Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Akordeono garsais įskėlę ugnį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-08-10

Kretingos rajono Rūdaičių kaimas ir jo bendruomenė apdovanoti tuo, kad vasaromis iš ten sklinda profesionali akordeono muzika – čia atvyksta koncertuoti akordeonistų orkestrai iš Lietuvos ir užsienio. Šį rugpjūtį Rūdaičiuose viešėjo orkestras „Academie d‘Accordeon de Haguenau“ iš Prancūzijos.

Koncerto vakarą pilnut pilnutėlę Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriaus salę užtvindė žiūrovai, o nedidelėje scenoje vos tilpo 20 muzikantų orkestras, kuriam dirigavo charizmatiškasis Raimondas Keitas. Orkestras atliko 11 įvairaus repertuaro kūrinių, o programą užbaigė legendinės Prancūzų atlikėjos Editos Piaf repertuaro kūriniais „Penkios sėkmės“ bei „Himnas meilei“.

Žiūrovai už šią muzikinę dovaną ir suteiktą galimybę bent trumpam nusikelti į Prancūzijos miestų gatves bei kavines, kur nuolatos virkauja akordeonai – bene populiariausias instrumentas toje elegancijos kupinoje šalyje, – muzikantams atsidėkojo ilgai plodami ir namo išsinešdami širdyse užgimusią meilę akordeono muzikai.

Orkestro „Academie d‘Accordeon de Haguenau“ koncertas – tai Lietuvos akordeonistų asociacijos dovana Kretingos krašto žmonėms. Orkestras į Rūdaičius atvyko šios asociacijos narės Sigitos Šimkutės iniciatyva, kitądien jis koncertavo ir Palangoje.

„Šis orkestras gyvuoja jau daugiau kaip 50 metų. Tačiau labiausiai išgarsėjo tuomet, kai nuo 1985-ųjų jam vadovauti ėmėsi akordeono mokytojas R. Keitas. Jis visą savo energiją, entuziazmą ir aistrą muzikai siekė perduoti kolektyvo nariams. R. Keito vadovaujamas orkestras ne kartą tapo laureatu įvairiuose konkursuose gimtajame Hageno mieste bei Elzaso regione, taip pat užsienyje – Čekijoje, Austrijoje, Italijoje ir kitur. Kolektyvas grojo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Suomijoje, Portugalijoje, Brazilijoje“, – taip svečių iš Prancūzijos orkestro veiklą pristatė vakarą vedusi S. Šimkutė.

Orkestrui „Academie d‘Acordeon de Haguenau“ iš Prancūzijos tris dešimtmečius vadovauja ir diriguoja Raimondas Keitas.

Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriui vadovaujanti ir Kretingos meno mokykloje dirbanti S. Šimkutė, Rūdaičiuose jau trečiąsyk surengia profesionalios akordeono muzikos koncertus: pirmąkart koncertavo talentingiausi šalies jaunieji atlikėjai, pernai – orkestras iš Sankt Peterburgo, o šiemet iš Prancūzijos Hageno miesto.

Koncerte dalyvavęs buvęs ilgametis Lietuvos akordeonistų asociacijos prezidentas Ričardas Sviackevičius pasidžiaugė S. Šimkutės veiklumu bei energija: „Pažįstame Sigitą nuo tų laikų, kai ji pati dar mokėsi groti akordeonu, po to tapo mūsų asociacijos nare. Kadangi ji dar yra ir artistiška, patikime vesti koncertus Vilniaus, Palangos scenose.“

O tai, kad Kretingos rajono gyventojai ir Palangos kurorto svečiai galėjo išgirsti orkestrą iš Prancūzijos, kur akordeono muzika tapusi kone kultūriniu prancūzų tautos paveldu, R. Sviackevičiaus manymu, naudinga abipusiai: „Muzikantai dalijasi, o mes priimame jų dovaną. Taip tarp tautų ir žmonių vyksta kultūriniai mainai, mezgasi bendrystė.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas