Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Renginio pradžią papuošė Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus pagyvenusių šokio kolektyvas.

Šiemet gausus būrys karteniškių susirinko atšvęsti įspūdingą miestelio jubiliejų – Kartenai sukako 765 metai. Nors šeštadienį saulė šilumos ir pagailėjo, šventės organizatoriai džiaugėsi, kad atvyko daugiau nei tūkstantis karteniškių ir miestelio svečių.

Karteniškė Elena Mačernienė sakė, kad į šventę ateina kasmet, todėl oras neišgąsdino. „Esame jau užsigrūdinę, o be to, šventė – labai graži. Visada malonu sudalyvauti, ateinu pasižmonėti, į kitus pasižiūrėti ir save parodyti, kažką naujo pamatyti. Man visada malonu sudalyvauti“, – sakė E. Mačernienė. Jai pritarė ir Kartenos gyventojas Leonas Kazbaras: „Man labai patinka ši šventė, viskas įdomu. Kartenoj mažai švenčių, per metus tokia viena, tad reikia ateiti, pasižvalgyti“. Šventine nuotaika Kartenoje dvelkė jau nuo ryto – Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro stadione varžėsi sportininkai, kiek vėliau karteniškiai rinkosi į tautodailės ir amatų kiemelį.

Šiemet šventės akcentas – miesto istorija. Ją susirinkusiems priminė ir papasakojo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai. Kadangi šventė vyko istorinėje vietoje – buvusioje turgaus aikštėje, šventės dalyviams priminta, kad būtent toje vietoje ir buvo dideli žmonių susibūrimai, būtent ten ir rinkdavosi prekiautojai bei miesto gyventojai.

Puoselėdami savo tradicijas, karteniškiai, kaip ir kasmet, pasidalino juoda duona. Kaip pasakojo renginio vedėja Sigita Dirmeitienė, duonos dalinimas – tarsi suartinimas žmonių ir padėka tėvams, gimtinei ir visiems žmonėms, kurie Kartenoje gyvena. „Juk duona – nuo žodžio „dalintis“. Su duona mes augame, todėl ir dalintis ja turime visi“, – sakė S. Dirmeitienė. Pasveikinti su miestelio gimtadieniu atvyko ir Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, vicemerė Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas bei tarybos narė Dalia Martišauskienė, kuri labiausiai nusipelniusiems karteniškiams įteikė Seimo narės Levutės Staniuvienės padėkas. Apdvanojimai skirti Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Janei Leščiauskienei už nepriekaištingą ilgametį darbą bei atsidavimą gydytojo profesijai, Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus meno vadovei Martinai Gražinai Žąsytienei už aktyvią ir ilgametę kultūrinę veiklą bei Kartenos skyriaus vedėjai Sigitai Dirmeitienei už bendruomenės telkimą, žemaičių tarmės puoselėjimą ir etnokultūrinių vertybių skiepijimą jaunajai kartai.

Medžiotojų būrelio „Šilo ragas“ vadovas Romualdas Jablonskis savo virta stirnienos sriuba vaišino visus norinčius.

Šventinės pramogos mažiesiems

Šventėje pramogų netrūko ir mažiesiems dalyviams – parko pievoje įsikūrė vaikams skirta erdvė, kurioje visi norintys galėjo žaisti įvairius žaidimus. Animatoriai persirengė puikiai vaikams žinomais personažais – Žmogumi-voru, Betmenu bei Elza iš stebuklų šalies ir linksmino vaikus pūsdami muilo burbulus, piešdami ant veidų ir berdami stebuklingas auksines dulkes į plaukus.

„Buvo labai daug vaikų, jų susirinko daugiau nei keturiasdešimt, manau, kad visiems patiko. Labiausiai visi norėjo piešinių ant veidų – piešėme šuniukus, kačiukus, gėlytes, širdeles, berniukai labiausiai norėjo tapti Žmogumi-voru“, – pasakojo animatorių komandos vadovė Gabrielė Būtaitė.

Ragavo tradicinę medžiotojo sriubą

Karteniškius šventėje gardžiais kvapais viliojo medžiotojų būrelio „Šilo ragas“ vadovas Romualdas Jablonskis, kuris jau ne pirmus metus šventės dalyvius vaišino ant laužo verdama sriuba. Šiemet visiems norintiems jis dalino stirnienos sriubą. „Pridėjau žirnių, kruopų, stirnienos, šviežių bulvių, ir, žinoma, pagrindini ingredientas – gera nuotaika. Kadangi kasmet labai daug norinčių paragauti sriubos, tenka virti dukart“, – pasakojo R. Jablonskis. Pašnekovo žodžiai pasitvirtino – pro vietą, kurioje virė sriuba, ramiai praeiti negalėjo nė vienas karteniškis, ir vis klausinėjo, kada jau galės jos ragauti. R. Jablonskis į šventę atsivežė ir pademonstravo medžiotojų stebėjimo bokštą, kurį papuošė keliais savo trofėjais – stirninu, briedžio ragais bei šerno iltimis. Keturių metrų stebėjimo bokštu labiausiai domėjosi vaikai, jiems R. Jablonskis leido ir užlipti į bokšto viršų.

Be šių pramogų, visiems norintiems R. Jablonskis siūlė išbandyti savo jėgas ir taiklumą žaidžiant smiginį.

Šventėje, kurią organizavo Kartenos seniūnija, Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyrius bei Kartenos bendruomenė, susirinkusius linksmino Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų, Salantų bei Senosios Įpilties skyrių liaudiškos kapelos, Kretingos rajono kultūros centro folkloro kolektyvas, pagyvenusiųjų šokio kolektyvas, moterų ansamblis „Gabija“ bei Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro skudutininkų ansamblis.

Karteniškius pasveikino ir populiariosios muzikos atlikėjai – grupė „Pikaso“ ir „Husarai“. Prieš vidurnaktį renginio organizatoriai žmonėms padovanojo įspūdingą ugnies šou, kurį atliko ugnies teatras iš Kauno.

Erika ALONDERYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas