Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Festivalį pradėjo debiutuojantis kretingiškių Rūtos Lukauskienės ir Raimondo Grabio duetas.

„Baltu paukščiu“ prieš šešerius metus pirmąkart buvo pavadintas tradiciniu tapęs bardų muzikos vakaras – viena įvairialypės Kretingos miesto šventės dalių, ir šįkart į amfiteatrą prie Kretingos rajono kultūros centro sukvietęs būrius dainuojamosios poezijos mėgėjų – atlikėjų bei klausytojų.

Širdis jautriomis melodijomis ir prasmingais žodžiais užpildęs vakaras truko kone tris valandas, tačiau ir į tvenkinį gulančios vėsos apgaubti kretingiškiai nesiskubino skirstytis. Kasmet „Balto paukščio“ festivalio scenoje pasirodantys atlikėjai taip pat pastebėjo, jog žiūrovų šiemet – gerokai gausiau negu pernai ir jų kasmet vis daugėja.

Pirmiausiai žiūrovai sveikino scenoje pasirodžiusius kretingiškius atlikėjus: Tomos Surblytės ir Raimondo Grabio duetą bei Sigutės Tamošaitytės, Audros Smilgės, Gintaro Puco, taip pat Angelės Joknytės, Audros Smilgės ir Valdo Šličiaus tercetus.

Šeštąjį kartą per Kretingos miesto šventę surengtas bardų muzikos festivalis „Baltas paukštis“, atlikėjų pastebėjimu, kaskart sutraukia vis gausesnius būrius klausytojų.

Svečių programa užpildė antrąją vakaro dalį: lyrinių ir humoristinių savo kūrybos dainų dovanojo šio festivalio bičiulė atlikėja Žydrė Adomaitienė iš Šilutės, – ji sakė atvykstanti ketvirtąjį kartą. Po jos sekė garsaus klaipėdiečių Vilijos Gruodytės-Šeputienės ir Ramūno Šepučio žaismingai atliekami kūriniai. Jiems gitara pritarė internetinės Lietuvos bardų svetainės įkūrėjas atlikėjas Jonas Baltokas.

Po klaipėdiečių į sceną buvo pakviesti paskutiniai vakaro svečiai bardai iš Vilniaus – Kazimieras Likša ir Domantas Razauskas. Jų vardai ir kūryba, kaip tikino šio vakaro vedėja Aušrinė Zulumskytė, labiau garsina Aukštaitijos kraštą, ir jie patys prisipažino, jog į Kretingą atvyksta pirmą, bet, tikėtina, ne paskutinį kartą.

Vakaro sutemose įtaigiai nuskambėjus vilniečių kūriniams, žiūrovai ilgai dėkojo visiems bardams, kurie bendra daina išlydėjo tik sykį per metus Kretingoje nutūpiantį „Baltą paukštį“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas