) ir padovanoti jas įvairių šalių vaikų onkologijos centrams.

Pasak akcijos sumanytojo, meno klubo „Pinx“ nario Audriaus Danilevičiaus, jau pernai kretingiškiai vaikai, turintys polinkį piešti, pradėjo įgyvendinti meninį projektą “Kad būtų linksmiau“.

„Vaikams yra prikurta krūvos žaislų ir žaidimų. Tačiau sunku rasti originalų, linksmą, paties vaiko rankomis ir širdimi sukurtą daiktą. Todėl meno klubo „Pinx“ jaunieji kūrėjai ir pradėjo piešti linksmus paveikslus. Dalis jų eksponuojama ir realizuojama arbatinėje „Špitolė“, - kalbėjo vaikų kūrybinės grupės vadovas.

A.Danilevičiaus žodžiais, šie paveikslai įspūdingi tuo, kad juose nėra blankių spalvų. Vaikai mato tik ryškias spalvas. Paveikslas – be stiklo. Sukurtas naudojant akrilinius dažus. Jį galima pačiupinėti. Paveikslą „mato“ ir vaikas su silpna rega, nes vaizdas paveiksle - nelygus. Siužetas – paprastas, paveiksle nėra sudėtingų kompozicijų. Paveiksluose vaizduojami žaismingi vaikų pamėgti gyvūnėliai. „Tie vaikiški, naivūs pačių vaikų ir jiems patiems sukurti darbai tarsi primins vaikui, kad jis turėjo savo katiną, žąsiuką ar avytę“, - sakė A.Danilevičius.

Idėja dovanoti paveikslus onkologiniams ligoniams jauniesiems klubo „Pinx“ bičiuliams gimė po to, kai vienoje parodoje vokiečiai nupirko daugybę jų darbų. „Nemokėdami kalbos, iš pradžių nesupratome, kam vokiečiai juos perka. Kai paaiškėjo, kad jie sumanė papuošti vaikų onkologinį centrą, pasidarė lyg ir gėda, kad darbų nedovanojome. Tačiau dabar „klaidą“ ištaisysime keleriopai. Mažo miestelio vaikai parodys, kad gali sukurti kažką nemažą ir svarbiausia - atvira širdimi “, - apie akcijos sumanymą kalbėjo A.Danilevičius.

Į savo darbų muziejuje pristatymą atėjo pagrindinė darbų autorė 16-metė Neringa Martinėnaitė. Ji atsivedė ir savo sesutę aštuonmetę Gintarę. Mergina tvirtino, jog per vasarą projektui nutapė apie 100 paveikslų. Dalyvauti projekte ji pakvietė ne tik seserį, bet atsivedė ir tris drauges.

Septyni jaunuoliai į projektą įsijungė jau nuo pernai. „Tie kūrėjai yra labai kuklūs, - sakė A.Danilevičius, kai jaunieji kūrėjai nepanoro prisistatyti. – Tačiau už juos kalba darbai, kurie pirmiausia nudžiugins muziejaus lankytojus, o po to iškeliaus į pasaulio onkologines ligonines“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas