Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

„Aukso paukštė“ vėl nutūps Kretingos meno mokykloje

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-03-13
„Aukso paukštę“ šiemet pelnę Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras ir jo vadovai Danutė Černienė bei Donatas Merkelis Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse dalyvavo Palangoje surengtame festivalyje „Trimitatis“.

Į Kretingos meno mokyklą šį pavasarį bus parskraidinta dar viena „Aukso paukštė“ – šią Lietuvos nacionalinio kultūros centro nominaciją iškovojo liaudies instrumentų orkestras, kuriam vadovauja Danutė Černienė ir Donatas Merkelis. Šiemet orkestras paskelbtas geriausiu liaudiškos muzikos ansambliu Lietuvoje.

Tai – jau ketvirtoji „Aukso paukštė“, kurią pelnė jaunieji Kretingos meno mokyklos menininkai, o iš viso septintoji, pasiekusi Kretingą nuo šios nominacijos įsteigimo pradžios 1999-aisiais.

Savaitgalį muzikavo festivalyje

„Šis aukščiausias apdovanojimas – tai mūsų kolektyvo nuoseklaus ir kruopštaus darbo rezultatas. Vaikai tai supranta ir labai įvertina. Jiems tai ir labai stipri motyvacija tolimesniam darbui, nes norint tobulėti visuomet būtina išsikelti tikslą – pasirengti koncertams, konkursams, festivaliams“, – kalbėjo orkestro kanklių grupei vadovaujanti D. Černienė.

Praėjusį savaitgalį orkestras dalyvavo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalyje „Trimitatis“. Tačiau festivaliai, pasak vadovės, skirtingai nuo konkursų, yra labiau šventės – bendrystės ir džiaugsmingų susitikimų akimirkos. Šiemet festivalyje dalyvavo apie 700 atlikėjų“, – teigė D. Černienė.

Jų kolektyve liaudies instrumentais, be kanklių, dar – birbynėmis, skrabalais, būgnais – groja 16 vaikų, kurių amžius – nuo 11 iki 19 metų. Šis meno mokyklos orkestras gyvuoja du dešimtmečius, o D. Černienė ir D. Merkelis jam vadovauja nuo 2005-ųjų.

Nugalėjo įvairiuose konkursuose

D. Černienė pabandė apžvelgti jų orkestro, kuris bendradarbiauja su kitais Kretingos meno mokyklos kolektyvais – vaikų šokių studija „Ratilėlis“ bei jaunių choru „Smiltė“, pasiekimus.

Kolektyvas yra tapęs įvairių konkursų nugalėtoju: 2006 m. II respublikiniame Kazimiero Biliūno tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje-konkurse laimėjo II vietą; 2011-aisiais tarptautiniame šokių konkurse Kontanigroje, Ispanijoje, kartu su „Ratilėliu“ taip pat pelnė II vietą. Pernai Respublikiniame liaudiškos muzikos ir šokių konkurse „Šoktinis 2017“ jam skirta nominacija kaip geriausiam liaudies instrumentų orkestrui.

Orkestras dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose: be Kontanigros, dar – 2010 m. tarptautiniame folkloro kultūros festivalyje „Europiada“ Bolzano mieste, Italijoje; 2015 ir 2017-aisiais – tarptautiniame Brandenburgo žemių muzikos mokyklų festivalyje „Miesto garsas“ Vitenbergo ir Liudvigsfeldo miestuose, Vokietijoje; 2017-aisiais – tarptautiniame projekte „Žiemos preliudija“ Blankenfeldės mieste, Vokietijoje.

Kretingos meno mokyklos liaudiškos muzikos orkestras, pasak vadovės, dabar ruošiasi dalyvauti šią vasarą įvyksiančiai Lietuvos dainų šventei. Jis dalyvavo ir ankstesnėse respublikinėse bei šalies moksleivių, Kretingos miesto dainų šventėse.

Laimėjimą įteiks per mokyklos jubiliejų

„Ir tikėjomės, ir nesitikėjome būti pripažinti geriausiais Lietuvoje tarp liaudiškos muzikos ansamblių. Iš anksto pateikėme konkursui paraišką, o įvertino komisija. Niekuomet nežinai, ar yra stipresnių ir vertingesnių konkurentų“, – tvirtino D. Černienė.

Džiaugsmingą žinią, tvirtino D. Černienė, jie sužinoję neseniai, tačiau apdovanojimą – simbolinę „Aukso paukštės“ statulėlę – Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovai jiems išskirtinai ketina įteikti gegužės 18 d., kai Kretingos meno mokykla švęs savo veiklos 60-ąjį jubiliejų.

Kitiems šalies kolektyvams-laimėtojams „Aukso paukštės“ bus įteiktos liepos 4-ąją, Dainų šventės Ansamblių vakaro metu Vilniaus Kalnų parke per specialiai surengtą apdovanojimų ceremoniją.

Šią vasarą Dainų šventėje bus įteikta 12 „Aukso paukščių“ – šiuo apdovanojimu Lietuvos nacionalinis kultūros centras kiekvieną pavasarį įvertina geriausius šalies metų kolektyvus ir jų vadovus už reikšmingą aktyvią meninę veiklą, naujas programas, laimėtas prizines vietas.

---

„Aukso paukštę“ į Kretingą parskraidino:

2002 m. – Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras-studija „Atžalynas“ , rež. Algimantas Verbutas;

2005m. – Kretingos meno mokyklos šokių kolektyvas „Ratilėlis“, vad. Živilė Adomaitienė;

2006 m. – Kretingos r. kultūros centro kamerinis choras, vad. Tomas Ambrozaitis;

2008 m. – Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“, vad. Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė;

2011 m. – Kretingos meno mokyklos jaunių choras „Smiltė“, vad. Lilija Bakšanskienė;

2014 m. – Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras, rež. Nerijus Gedminas ir Donatas Žilinskas;

2018 m. – Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras, vad. Danutė Černienė ir Donatas Merkelis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas