Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Iškilmingoje eisenoje nuo Darbėnų bažnyčios iki gimnazijos stadiono darbėniškiai nešė aštuoniolikos metrų ilgio Lietuvos vėliavą.

Sekmadienį ramų Darbėnų miestelio gyvenimą sudrumstė visų darbėniškių ilgai laukta ir seniai pamėgta šventė – tradiciniai šventųjų apaštalų Petro ir Povilo atlaidai. Semtis linksmybių ir dalytis džiaugsmo akimirkomis gyventojai plūdo į miestelio gimnazijos stadioną iškart po šv. Mišių Darbėnų bažnyčioje.

Šiemet šventėje ypatingas dėmesys skirtas ne tik Darbėnų Petrams ir Povilams, bet ir valstybės šimtmečiui, todėl miestelio seniūnas Alvydas Poškys ragino visus susirinkusius švęsti ir linksmintis trigubai trankiau.

„Įdomus reiškinys ta tradicija. Ji skatina žmones susivienyti ir bendrauti. Nesvarbu, kad mes visi skirtingo požiūrio, skirtingos patirties, skirtingai mąstome. Tačiau čia visi esame vedini vienos tradicijos – Petrinių. Juolab kad šiemet Lietuva švenčia šimtmetį, tai tradicijų šventimas turėtų būti trigubai linksmesnis ir nuoširdesnis“, – sakė A. Poškys. Jam antrino ir Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vadovas Artūras Juška: „Stengėmės, kad Darbėnai parodytų, kad ir mes mokame švęsti lietuvišką šimtmetį. Labai norėjom pritraukti daugiau jaunų žmonių, kad būtų prisiminimas kitam šimtmečiui, jog atlaidai – ne tik vyresnių šventė, bet ir jaunimo.“

Iškilmingos Petrinės gimnazijos stadione prasidėjo parapijos klebono Viktoro Dirvonskio palaiminimu.

Būrys varduvininkų, apdovanoti ąžuolo lapų vainikais. Juos pasveikino ir Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys (ketvirtas iš dešinės) bei Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika.

teikė pluoštą dovanų

Pasveikinti darbėniškių su miestelio švente ir atlaidais į sceną kilo Kretingos rajono vadovai, tarybos nariai bei Seimo narė Levutė Staniuvienė.

Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika pasveikino ir labiausiai nusipelniusius darbėniškius – padėkos žodžiai skambėjo Kretingos rajono garbės piliečiui, krepšinio komandos „Neptūnas“ treneriui darbėniškiui Kaziui Maksvyčiui, Darbėnų kultūros ministru tituluojamam Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus vadovui Artūrui Juškai bei tautodailininkui Gediminui Staškauskui. Už aktyvią veiklą padėkos įteiktos ir darbėniškiams Irenai Šimkuvienei, Editai Gliožerienei, Vilijai Gelžinienei, Danutei Izabelei Cechanovičienei bei Stanislovui Burbai.

Prie padėkų dalybų prisijungė ir L. Stankuvienė, kuri savo ruožtu jas įteikė Artūrui Juškai, tarybos narei Jūratei Sofijai Laučiūtei, Darbėnų gimnazijos pradinių klasių mokytojai Justinai Birutei Vaičikauskienei bei tautodailinkui Gediminui Staškauskui.

Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos Darbėnų seniūnas A. Poškys paragino suklusti šventės dalyvius ir atsigręžti į pačius mažiausius – šimtmečio naujagimius, kurių Darbėnuose šiemet – dešimt. „Iš silpnučio – į galingą, iš gležnučio – į stipruolį, auk vaikeli, būk laimingas“, – skambiais žodžiais seniūnas pasitiko visus naujagimių tėvus, kuriems simboliškai įteikė padėkos raštų bei dovanų.

Po gausybės apdovanojimų nesikuklinti ir pasirodyti renginio vedėjai kvietė visus šventės „kaltininkus“ – Petrus, Povilus, Paulius, Petrutes bei Paulinas. Kiekvieno varduvininko pečius užgulė plačialapio ąžuolo vainikai. Kuomet jiems visuotinai užtraukta „Ilgiausių metų“, prasidėjo linksmybės ir šokiai – pavyzdį, be abejo, parodė varduvininkai, į šokių sūkurį įsisukę pirmieji.

Nuobodžiauti darbėniškiams neleido ir Kretingos rajono kultūros centro Kurmaičių, Rūdaičių, Lazdininkų bei Kūlupėnų skyrių liaudiškų kapelų koncertas, Edmundo Kučinsko bei grupių „Du Donatai“ ir „Ilex“ koncertai.

Veiklų šventėje netrūko: sporto aistruoliai buvo kviečiami stebėti draugiškų futbolo varžybų, kuriose dalyvavo Palangos „FK Palanga“, Darbėnų „Darba“ bei šiose varžybose nugalėjusi Gargždų „Banga“, o vaikai dalyvavo užsiėmimuose, kuriuos vedė „Linksmojo lagamino“ animatoriai.

---

Petrinėse už sportinius pasiekimus apdovanotas būrys darbėniškių: rajono seniūnijų žaidynių šeimų varžybose III vietas užėmę Edita, Irmantas bei Adrija Kubiliai, Kristina, Nerijus ir Vilius Balsevičiai, merginų tinklinio komandai, seniūnijos sproto žaidynėse užėmusioms III v. Dominykai Mikutavičiūtei, Agnei Jockutei, Gretai Gadeikytei, bei vyrų tinklinio komandai, užėmusiai I v., – Justinui Dobrovolskiui, Lukui Kontrimui bei Rapolui Serapinui. Apdovanoti ir galiūnai, užėmę III v., – Antanas Damulis bei Mantas Milius, II v. šaudymo rungtyje nugalėtojai Laura Skripkauskaitė, Airidas Viskontas, Vytautas Pocius bei Neringa Savickaitė, kuri užėmė I v.

Erika ALONDERYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas