Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baudas kelyje mokės tik užsieniečiai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-03-31

Nuo gegužės 1 d. Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai nebegalės vietoje sumokėti baudos policijos pareigūnams.

Nuo gegužės 1 d. policijos pareigūnai nebegalės iš pažeidėjų priimti grynųjų pinigų. Sumokėti baudą vietoje bus leidžiama tik Kelių eismo taisykles pažeidusiems užsieniečiams.

Baudą sumokėti bus galima per 15 dienų - banke arba internetu.

Policijos departamentas tikisi, kad įsigaliojus naujajai tvarkai vairuotojams problemų neturėtų kilti. Nusižengimo vietoje jie gaus nutarimo kopiją, kurioje bus nurodoma, už ką ir kokia suma jie baudžiami, paaiškinta, kaip sumokėti baudą. Vairuotojo pažymėjimai nebus paimami, išskyrus tuos atvejus, kai už eismo taisyklių pažeidimą gresia netekti teisės vairuoti.

Tikimasi, kad naujoji tvarka bus patogesnė eismo dalyviams, taip pat padės kovoti su korupcija.

Pasak rajono Policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininko Vidmanto Viskonto, patruliams darbas turėtų palengvėti, nes nebereikės saugoti pinigų, už juos atsiskaityti. Tačiau iš kitos pusės – reikės daugiau laiko forminant pažeidimą.

Iki šiol galiojusi tvarka leido policijos patruliui išrašyti baudos kvitą ir paimti pinigus vietoje, jeigu vairuotojas sutikdavo pažeidęs Kelių eismo taisykles. Kai vairuotojas nesutikdavo, kad nusižengė, patrulis rašydavo ATPK pažeidimo protokolą. Nuo gegužės įsigaliojus naujajai tvarkai, visiems pažeidėjams bus rašomi ATPK protokolai, taigi ir pareigūnas, ir vairuotojas kelyje sugaiš daugiau laiko. V.Viskonto nuomone, kvitai, rašomi vietoje, nebuvo blogai.

Pernai rajono Policijos komisariato darbuotojams bausti Kelių eismo taisyklių pažeidėjus buvo išduotos 28 knygelės, kurių kiekvienoje yra po 20 kvitų. Taigi dabar vietoj 560 kvitų teks rašyti tiek pat ATPK protokolų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas