Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Išrinko saugiausią ikimokyklinio ugdymo įstaigą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2018-05-08
Kurmaičių pradinės mokyklos komanda tapo konkurso rajoninio etapo nugalėtoja.

Gegužės 10 dieną Kurmaičių pradinės mokyklos komanda pasirodys konkurso „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ finaliniame etape, kuris įvyks uostamiestyje. Vaikams teks pademonstruoti savo teorines žinias apie saugų elgesį gatvėje, atlikti sportines užduotis, būti kūrybiškiems.

Konkurso „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ finaliniame etape susitiks stipriausios komandos iš viso Klaipėdos regiono, o Kurmaičių pradinės mokyklos komanda į jį pateko, sėkmingai įveikusi rajoninį etapą.

Kurmaičių pradinei mokyklai atstovavo Adrija Mikašauskaitė, Leonas Alčauskas, Vytautė Petrauskaitė, Kamilė Undžytė ir Domas Venckus, juos parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Diana Mockienė.

Iš viso konkurse dalyvavo penkios ikimokyklinės įstaigos iš Kretingos rajono: lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Pasaka“ ir „Žilvitis“, Kurmaičių pradinės mokyklos ir Marijos Tiškevičiūtės mokyklos.

Visų šių įstaigų atstovai pirmiausiai turėjo raštiškai pateikti paraiškas, apibūdindami, kodėl jų įstaiga yra pati saugiausia. Vėliau policijos pareigūnai pasirinktomis dienomis budėjo rytais prie šių įstaigų, tikrindami, ar tėvai vaikus veža saugiai – naudodami jų amžių ir svorį atitinkančias kėdutes.

Už šias užduotis surinkti taškai buvo sumuojami su trečiąja – komandų pasirodymu varžybose. Šios buvo suorganizuotos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“, kurio pedagogės pasirūpino žaismingu ir teatralizuotu renginio vedimu bei jaukiai parengtomis patalpomis įvairioms užduotims atlikti.

Kurmaičių pradinės mokyklos komanda tapo konkurso rajoninio etapo nugalėtoja.

Kiekviena komanda, kurią sudarė po penkis 6-7 metų vaikus, turėjo ne tik pademonstruoti prisistatymą, bet ir parodyti teorines žinias apie saugų elgesį kelyje, atlikti kūrybines ir praktines užduotis – ant magnetinėje lentoje pavaizduoto dviratininko sudėti šviesą atspindinčius elementus, teisingai pereiti perėją ir t.t. Vaikų pasirodymus įvertino komisija, sudaryta iš policijos pareigūnų bei Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus specialistų.

„Kas lėčiau, kas greičiau, bet vaikai įveikė visas užduotis, paklausti teorijos – ją išpyškindavo neužsikirsdami, taigi pedagogai įdėjo daug darbo, konkursui parengdami vaikus,“ – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kazlauskienė, kuri taip pat dalyvavo komisijoje.

Kiekviena dalyvavusi komanda sulaukė sveikinimų ir dovanų – įvairių suvenyrų, policijos atributikos bei kvietimo apsilankyti edukacinėje Kretingos muziejaus programoje „Dvaro saldaininė“.

Pirmą kartą konkursą „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas suorganizavo pernai, tačiau tuomet Kretingoje dar nebuvo etapo, kuriame susitiktų ir varžytųsi įstaigų komandos. Tad pasidžiaugdami, kad nauja konkurso idėja šiemet sulaukė palaikymo, policijos pareigūnai ketina šią tradiciją tęsti ir kitąmet.

„Mes manome, kad konkursas yra reikalingas, nes suteikia progą pagilinti žinias apie saugų elgesį gatvėje, buvo parengtos įdomios užduotys, vaikai stengėsi jas atlikti. Tad ateityje svarstome sugalvoti naujų užduočių – galbūt tokių, kurios apimtų daugiau temų, pavyzdžiui, apie saugų elgesį buityje bei įvairiose kasdienėse situacijose, kurios būtų aktualios būtent darželinukams, – kalbėjo J. Kazlauskienė. – Kitąmet aktyviau dalyvauti konkurse kviestume ir kaimiškose vietovėse įsikūrusias ikimokyklines įstaigas, nes vaikams tai yra proga ne tik pademonstruoti žinias, bet ir susipažinti su bendraamžiais iš kitų įstaigų, mokytis nugalėti drovumą, pasisemti naujų įspūdžių.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas