Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Laukžemė Žolinės žiede

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2018-08-14

„Lietuva Žolinių žiede“ – taip pavadinta šiemet jau 17-oji vasaros šventė šeštadienį nuvilnijo Laukžemėje.

Daug publikos sutraukė charizmatiškoji Katažina Zvonkuvienė.

Duoklė tautiškumui

Vakare, skambant klaipėdiečio Dariaus Brazdeikio pučiamos daudytės sodriai muzikai, į aikštę prie Šv. apaštalo Andriejaus bažnyčios iškilmingai buvo atneštos Lietuvos, Žemaitijos ir Laukžemės vėliavos. Nuaidėjus vietos jaunimo posmams apie Lietuvą, laukžemiškius bei svečius pasveikino rajono vicemerė Danutė Skruibienė, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, parapijos klebonas Zenonas Degutis, rajono tarybos nariai Jūratė Laučiūtė ir Almantas Skruibys, žodį tarė bendruomenės centro pirmininkė Aida Mikutienė.

Pagal scenarijų šiemet, skirtingai negu ankstesniais metais, nebuvo originalių, tik šio kaimo vasaros šventėms būdingų išskirtinių personažų. Pasak bendruomenės centro pirmininkės, nuspręsta, kad geriausi Lietuvos 100-mečio akcentai kaip duoklė paveldui šįkart bus tautiniai rūbai, kuriais vilkėjo ir iš vyresnės kartos šio renginio vedėjų vairą perėmę Monika Mikutytė bei Edgaras Šilgalis, ir publiką linksminęs Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus liaudiškų šokių kolektyvas.

Pagerbti nuo Žolinės iki Žolinės jubiliejus atšventusius savo bendruomenės narius – viena prasmingiausių tradicijų. Asmenines sukaktis liudijantys raštai ir puokštės gėlių šiemet įteikti Elenai Venskienei, Vilmai Steponienei, Onai Baužienei, Stasiui Baužiui, Almai Diliautienei, Simonui Bružui ir Mariui Mažonui.

Apdovanoti jubiliatai (iš kairės): Alma Diliautienė, Marius Mažonas, Vilma Staponienė, Elena Venskienė, Ona Baužienė ir Stasys Baužys.

Nuo seno vienas svarbiausių ir gražiausių įvykių kaime – vestuvės. Anot renginio vedėjų Monikos ir Edgaro, tai – ženklas, kad kaimas gyvas, turi ateitį. Į sceną buvo pakviesti Laukžemės kaimo bibliotekininkė Dovilė ir jos vyras Modestas Rimkai. Šiai jaunai valstybės jubiliejiniais metais susikūrusiai šeimai įteikta Lietuvos vėliava.

Gundė ir vaišės, ir atrakcijos

Tradicinė Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų šventė Laukžemės bažnyčioje įvyks tikrąją Žolinės dieną – rugpjūčio 15-ąją. Tada bus pašventintos žolynų puokštės ir gėlės. Tačiau šeštadienį vykusios šventės dalyviai jau paragavo klebono Zenono Degučio pašventintos naujojo derliaus duonos.

Šurmuliavo ir bendruomenės arbatinėje bei Šventosios medžiotojų klubo užeigoje – už aukas šeimininkės Larisa Danielienė, Alma Diliautienė, Valė Baužienė, JurgitaRupšienė, Edita Mažonienė, Ingrida Pleikienė bei Laimutė Karčiauskienė siūlė pasmaguriauti jų keptų pyragų ir sausainių, paragauti tikro dūmo kaimiškų lašinukų, nuosavuose daržuose užaugintų agurkų, atsigaivinti namine gira.

Prie naminių vaišių stalo kvietė šauniosios laukžemiškės šeimininkės.

Azarto mėgėjai išbandė laimę loterijoje – tie, kuriems fortūna buvo palanki, namo parsinešė skėčius arba puodelius su Laukžemės kaimo logotipais, daug kitų malonių prizų. Atrakcijų netrūko ir mažiesiems – jie mėgavosi pramogomis Širdies asociacijos įrengtame kiemelyje. Visi norintys prisiminimui įsiamžino šviečiančioje fotosesijoje „Lietuvai – 100“.

Be daudyte ir birbyne grojusio Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių skyriaus meno vadovo D. Brazdeikio ir Darbėnų šokėjų, publiką linksmino įpiltiškis solistas Gedeminas Jepšas, į šokių sūkurį iki devinto prakaito ne vieną įsuko anšlago sulaukusios charizmatiškoji populiarių dainų atlikėja Katažina Zvonkuvienė, gyvo garso muzikinė grupė „Kitava“ bei popmuzikos grupė „Lietuvaičiai“, diskoteka su DJ Gintu.

„Džiaugiuosi, kad idėjas paversti realybe mums padėjo rėmėjai“, – šventei pasibaigus „Pajūrio naujienoms“ atviravo A. Mikutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas