Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Renginio vedėjai Agnė Dubinskaitė ir Nerijus Gedminas (pirmas iš dešinės) paskelbti oficialią vakaro pradžią pakvietė Kretingos rajono vicemerę Danutę Skruibienę.

Vienas pirmųjų Kretingos miesto šventės renginių – jaunimo muzikos vakaras „Kreatyvas. Myliu LT“, jau antrus metus pakvietęs atlikėjus ir žiūrovus į papėdę prie Vaidilos skulptūros, šalia Kretingos rajono kultūros centro. Publika, jaukiai įsitaisiusi ant suoliukų ar tiesiog ant pledų, patiestų ant žolės, mėgavosi neformaliu bendravimu su atlikėjais ir jų nuoširdžiai atliekamomis dainomis. Kad vakaro metu tvyros laisva atmosfera, susirinkusiesiems liudijo ir renginio scenografija – scenoje stovėjo patogi sofutė, o romantišką nuotaiką kūrė aplinką puošusi 200 metrų ilgio lempučių girlianda bei 200 lauko žvakių, kurias skyrė „Geralda“. „Pernai, kai „Kreatyvas“ buvo suorganizuotas pirmą kartą, atlikėjai buvo tik trumpai pristatomi, o šiemet norėjosi daugiau neformalių pokalbių su jais – tam puikiai ir tiko sofutė scenoje. Taip pat nusprendėme labiau įtraukti žiūrovus, pasiūlydami jiems žaidimų“, – sakė Kretingos rajono nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritas stalas“ prezidentė Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė. Publikai savo dainas skyrė atlikėjai: Orinta, Gabrielė Patricija Kalniškytė, Toma ir Arnoldas, Eidžnytė, Ieva Matušauskaitė, „Poezijos medžiotojai“, Augustina Čičiūnaitė, Gintarė Pociūtė, Gabija, Liucija. Maždaug pusė jų „Kreatyvo“ scenoje pasirodė ir pernai. „Po pernykščio „Kreatyvo“ svarstėme, ar nereikėtų daryti būsimų dalyvių perklausos, tačiau šios minties atsisakėme – pamanėme, kad svarbiau išlaikyti neformalaus renginio idėją“, – sakė B. Barkauskaitė-Tamašauskė, pridūrusi, kad kiekvienu būsimu dalyviu vis dėlto yra iš anksto yra pasidomima, kuo jis įdomus, ar tikrai turi, ką parodyti publikai. Kadangi šiemet „Kreatyvas“ buvo skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui, kiekvienas atlikėjas buvo prašomas atlikti bent po vieną lietuvišką kūrinį – finaliniu renginio akcentu tapo G. P. Kalniškytės atlikta daina „Laisvė“.

Žiūrovai jaunimo atliekamos muzikos klausėsi jaukiai įsitaisę papėdėje prie Kretingos rajono kultūros centro.

Patriotine simbolika buvo pradžiuginti ir žiūrovai, kuriems buvo išdalinta po tris – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – apyrankes, kurias dėvint kartu ant rankos sukuriama savotiška lietuviška trispalvė.

Pernai „Kreatyvą“ suorganizavo „Apskritasis stalas“ savo jėgomis, o šįmet projektą, siekiant finansavimo, parengė ir laimėjo Kretingos rajono kultūros centras, kuris „Apskritąjį stalą“ pasitelkė kaip partnerį.

„Pernai pamatėme, kokia ši idėja graži: net studentai sugrįžta į Kretingą, kad savo miestui dovanotų muziką, kartu atsiveža ir bičiulius. Akivaizdu – šio renginio laukia ir žiūrovai. Tai yra šiltas renginys, kuris nepretenduoja į aukštą meninį lygį, tačiau labai suburia bendruomenę“, – sakė Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas, prisipažinęs į „Kreatyvą“ pakliuvęs šiek tiek netikėtai – projektą rengė Toma Surblytė, tačiau ji jo nebegalėjo įgyvendinti, nes paliko darbą Kultūros centre. Prie projekto įgyvendinimo taip pat prisidėjo Kretingos rajono kultūros centro garso ir šviesos inžinierius Arnoldas Bružas bei scenografas Andrius Gaubys.

N. Gedminui teko ir maloni pareiga vesti reginį – tai jis darė kartu su „Apskritojo stalo“ atstove Agne Dubinskaite.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas