Pajūrio naujienos
Help
2022 Gruodis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar prieš senajam Kretingos parkui siūlant suteikti B. Burneikio vardą reikėjo viešos diskusijos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškius aplankys „Vėinė jouka“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-03-13

Ateinantį šeštadienį, kovo 17 dieną, į Kretingą atkeliauja tradicinė, mūsų žiūrovų pamėgta, komedijų šventė „Vėinė jouka“, kuri bus surengta jau 26-tą kartą.

Su humoru – apie Romeo ir Džiuljetą

Šios šventės organizatorius Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas pasidžiaugė, jog ši, jo žodžiais, teatrą mėgstantiems kretingiškiams ligi skausmo žinoma, šventė kasmet surenka vis daugiau žiūrovų.

„Nežinau, su kuo tai susiję, bet festivalis kasmet vis populiarėja. Manau, jog žmonės pasiilgsta lengvo žanro kokybiškų reginių. Nusipirkę abonementą į mūsų šventę, jie visą pusdienį atitrūksta nuo buities ir smagiai praleidžia laiką. Per pertraukas tarp spektaklių gali apžiūrėti parodas, atsigerti kavos“, – apie komedijų šventės populiarumą kalbėjo N. Gedminas.

Jis sakė, jog organizatoriai kasmet, kad nenusibostų žiūrovams, stengiasi pateikti įvairių žanrų – satyros, situacijų, charakterių – komedijas. Šįkart šventėje taip pat bus parodyti 4 komiški, tačiau labai skirtingi spektakliai.

N. Gedminas labai džiaugėsi, kad pagaliau pavyko į Kretingą pakviesti Vilniaus jaunimo teatrą „Arlekinas“, kuris parodys komediją pagal Viljamo Šekspyro „Romeo ir Džiuljeta“, režisuotą Tatjanos Timko.

„Tai bus klounada, – aktoriai vaidins beveik be teksto. Ir jeigu kažkas pamanytų, jog spektaklis be teksto gali sugadinti Šekspyro kūrinį, siūlyčiau ateiti, pamatyti ir tik tuomet diskutuoti. Šį spektaklį aš mačiau Danijoje, Šiaurės šalių mėgėjų teatrų festivalyje, – žiūrovai po jo ilgai plojo stovėdami ir nepaleido aktorių iš scenos. Pats kolektyvas dažniau gastroliuoja užsienyje negu Lietuvoje, todėl vis nepavykdavo jo priprašyti į mūsų šventę“, – kalbėjo šventės organizatorius.

Kretingiškiams žinomi kolektyvai

Į šventę taip pat atvyks ilgamečiai kretingiškių bičiuliai – Trakų Karališkasis teatras bei Rokiškio liaudies teatras. „Mūsų teatras su jais draugauja kelis dešimtmečius, nuo įkūrėjo režisieriaus Egidijaus Radžiaus laikų“, – N. Gedminas pabrėžė, kad dėl tvirtos teatrinės draugystės bičiuliai kone kasmet dalyvauja kretingiškių šventėje.

Trakų Karališkojo teatro aktoriai, vadovaujami režisieriaus Roberto Čutos, šįkart parodys spektaklį „Per daug vedęs taksistas“. Pasak N. Gedmino, šis spektaklis labiau atitinka šiuolaikinį „Domino“ teatro repertuarą – komedijoje sukurtos nūdienos gyvenimo situacijos ir charakteriai: „Spektaklis nepretenduoja į rimtus pamąstymus ar pamokymus, – žiūrovas jame tiesiog atsipalaidavęs stebi smagias nuotaikingas situacijas.“

Rokiškėnai atveš liaudišką komediją V. Bičiūno „Varnalėšos“, režisuotą Eligijaus Daugnoros. „Kaip tvirtino pats spektaklio režisierius, tai bus bernelio ir mergelės, pagyvenusių žmonių, o taip pat vienos lyties bernelių bei visų mylinčių ir nebemylinčių paburnojimas prieš valdžią“, – tvirtino N. Gedminas.

Rokiškėnams šiame spektaklyje talkins Kretingos rajono kultūros centro folkloro kolektyvas „Gervelė“.

Organizatorių dovana – premjera ir leidinys

Kretingiškiai šiai šventei taip pat parengė „gardėsį“ – jie parodys naujai sukurtą spektaklį Antono Čechovo „Jubiliejus“. Jo režisierius N. Gedminas sakė, jog pats autorius šią komediją pristato kaip pokštą – tai bus ekscentriškas vaizdelis apie bankrutuojantį banką. „Pajuokiama visais laikais aktuali situacija, kai finansininkai pučia burbulą, nesiskaitydami su realia situacija“, – premjerą pristatė spektaklio kūrėjas.

Šventės dieną taip pat bus pristatytas solidus leidinys – Danutės Ramonaitės-Mukienės parengta knyga „Egidijaus Radžiaus teatras“, išleista pernai, tačiau plačiajai visuomenei dar nepristatyta. „Tai gana išsamus leidinys apie mūsų teatrą, kuriame atspindėta kelių dešimtmečių jo istorija. Kai nuvežu šią knygą dovanų, kiti kolektyvai į ją žiūri su baltu pavydu“, – teigė N. Gedminas.

Į knygos pristatymą ketina atvykti pati autorė. Renginį ves Kretingos rajono kultūros centro renginių organizatorė Aušrinė Zulumskytė, dalyvaus Egidijaus Radžiaus teatro aktoriai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas